Veiligheidsberaad neemt afscheid van voorzitter Hubert Bruls
ARNHEM (ANP) - De burgemeesters van het Veiligheidsberaad nemen maandagavond tijdens een vergadering in Utrecht afscheid van hun voorzitter Hubert Bruls, burgemeester van Nijmegen. Bruls (CDA) heeft de maximale termijn als voorzitter van het beraad volgemaakt en moet daarom aftreden. Hij wordt opgevolgd door Wouter Kolff (VVD), burgemeester van Dordrecht.
Het Veiligheidsberaad bestaat uit de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio. Het beraad bespreekt onder meer brandweerzorg, meldkamers, rampenbestrijding en crisisbeheersing, zaken waarvoor de veiligheidsregio's verantwoordelijk zijn.
Bruls trad in 2016 aan als voorzitter. In die tijd leidde het Veiligheidsberaad een onopgemerkt bestaan, maar dat veranderde toen de coronapandemie uitbrak. Vanaf dat moment vergaderde het beraad vrijwel wekelijks met de betrokken bewindslieden, aangezien veel coronamaatregelen lokaal en regionaal door de veiligheidsregio's uitgevoerd moesten worden. Het beraad adviseerde het Outbreak Managment Team ook over de uitvoerbaarheid van voorgestelde maatregelen.
Asielcrisis
Toen de coronacrisis in Nederland op zijn eind liep kreeg Nederland te maken met de asielcrisis: het nog steeds nijpende tekort aan opvangplekken voor asielzoekers en het regelen van onderdak voor Oekraïners die voor de oorlog in hun land vluchtten. De veiligheidsregio's namen het regelen van noodopvangplaatsen op zich. In de zomer van dit jaar leggen de regio's die taak neer, omdat het eigenlijk niet bij het takenpakket behoort.
Bruls blijft als voorzitter van de veiligheidsregio Gelderland-Zuid wel lid van het beraad.
Meer uit Binnenland
OOTMARSUM (ANP) - De zeventiende editie van The Passion wordt volgend jaar uitgezonden vanuit het Twentse stadje Ootmarsum, onderdeel van de gemeente Dinkelland. Dat werd woensdag bekendgemaakt door de Poaskearls, een groep van acht jongemannen die traditioneel door de straten van Ootmarsum trekken om het paasfeest aan te kondigen. De uitzending is live op Witte Donderdag 25 maart bij KRO-NCRV op NPO 1.
17 minuten geledenBREDA (ANP) - De 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval op 11 juni in het Zeeuwse Vogelwaarde reed kort voor de aanrijding 130 kilometer per uur. Dat meldde het Openbaar Ministerie woensdag bij aanvang van de eerste openbare zitting in de rechtbank in Breda.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is de inrichting begonnen van de overzichtstentoonstelling van het werk van de Franse schilder Henri Matisse, die op 3 oktober opengaat voor het publiek.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie kan doorgaan met de bouw van een militair radarstation bij Herwijnen. De Raad van State heeft bezwaren van onder anderen enkele bewoners, de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders van de gemeente West-Betuwe verworpen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen dat bij PersVeilig is binnengekomen van journalisten die belaagd zijn tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag, is opgelopen naar acht. Aanvankelijk waren er drie meldingen gedaan en maandag waren er twee bijgekomen.
2 uur geledenDINXPERLO (ANP) - Bij het blussen van de brand bij een afvalverwerker in het Gelderse Dinxperlo is in de nacht van maandag op dinsdag PFAS in het rioolwater terechtgekomen. Dat meldt de gemeente Aalten, waar het dorp onder valt. De brandweer heeft bluswater gebruikt uit de recreatieplas Het Blauwe Meer, waarvan in 2024 al bekend werd dat het besmet is met PFAS. Water uit dat meer is vermengd geraakt met het rioolwater.
14 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof van Sri Lanka heeft vijftien mannen tot 220 jaar celstraf veroordeeld. Zij waren direct betrokken bij de zelfmoordaanslagen in Sri Lanka op eerste paasdag in 2019. Hierbij kwamen 279 mensen om het leven, onder wie drie Nederlanders.
15 uur geleden