Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidskabinet Israël stemt in met bestand Gazastrook

Veiligheidskabinet Israël stemt in met bestand Gazastrook

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft ingestemd met de Gaza-deal. Eerder werd al duidelijk dat de overeenkomst waarschijnlijk op genoeg steun kon rekenen. De voltallige regering in Israël moet nog akkoord gaan met de afspraken over het stoppen van het geweld in de Gazastrook en vrijlating van Israëlische gijzelaars in ruil voor Palestijnse gevangenen, wat eveneens wordt verwacht.

Het kantoor van premier Benjamin Netanyahu heeft de uitslag van de stemming bekendgemaakt, maar geen details over wie voor en tegen hebben gestemd. De regering komt waarschijnlijk vanaf 14.30 uur samen om over de overeenkomst te praten. Het is niet duidelijk hoe laat de tweede stemming plaatsvindt. Het overleg van het veiligheidskabinet duurde uren.

Het veiligheidskabinet bestaat uit Netanyahu en een groep ministers. Twee ultranationalistische leden waren zeer kritisch over de Gaza-deal, die woensdag door internationale bemiddelaars werd aangekondigd. De twee dreigden de afgelopen week Netanyahu's coalitie te verlaten. Zonder hun partijen beschikt de regering niet meer over een meerderheid in het parlement.

Obstakel

De stemming in het veiligheidskabinet zou eigenlijk donderdag plaatsvinden, maar Netanyahu's kantoor meldde die dag dat een stemming nog niet mogelijk was. Het verklaarde dat Hamas op het laatste moment concessies probeerde af te dwingen, wat de groepering direct ontkende. De premier maakte in de nacht van donderdag op vrijdag bekend dat de goedkeuring van het bestand op handen was.

De deal is het resultaat van maandenlange onderhandelingen. De eerste fase van het bestand duurt in eerste instantie zes weken en in dit stadium vinden onderhandelingen plaats voor de tweede fase, waarin de oorlog permanent moet eindigen. In de derde en laatste fase ligt de focus op de wederopbouw van het Palestijnse gebied.

Meer uit Buitenland

Trump 'denkt er sterk over' uit de NAVO te stappen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt er sterk over om de Verenigde Staten uit de NAVO terug te trekken, zegt hij tegen The Telegraph. De andere NAVO-landen hebben de VS te weinig geholpen bij de oorlog tegen Iran, zegt de president in de Britse krant. Trump zaaide al eerder twijfel over zijn steun voor het bondgenootschap, maar gebruikte niet eerder zulke bewoordingen.

13 minuten geleden
Veel animo in Florida voor geplande maanmissie Artemis II

ORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.

2 uur geleden
Vance brengt boek uit over zijn katholieke geloof

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Grote brand op luchthaven Koeweit door Iraanse droneaanval

KOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.

5 uur geleden
Trump beweert oorlog Iran binnen twee, drie weken te beëindigen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."

5 uur geleden
Trump: woensdag waarschijnlijk persoonlijk naar Hooggerechtshof

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.

10 uur geleden
Trump beveelt ingrijpende hervorming van stemmen per post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.

10 uur geleden