Veiligheidsberaad: handhaven avondklok gaat door
DEN HAAG (ANP) - Het Veiligheidsberaad zegt dat er gehandhaafd blijft worden op alle maatregelen die gelden tijdens de avondklok. "Dat betekent dat de politie en boa’s waarschuwen en bij duidelijke overtredingen en excessen zullen verbaliseren", aldus een woordvoerder van het Veiligheidsberaad.
Het beraad van de 25 burgemeesters zei eerder dinsdag nog overvallen te zijn door het besluit van de rechtbank om de avondklok per direct op te heffen. Dinsdagavond werd dat vonnis echter opgeschort, totdat de zaak in hoger beroep verder inhoudelijk aan bod is geweest. Dat gebeurt vrijdag.
De 25 veiligheidsregio's zijn verantwoordelijk voor het handhaven van de kabinetsbeslissingen rondom het coronabeleid. Burgemeesters van de grootste gemeente in zo'n gebied zijn voorzitter van de veiligheidsregio. Zij nemen de regionale beslissingen over de wijze van handhaving, in samenspraak met politie en justitie. In elke regio is de afgelopen tijd gecontroleerd op naleving van de avondklok en er zijn al zeker 26.000 boetes uitgedeeld.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het heeft voor de eerste keer dit winterseizoen matig gevroren. Vrijdagochtend daalde de temperatuur in het Groningse Eelde naar -5,4 graden. De eerste matige vorst is dit seizoen wat eerder dan normaal. Gemiddeld gebeurt dat volgens Weeronline rond 1 december.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Journalist en media-ondernemer Derk Sauer heeft donderdagavond postuum de oeuvreprijs Mercur d'Or/LOF-Prijs voor Magazines gekregen bij de uitreiking van de Mercurs, de vakprijzen in de magazinebranche. De uitreiking vond plaats in Studio21 in Hilversum.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gaat iets beter met de mentale gezondheid van mbo-studenten, staat in een rapport over de (mentale) gezondheid en het middelengebruik van studenten in het middelbaar beroepsonderwijs van het Trimbos-instituut en de MBO Raad. Donderdag publiceerden onderzoekers ook al zo'n monitor over studenten in het hbo en wo. Volgens de onderzoekers is aandacht nodig voor mentale veerkracht, gezonde gewoonten en sociale steun.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In het gelekte Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne staan "een hoop punten" die voor president Volodymyr Zelensky "ontzettend moeilijk te accepteren" zijn, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) donderdag na overleg met zijn EU-collega's. Zij hebben ook met de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken gesproken.
16 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is donderdag opgelopen naar 3004, meldt de organisatie. Daarmee is het aantal met bijna vijfhonderd toegenomen sinds woensdag, toen er 2517 meldingen waren.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in de gemeente Lansingerland een gebied aangewezen waar windturbines kunnen komen. Het gaat om de locatie Kruisweg-Oost langs de A12. Dat gebied krijgt van de provincie de voorkeur boven Bleizo-West, een braakliggend terrein iets verderop langs de snelweg waar Lansingerland en buurgemeente Zoetermeer graag 4000 tot 6000 woningen willen bouwen.
16 uur geleden