Veiligheidskabinet Israël praat donderdag over reactie op Iran
TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - Het Israëlische veiligheidskabinet praat donderdag over een reactie op de Iraanse raketaanval op Israël. De Israëlische regering dreigt sinds de aanval van vorige week met een zware vergeldingsaanval.
Het veiligheidskabinet komt in de avond bijeen om "de juiste beslissing te nemen" over een eventuele nieuwe Iraanse aanval, aldus een lid tegen de Israëlische omroep Kan. Medewerkers van twee andere leden zeggen dat het overleg om 20.00 uur lokale tijd begint. Een van hen verwacht een stemming over het toestaan van een Israëlische tegenaanval.
Iran vuurde begin oktober ongeveer tweehonderd raketten af op Israël, als reactie op dodelijke Israëlische aanvallen op leiders van Hezbollah en Hamas. Veel raketten werden neergehaald en de schade bleef beperkt. Het was de tweede directe aanval ooit van Iran op Israël. Internationaal wordt gevreesd voor een verdere escalatie van het geweld in het Midden-Oosten.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu belde woensdag met de Amerikaanse president Joe Biden om onder meer de Israëlische tegenreactie te bespreken. Beide partijen spraken na afloop van een positief gesprek.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), Karim Khan, is officieel geschorst vanwege beschuldigingen van seksueel wangedrag. Een toezichthoudend orgaan van het ICC, bestaande uit 21 leden, heeft maandag laten weten dat de schorsing per direct ingaat.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
7 uur geleden