Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsberaad: jaarwisseling drukste 24 uur hulpverleners

Veiligheidsberaad: jaarwisseling drukste 24 uur hulpverleners

ARNHEM (ANP) - De jaarwisseling was voor hulpverleners opnieuw de drukste 24 uur in het jaar, zegt het Veiligheidsberaad. Volgens de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio was het aantal incidenten wel minder dan in het verleden wel eens is voorgekomen. Zij stellen dat het aantal keren dat brandweer en GGD moesten uitrukken vergelijkbaar is met het aantal ongelukken en branden tijdens de afgelopen twee coronajaren, toen er allerlei beperkingen en een landelijk vuurwerkverbod golden.

Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad en burgemeester van Nijmegen, constateert dat er veel vuurwerk is afgestoken. Ook in de twaalf gemeenten waar een vuurwerkverbod gold. Daartoe behoorde onder meer Nijmegen. "Als we echt iets willen veranderen in de manier waarop we oud en nieuw vieren, dan zal dat langzaam gaan. Ik zie het als een groeiproces", zegt hij.

De burgemeesters pleiten voor landelijk vuurwerkbeleid waarbij de regels voor iedereen duidelijk zijn. "Dan kunnen we ook gaan nadenken over feestelijke manieren die wellicht beter passen om het nieuwe jaar in te luiden", aldus Bruls.

Meer uit Binnenland

Arrestaties om dodelijke nep-pillen, webshops offline gehaald

DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag drie mensen opgepakt en dertig websites offline gehaald. Het trio wordt verdacht van het opzettelijk verkopen van schadelijke producten, die tot de dood van drie mensen hebben geleid. De pillen zagen eruit als oxycodon, maar bevatten zeer schadelijke nitazenen. Dat meldt de politie donderdag. Ze laat weten een cruciale schakel uit een crimineel netwerk te hebben gehaald.

43 minuten geleden
NCSC: nog steeds geen signalen van actief misbruik PHP-lek

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

6 uur geleden
Website DigiD weer toegankelijk

DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.

12 uur geleden
Cameratoezicht in Floradorp na rellen

AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.

15 uur geleden
Website en app RTL Nieuws na problemen met PHP weer online

HILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.

15 uur geleden
Politie onderzoekt pand Buitenveldert in zaak-Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.

16 uur geleden
Websites meerdere veiligheidsregio's offline om PHP-zorgen

DEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.

17 uur geleden