Veiligheidscheck kantoor en huis voor advocaten
DEN HAAG (ANP) - Advocaten kunnen vanaf woensdag hun kantoor, woonhuis (kantoor aan huis) en digitale voetafdruk laten doorlichten op veiligheid. De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) biedt via een gespecialiseerd bedrijf dan een veiligheidsscan aan die kwetsbare punten aan het licht kan brengen.
Het gaat daarbij om bijvoorbeeld sloten, ramen, toegangscontrole en camera’s, aldus de orde. Ook wordt gekeken hoe vindbaar persoons- en adresgegevens van een advocaat online zijn. Nadat de scan is uitgevoerd, adviseren de experts over de eventuele noodzaak en mogelijkheden om de veiligheid van het kantoor en de medewerkers te verhogen. De kosten van de veiligheidsaanpassingen moeten door de advocaat worden betaald.
De moord op advocaat Derk Wiersum heeft de beroepsgroep opgeschrikt. Wiersum werd in september 2019 bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Hij was een van de advocaten van de kroongetuige in het grote liquidatieproces Marengo.
De NOvA kondigde in 2020 een aanpak voor veiligheid en weerbaarheid van advocaten aan. Het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft de orde vier ton subsidie verstrekt voor de objectscans. Met het huidige budget kunnen circa 850 scans worden uitgevoerd, aldus de orde. In eerste instantie zou de scan al eind vorig jaar worden aangeboden.
Sinds een jaar is er ook een noodnummer voor advocaten die worden bedreigd dat 24 uur per dag gebeld kan worden. Bij acute dreiging dienen ze direct 112 te bellen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Persoonlijke gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen zijn ingezien door hackers. Het gaat onder meer om namen, telefoonnummers en locatiegegevens, schrijven de staatssecretarissen van Justitie en van Binnenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. Om hoeveel mensen het gaat, zeggen ze niet.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meldpunt 144, voor mishandeling en verwaarlozing van dieren, kreeg in 2025 meer meldingen dan in 2024. Met ruim 155.000 meldingen kreeg het meldpunt 10 procent meer telefoontjes dan in 2024.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijdag gepubliceerde inschatting over hoeveel opvangplekken provincies en gemeenten moeten regelen voor asielzoekers geeft "duidelijkheid en richting". Dat zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De kinderrechter in Rotterdam heeft vrijdag vijf van zeven verdachten met leeftijden vanaf 15 jaar veroordeeld voor onder meer lidmaatschap van Islamitische Staat (IS) en het op TikTok opruien van anderen om terroristische misdrijven te plegen. De rechtbank veroordeelde twee jonge verdachten tot jeugddetentie. Drie kregen taakstraffen opgelegd tot 130 uur, deels voorwaardelijk. De rechtbank sprak de jongeren vrij van het treffen van voorbereidingen om een terroristische aanslag te plegen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 26-jarige man uit Amerongen is opnieuw opgepakt, omdat hij verdacht wordt van drie gewelddadige incidenten tijdens de rellen op en rond het Malieveld in Den Haag in september. Gedacht wordt dat hij met een fakkel een politieauto in brand heeft gestoken op de Koekamp, zo'n 'flare' heeft gegooid naar politie op de A12 en openlijk geweld heeft gepleegd op het Plein.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft vrijdag de 81-jarige Cor de J. in hoger beroep veroordeeld tot achttien jaar cel voor het doodschieten van een 74-jarige man in Kinderdijk (Zuid-Holland) in 2022. Het slachtoffer werd door het hoofd geschoten in het huis van zijn nieuwe partner en overleed enkele dagen later aan zijn verwondingen.
13 uur geleden