Veiligheidsberaad: juichverbod niet te handhaven
DEN HAAG (ANP) - Het juichverbod in voetbalstadions en bij demonstraties is niet realistisch en niet te handhaven. Dat schrijft de voorzitter van het Veiligheidsberaad, de Nijmeegse burgemeester Bruls, in een vertrouwelijke brief aan de ministers Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid), die in handen is van RTL Nieuws.
Het juichverbod is ingesteld omdat het coronavirus zich via juichen, schreeuwen of hard zingen zou kunnen verspreiden. De veiligheidsregio's moeten hierop gaan handhaven. Bruls liet eerder al weten dat dit praktisch niet te doen is. In zijn brief schrijft hij dat het verbod in strijd is met de wens een geloofwaardige overheid te zijn. "Het verbod op zingen en schreeuwen in groepsverband bij demonstraties en sportwedstrijden staat dusdanig ver af van de maatschappelijke realiteit dat de veiligheidsregio’s dit als een onmogelijke opdracht ervaren."
Bruls schrijft dat voor iedereen duidelijk is dat het verbod niet gehandhaafd kan worden. "En dat is funest voor de geloofwaardigheid van de overheid, voor het rechtvaardigheidsgevoel van burgers en voor het draagvlak in de samenleving." Hij roept De Jonge en Grapperhaus dan ook op het schreeuwverbod te schrappen.
Verder wijst Bruls erop dat het verbod moeilijk is uit te leggen, omdat zingen in de kerk en in koren wel is toegestaan. Terwijl dat gebeurt in afgesloten ruimten en demonstraties en sportwedstrijden vooral in de buitenlucht plaatshebben. "Dit bevordert het draagvlak niet", aldus Bruls. Ook stelt de Nijmeegse burgemeester dat het demonstratierecht een cruciaal recht is in onze democratische rechtsstaat. Dat kan niet zo maar worden ingeperkt. Het schreeuwverbod beperkt dat demonstratierecht wel degelijk. Ook daarom moet volgens Bruls het verbod van tafel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.
5 uur geleden