Veiligheidsberaad: jaarwisseling drukste 24 uur hulpverleners
ARNHEM (ANP) - De jaarwisseling was voor hulpverleners opnieuw de drukste 24 uur in het jaar, zegt het Veiligheidsberaad. Volgens de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio was het aantal incidenten wel minder dan in het verleden wel eens is voorgekomen. Zij stellen dat het aantal keren dat brandweer en GGD moesten uitrukken vergelijkbaar is met het aantal ongelukken en branden tijdens de afgelopen twee coronajaren, toen er allerlei beperkingen en een landelijk vuurwerkverbod golden.
Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad en burgemeester van Nijmegen, constateert dat er veel vuurwerk is afgestoken. Ook in de twaalf gemeenten waar een vuurwerkverbod gold. Daartoe behoorde onder meer Nijmegen. "Als we echt iets willen veranderen in de manier waarop we oud en nieuw vieren, dan zal dat langzaam gaan. Ik zie het als een groeiproces", zegt hij.
De burgemeesters pleiten voor landelijk vuurwerkbeleid waarbij de regels voor iedereen duidelijk zijn. "Dan kunnen we ook gaan nadenken over feestelijke manieren die wellicht beter passen om het nieuwe jaar in te luiden", aldus Bruls.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Wereldhavendagen in Rotterdam hebben meer dan 380.000 bezoekers getrokken. De organisatie van het driedaagse maritieme evenement spreekt van grote drukte, met volle tribunes en volgeboekte excursies. De show op zaterdagavond, die vaak als hoogtepunt wordt gezien, trok tienduizenden bezoekers. Op het programma stonden daar onder meer een verlichte schepenparade, diverse optredens vanaf een vrachtschip en een vuurwerkshow.
3 uur geledenHITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagmiddag de slachtoffers herdacht van de ramp in Nepal. De organisatie van de herdenkingsbijeenkomst is tevreden over de opkomst. Tussen de 200 en 300 mensen waren aanwezig bij de herdenking op de Dam, zegt organisator Shashi Paudyal. "Het is een ramp die zijn weerga niet kent en die diepe sporen nalaat." Bezoekers uit de Nederlandse en de Nepalese gemeenschap kwamen volgens hem hun solidariteit betuigen.
7 uur geledenMIDDENBEEMSTER (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Middenbeemster een 65-jarige dode vrouw gevonden in een woning aan de Loeffendijk. Een 29-jarige man uit Middenbeemster is aangehouden, meldt de politie.
9 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Voor het grove geweld eerder deze week in het Gelderse Overasselt is een nieuwe aanhouding verricht. Het gaat om een 26-jarige Belg, meldt de politie. Hij is vrijdag aangehouden in Amsterdam.
11 uur geledenZAANDAM (ANP) - In Zaandam is zondagochtend opnieuw een explosief afgegaan. De ontploffing vond in de nacht van zaterdag op zondag even voor 02.00 uur plaats bij een woning aan de Rode Zee. De politie vermoedt dat de dader een jongen is die op een bromfiets is weggevlucht.
11 uur geledenNIJMEGEN/OVERASSELT (ANP) - De herdenking zondag in Nijmegen van de beveiliger die afgelopen week werd doodgeschoten in Overasselt gaat niet door. Studentenvereniging Carolus Magnus, die de bijeenkomst wilde organiseren, zegt dat de afgelasting is "vanwege veiligheidsoverwegingen".
12 uur geleden