Veiligheidsberaad: huidige situatie is moeilijk voor handhavers
ARNHEM (ANP) - De huidige coronamaatregelen zijn moeilijk voor handhavers. Het is moeilijk uit te leggen waarom de horeca en de cultuur- en evenementensector zijn uitgezonderd van versoepelingen. Bovendien verhogen de maatregelen in andere landen de druk in ons land nog. Dat stelt het Veiligheidsberaad vrijdag na afloop van een extra vergadering over de actuele coronamaatregelen. Het beraad blijft bij het standpunt dat het kabinet duidelijker moet maken aan de getroffen sectoren wanneer en hoe de coronamaatregelen zo snel mogelijk versoepeld gaan worden.
Beraadsvoorzitter Hubert Bruls, burgemeester van Nijmegen: "Hoe sneller de maatregelen nu versoepeld worden, hoe beter. Tot die tijd roepen we iedereen ook op om de rust te bewaren en de nu en straks geldende regels te respecteren. Dat maakt het voor de gemeenten mogelijk om vervolgens deze regels in redelijkheid te handhaven."
De 25 burgemeesters van het Veiligheidsberaad vinden dat de nieuwe inzichten over het omikronvirus rechtvaardigen dat er een verlichting komt van de maatregelen voor de horeca, cultuur- en evenementensector. Het is gebleken dat de omikronvariant wel erg besmettelijk is maar ook minder ziekmakend. Voorzorgsmaatregelen om te voorkomen dat de ic's overbelast raken gelden dus niet meer, aldus het beraad.
Het is nog niet bekend of het kabinet vrijdag al een besluit neemt over nieuw coronabeleid. Dinsdag is er weer een persconferentie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
16 uur geleden