Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsberaad praat met bewindsman over crisisnoodopvang

Veiligheidsberaad praat met bewindsman over crisisnoodopvang

ARNHEM (ANP) - Het Veiligheidsberaad van de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio praat dinsdagavond in Utrecht met staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) over de crisisnoodopvang. Ook andere zaken rondom de asielopvang en de opvang van gevluchte Oekraïners komen aan de orde.

Eerder spraken de burgemeesters met Van der Burg af dat de crisisnoodopvanglocaties per 1 juli gesloten zouden worden. Crisisnoodopvang is geen taak voor gemeenten. Omdat er veel te weinig plekken voor arriverende asielzoekers zijn, werkten gemeenten de afgelopen jaren uit humanitaire overwegingen steeds mee aan het inrichten van crisisopvangplekken.

De burgemeesters vinden nu dat het Rijk die taak moet overnemen omdat er geen sprake meer is van een acute crisissituatie. Het regelen van de rest van de asielopvang gaat dit jaar over naar de zogenoemde provinciale regietafels, omdat de gemeenten er geen geld, tijd en menskracht meer voor hebben.

Een aantal gemeenten houdt hun crisisnoodopvanglocatie na 1 juli open, omdat er nog geen alternatieven zijn. Naar verwachting zal de bewindsman dinsdagavond aan de burgemeesters laten weten hoeveel plekken er op de korte termijn nodig zijn en hoe dat geregeld gaat worden. Het is al bekend dat er deze zomer waarschijnlijk veel meer asielzoekers naar Nederland zullen komen dan eerder werd gedacht. Omdat er in Ter Apel geen plaats is moeten die mensen in eerste instantie naar een crisisnoodopvanglocatie.

Meer uit Politiek

Karremans na uitspraak over Schiphol: we moeten door

DEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."

11 uur geleden
Klaver: wonen is hoogste prioriteit bij gemeenteraadsverkiezingen

LEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.

12 uur geleden
Nieuw plan voor Ring Utrecht zou jaren duren, zegt Karremans

DEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.

12 uur geleden
Klaver voelt zich 'bedonderd' door Yeşilgöz over kanon Evertsen

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voelt zich "plat gezegd gewoon bedonderd" door defensieminister Dilan Yeşilgöz. Zij verzweeg tijdens een debat over de inzet van de Zr. Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied dat een kanon aan boord van het fregat niet werkt. De VVD-bewindsvrouw had die informatie gewoon moeten delen, vindt Klaver.

1 dag geleden
Kabinet werkt aan officiële vertrekstop Iraanse vluchtelingen

DEN HAAG (ANP) - Gevluchte Iraniërs hoeven voorlopig niet terug te keren naar hun land, meldde premier Rob Jetten (D66) donderdag tijdens het debat over de oorlog aldaar. Het kabinet heeft eerder de beslissingen over asielaanvragen gepauzeerd, maar had nog geen formeel besluit- en vertrekmoratorium ingesteld. Asielminister Bart van den Brink is dat laatste aan het voorbereiden.

1 dag geleden
Minister: nog enkele honderden willen repatriëring Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nog enkele honderden gestrande reizigers willen uit het Midden-Oosten worden gerepatrieerd, zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Het gaat onder meer om zo'n tweehonderd mensen uit de Verenigde Arabische Emiraten, waar steden zoals Dubai en Abu Dhabi liggen. Ook zitten nog tientallen Nederlanders vast in landen als Jordanië, Israël, Irak, Iran, Qatar of Saudi-Arabië.

1 dag geleden
Jetten krijgt kritiek van links en rechts over standpunt Iran

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten krijgt van zowel links als rechts kritiek op het standpunt van het minderheidskabinet over de oorlog in Iran. Wel zijn partijen in de Tweede Kamer verdeeld over de aanval van de Verenigde Staten en Israël.

1 dag geleden