Veiligheidskabinet Israël stemt in met bestand Gazastrook
TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft ingestemd met de Gaza-deal. Eerder werd al duidelijk dat de overeenkomst waarschijnlijk op genoeg steun kon rekenen. De voltallige regering in Israël moet nog akkoord gaan met de afspraken over het stoppen van het geweld in de Gazastrook en vrijlating van Israëlische gijzelaars in ruil voor Palestijnse gevangenen, wat eveneens wordt verwacht.
Het kantoor van premier Benjamin Netanyahu heeft de uitslag van de stemming bekendgemaakt, maar geen details over wie voor en tegen hebben gestemd. De regering komt waarschijnlijk vanaf 14.30 uur samen om over de overeenkomst te praten. Het is niet duidelijk hoe laat de tweede stemming plaatsvindt. Het overleg van het veiligheidskabinet duurde uren.
Het veiligheidskabinet bestaat uit Netanyahu en een groep ministers. Twee ultranationalistische leden waren zeer kritisch over de Gaza-deal, die woensdag door internationale bemiddelaars werd aangekondigd. De twee dreigden de afgelopen week Netanyahu's coalitie te verlaten. Zonder hun partijen beschikt de regering niet meer over een meerderheid in het parlement.
Obstakel
De stemming in het veiligheidskabinet zou eigenlijk donderdag plaatsvinden, maar Netanyahu's kantoor meldde die dag dat een stemming nog niet mogelijk was. Het verklaarde dat Hamas op het laatste moment concessies probeerde af te dwingen, wat de groepering direct ontkende. De premier maakte in de nacht van donderdag op vrijdag bekend dat de goedkeuring van het bestand op handen was.
De deal is het resultaat van maandenlange onderhandelingen. De eerste fase van het bestand duurt in eerste instantie zes weken en in dit stadium vinden onderhandelingen plaats voor de tweede fase, waarin de oorlog permanent moet eindigen. In de derde en laatste fase ligt de focus op de wederopbouw van het Palestijnse gebied.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
38 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
6 uur geleden