Veiligheidsberaad praat met bewindsman over crisisnoodopvang
ARNHEM (ANP) - Het Veiligheidsberaad van de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio praat dinsdagavond in Utrecht met staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) over de crisisnoodopvang. Ook andere zaken rondom de asielopvang en de opvang van gevluchte Oekraïners komen aan de orde.
Eerder spraken de burgemeesters met Van der Burg af dat de crisisnoodopvanglocaties per 1 juli gesloten zouden worden. Crisisnoodopvang is geen taak voor gemeenten. Omdat er veel te weinig plekken voor arriverende asielzoekers zijn, werkten gemeenten de afgelopen jaren uit humanitaire overwegingen steeds mee aan het inrichten van crisisopvangplekken.
De burgemeesters vinden nu dat het Rijk die taak moet overnemen omdat er geen sprake meer is van een acute crisissituatie. Het regelen van de rest van de asielopvang gaat dit jaar over naar de zogenoemde provinciale regietafels, omdat de gemeenten er geen geld, tijd en menskracht meer voor hebben.
Een aantal gemeenten houdt hun crisisnoodopvanglocatie na 1 juli open, omdat er nog geen alternatieven zijn. Naar verwachting zal de bewindsman dinsdagavond aan de burgemeesters laten weten hoeveel plekken er op de korte termijn nodig zijn en hoe dat geregeld gaat worden. Het is al bekend dat er deze zomer waarschijnlijk veel meer asielzoekers naar Nederland zullen komen dan eerder werd gedacht. Omdat er in Ter Apel geen plaats is moeten die mensen in eerste instantie naar een crisisnoodopvanglocatie.
Meer uit Politiek
RIGA (ANP/RTR/AFP) - De Letse president Edgars Rinkēvičs heeft Andris Kulbergs, lid van de conservatieve oppositie, voorgedragen als de volgende minister-president. De zittende premier Evika Siliņa maakte deze week bekend terug te treden na een politieke crisis rond Oekraïense drones die het Letse luchtruim waren binnengevlogen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink vindt het 'onbegrijpelijk' dat Kamerlid Gidi Markuszower oproept tot het gebruik van geweld. Dat zei de CDA-vicepremier in televisieprogramma Café Kockelmann. "Het woord geweld is gebruikt, dat onthoudt iedereen. En dat is echt onbegrijpelijk."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - "Oproepen tot geweld keur ik altijd hard af", reageert justitieminister David van Weel (VVD) op de uitspraken die Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) voor de camera van Left Laser deed. Hij zei in de video dat Palestijnse vluchtelingen met geweld moeten worden tegengehouden, "misschien met nog meer geweld dan waar ze vandaan zijn gekomen".
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Gidi Markuszower vindt dat hij zich voor de camera van het communistische platform Left Laser "beter, scherper en gepaster" had moeten uitspreken. Dat zei hij in gesprek met Sven Kockelmann, bij Sven op 1.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.
3 dagen geleden