Veiligheidshekken in Washington in aanloop naar verkiezingen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten treffen voorbereidingen voor mogelijke onrust rond de presidentsverkiezingen. De krant The Washington Post bericht dat nieuwe veiligheidshekken zijn neergezet bij het Witte Huis, het Capitool en het verblijf van vicepresident Kamala Harris in de hoofdstad Washington.
Veiligheidsdienst Secret Service komt ook met aanvullende veiligheidsmaatregelen bij het congrescentrum in West Palm Beach (Florida), waar presidentskandidaat Donald Trump een uitslagenavond organiseert. De politie in Washington meldt ondertussen dat vanaf maandagavond straten worden afgesloten voor de uitslagenavond van Harris. Die wordt daar gehouden in de Howard-universiteit.
Sommige bedrijven in de stad nemen ondertussen hun eigen veiligheidsmaatregelen. Ramen worden dichtgetimmerd en hekken neergezet. Ondernemersorganisaties geven aan dat de bedrijven liever doorslaan in hun voorbereidingen dan schade oplopen als het toch tot geweld komt. Ook zou worden gevreesd dat mensen aan het plunderen slaan als de aandacht van de politie is afgeleid.
Meer uit Buitenland
NIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van anti-jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.
1 uur geledenHUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
10 uur geleden