Veiligheidsberaad: jaarwisseling drukste 24 uur hulpverleners
ARNHEM (ANP) - De jaarwisseling was voor hulpverleners opnieuw de drukste 24 uur in het jaar, zegt het Veiligheidsberaad. Volgens de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio was het aantal incidenten wel minder dan in het verleden wel eens is voorgekomen. Zij stellen dat het aantal keren dat brandweer en GGD moesten uitrukken vergelijkbaar is met het aantal ongelukken en branden tijdens de afgelopen twee coronajaren, toen er allerlei beperkingen en een landelijk vuurwerkverbod golden.
Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad en burgemeester van Nijmegen, constateert dat er veel vuurwerk is afgestoken. Ook in de twaalf gemeenten waar een vuurwerkverbod gold. Daartoe behoorde onder meer Nijmegen. "Als we echt iets willen veranderen in de manier waarop we oud en nieuw vieren, dan zal dat langzaam gaan. Ik zie het als een groeiproces", zegt hij.
De burgemeesters pleiten voor landelijk vuurwerkbeleid waarbij de regels voor iedereen duidelijk zijn. "Dan kunnen we ook gaan nadenken over feestelijke manieren die wellicht beter passen om het nieuwe jaar in te luiden", aldus Bruls.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
16 uur geleden