Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsmaatregelen aangescherpt na aanval bij Moskou

Veiligheidsmaatregelen aangescherpt na aanval bij Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben rond Moskou de veiligheidsmaatregelen aangescherpt na de aanval op een concertzaal. De veiligheidsmaatregelen op luchthavens en treinstations zijn volgens Russische media opgeschroefd. De burgemeester van Moskou heeft alle openbare bijeenkomsten in de hoofdstad voor dit weekend afgeblazen.

Veel is nog onduidelijk over de aanval op Crocus City Hall in Krasnogorsk. Er zijn volgens berichten ten minste veertien doden gevallen, maar mogelijk gaat het om een veelvoud. Er zijn twee explosies gehoord en er is brand uitgebroken.

Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt over een "bloederige terreurdaad". "De hele wereld moet deze afschuwelijke misdaad veroordelen", aldus woordvoerster Maria Zacharova op Telegram.

De Amerikaanse regering zegt geen aanwijzingen te hebben dat Oekraïne achter de aanval zit.

Meer uit Buitenland

Huis VS keurt omvangrijke belastingwet nipt goed

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Huis van Afgevaardigden van het Amerikaanse Congres heeft nipt een omvangrijk belastingvoorstel goedgekeurd. De plannen kunnen de staatsschuld de komende tien jaar met biljoenen dollars laten stijgen.

32 minuten geleden
Palestijnse minister: 29 ondervoede kinderen en ouderen Gaza dood

RAMALLAH (ANP/RTR) - De gezondheidsminister van de Palestijnse Autoriteit zegt dat de afgelopen dagen 29 kinderen en ouderen in Gaza zijn overleden door oorzaken "gerelateerd aan ondervoeding". Minister Majed Abu Ramadan vreest dat veel meer kinderen zullen sterven als de humanitaire hulp aan de Gazastrook niet wordt opgeschaald.

1 uur geleden
Erdogan: opheffing SDF-militie moet prioriteit zijn voor Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan wil dat Syrië zorgt voor de uitvoering van een overeenkomst met de door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF). Die moeten opgaan in een nieuw landelijk veiligheidsapparaat nu het regime van dictator Bashar al-Assad is verdreven.

1 uur geleden
Frankrijk scherpt beveiliging Joodse locaties aan na schietpartij

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister Bruno Retailleau heeft de politie gevraagd om een aanscherping van de beveiliging bij Joodse locaties. Het besluit komt nadat in de Verenigde Staten twee Israëlische ambassademedewerkers zijn doodgeschoten.

2 uur geleden
Tientallen aanhoudingen na kindermisbruikonderzoek Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben deze week 55 mannen opgepakt bij een optreden tegen een vermeend pedofielennetwerk. Ze worden verdacht van het bezitten, verspreiden en bekijken van beelden van "kinderen onder de 10 jaar", meldt de Franse overheidsdienst OFMIN. Onder de verdachten zijn een priester, een medische hulpverlener en een muziekdocent.

2 uur geleden
Israëlische ambassade in Nederland geschokt door schietpartij

DEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassade in Nederland is "diep geschokt en bedroefd" door een schietpartij in de Verenigde Staten waarbij twee Israëlische ambassademedewerkers omkwamen. De ambassade noemt het op X een "laffe aanslag".

2 uur geleden
Rusland benoemt nieuw hoofd landstrijdkrachten

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft Andrej Mordvitsjov benoemd tot het nieuwe hoofd van de landstrijdkrachten. De minister van Defensie noemde hem een "ervaren officier die zijn talent als militair bevelhebber heeft laten zien tijdens de speciale militaire operatie", schrijft de krant van de Russische krijgsmacht.

3 uur geleden