Veiligheidsberaad: juichverbod niet te handhaven
DEN HAAG (ANP) - Het juichverbod in voetbalstadions en bij demonstraties is niet realistisch en niet te handhaven. Dat schrijft de voorzitter van het Veiligheidsberaad, de Nijmeegse burgemeester Bruls, in een vertrouwelijke brief aan de ministers Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid), die in handen is van RTL Nieuws.
Het juichverbod is ingesteld omdat het coronavirus zich via juichen, schreeuwen of hard zingen zou kunnen verspreiden. De veiligheidsregio's moeten hierop gaan handhaven. Bruls liet eerder al weten dat dit praktisch niet te doen is. In zijn brief schrijft hij dat het verbod in strijd is met de wens een geloofwaardige overheid te zijn. "Het verbod op zingen en schreeuwen in groepsverband bij demonstraties en sportwedstrijden staat dusdanig ver af van de maatschappelijke realiteit dat de veiligheidsregio’s dit als een onmogelijke opdracht ervaren."
Bruls schrijft dat voor iedereen duidelijk is dat het verbod niet gehandhaafd kan worden. "En dat is funest voor de geloofwaardigheid van de overheid, voor het rechtvaardigheidsgevoel van burgers en voor het draagvlak in de samenleving." Hij roept De Jonge en Grapperhaus dan ook op het schreeuwverbod te schrappen.
Verder wijst Bruls erop dat het verbod moeilijk is uit te leggen, omdat zingen in de kerk en in koren wel is toegestaan. Terwijl dat gebeurt in afgesloten ruimten en demonstraties en sportwedstrijden vooral in de buitenlucht plaatshebben. "Dit bevordert het draagvlak niet", aldus Bruls. Ook stelt de Nijmeegse burgemeester dat het demonstratierecht een cruciaal recht is in onze democratische rechtsstaat. Dat kan niet zo maar worden ingeperkt. Het schreeuwverbod beperkt dat demonstratierecht wel degelijk. Ook daarom moet volgens Bruls het verbod van tafel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Kamerzetel die FVD-leider Lidewij de Vos tijdelijk heeft verlaten vanwege haar zwangerschapsverlof, wordt ingenomen door Iem Al Biyati, de voormalige voorzitter van de jongerentak JFVD. Dat melden partijvoorzitter Thierry Baudet en een woordvoerder van de radicaal-rechtse partij.
25 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - In het onderzoek naar de dood van een vrouw in een woonzorglocatie in Lelystad heeft de politie herkenbare beelden van een man gedeeld. Zaterdagavond werd het lichaam van de vrouw gevonden in haar woning in woonzorgcentrum 't Landleven aan de Groene Velden. Dat is een locatie voor mensen met dementie.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 16 juni is het in De Bilt niet warmer geweest dan 20 graden. Daarmee is het recordaantal opeenvolgende warme dagen, waarbij het warmer moet zijn dan 20 graden, op 64 blijven staan. Het werd in De Bilt woensdag niet warmer dan 19,7 graden, aldus Weeronline.
5 uur geledenFREDERICKTOWN (ANP) - In de Verenigde Staten zijn drie Nederlanders om het leven gekomen toen de Ford Transit waarin ze zaten werd geraakt door een vrachtwagen. Het gebeurde dinsdagmiddag (plaatselijke tijd) in Fredericktown, in de staat Ohio. Volgens de verkeerspolitie van Ohio verzuimde de Nederlandse bestuurder van het busje te stoppen bij een stopbord, waarna een vrachtwagen op het busje inreed.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarktketen Lidl waarschuwt voor een chocoladepudding met een bacterie die maag- en darmklachten kan veroorzaken. Het gaat om de Milbona High Protein Pudding Chocolate Flavour 200 gram met de houdbaarheidsdatum 14-09-2026. "Eet de pudding niet."
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De gemeente Den Bosch wil de mogelijkheid om "harde maatregelen" te kunnen nemen als er onrust en onveilige situaties ontstaan rondom de mogelijke asielopvang in Engelen. Dat staat in een voorlopig leefbaarheidsplan, dat woensdag werd bekendgemaakt. De gemeente presenteert daarin een zogenoemde 'escalatieladder', waarbij zij bij de laatste stap dwangsommen wil kunnen opleggen aan het COA. Ook willen ze bij aanhoudende onrust de vergunningsvoorwaarden kunnen aanpassen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestuurders van trekkers die op de snelweg rijden zouden strafrechtelijk moeten worden aangepakt. Datzelfde geldt bij het afplakken van kentekens. Dat is het uitgangspunt voor het handelen van politie en Openbaar Ministerie in afstemming met gemeenten, zegt een woordvoerder van het Parket-Generaal van het OM. Met aanpakken kan worden bedoeld beboeten maar ook strafrechtelijk vervolgen, aldus het OM.
8 uur geleden