Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsberaad en gemeenten praten met kabinet over asielcrisis

Veiligheidsberaad en gemeenten praten met kabinet over asielcrisis

NIJMEGEN (ANP) - Vertegenwoordigers van het Veiligheidsberaad, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en het kabinet overleggen woensdag opnieuw over de crisis in de asielopvang. Dat meldt een woordvoerster van het Veiligheidsberaad. Het gesprek zal onder meer gaan over de aanwijzing door het kabinet van een hotel in Albergen als locatie voor de opvang van asielzoekers, zonder akkoord van de gemeente Tubbergen.

Voorzitter van het Veiligheidsberaad Hubert Bruls heeft vakantie. Daarom vervangt burgemeester van Utrecht Sharon Dijksma hem bij het overleg, dat digitaal is. Namens het kabinet nemen staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) en de ministers Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) en Hugo de Jonge (Ruimtelijke Ordening) deel aan het overleg. Dat begint rond 20 uur.

Van der Burg meldde vorige week dat de wensen van 'weigergemeenten' door het kabinet aan de kant worden geschoven als zij geen vergunning willen verlenen om een gebouw voor asielopvang aan te wijzen. In de gemeente Tubbergen, waar Albergen onder valt, is dat nu gebeurd. De gemeente heeft aangegeven "verrast" te zijn door de gang van zaken. Na de bekendmaking van de aanwijzing door het kabinet werd bij het hotel geprotesteerd.

Het gesprek tussen het Veiligheidsberaad, de gemeenten en het kabinet gaat ook over de ruim 5600 extra crisisnoodopvangplekken die de 25 veiligheidsregio's moeten regelen. Staatssecretaris Van der Burg deed dat verzoek onlangs aan de regio's. Bruls benadrukte toen dat de veiligheidsregio's al tegen de grenzen van het uitvoerbare aan lopen.

Meer uit Politiek

Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties

DEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."

5 uur geleden
Commissaris Groningen wil snel actie kabinet in 'opvangcrisis'

GRONINGEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Groningen René Paas vindt dat het kabinet "een crisissituatie zou moeten uitroepen" om de opvang van asielzoekers met spoed te kunnen regelen in de gemeenten. Volgens hem vragen de provincies dit "tot nu toe vergeefs". Paas zei woensdag tijdens een vragenuurtje in de Provinciale Staten "dat de situatie nu alle trekken vertoont van een crisis. Daar is de aarzeling bij de Staat te groot".

5 uur geleden
Van den Brink noemt situatie opvang Ter Apel 'teleurstellend'

DEN HAAG (ANP) - Het is teleurstellend dat niet alle asielzoekers in Ter Apel kunnen worden opgevangen, vindt asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister weet niet waar de mensen voor wie geen plek is kunnen blijven. Het kan zijn dat zij buiten in het gras voor de opvanglocatie moeten slapen, zei Van den Brink.

8 uur geleden
Rekenkamer: controle op bestrijdingsmiddelen schiet tekort

DEN HAAG (ANP) - De controle van het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de landbouw schiet tekort, ziet de Algemene Rekenkamer. Zeven van de veertien belangrijkste regels voor het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen zijn moeilijk te controleren door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Dat noemt de controleur van de overheid zorgelijk.

8 uur geleden
Rekenkamer bezorgd over steeds langere wachtrij asielaanvragen

DEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor asielaanvragen zijn de afgelopen jaren steeds langer geworden en lopen mogelijk verder op als het Europese migratiepact binnenkort van kracht wordt, meldt de Rekenkamer in het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Asielzoekers die niet uit een veilig land komen en ook niet in een ander Europees land asiel hebben aangevraagd, moeten inmiddels gemiddeld 67 weken wachten. Daardoor wordt ook de screening op terrorisme veel later uitgevoerd dan afgesproken.

8 uur geleden
Rekenkamer: belastingbetaler krijgt (weer) geen waar voor geld

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet belooft nog altijd meer dan het kan waarmaken. Dat concludeert de Algemene Rekenkamer in zijn jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Doelen voor de korte termijn worden niet gehaald, doelen voor de lange termijn verdwijnen uit zicht. Dat komt doordat in de bedrijfsvoering "de basis niet op orde is", aldus de controleur van de rijksoverheid.

8 uur geleden
Heinen wil gesprek Defensie en Rekenkamer over aanbesteding

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) wil dat Defensie en de Algemene Rekenkamer met elkaar in gesprek gaan over de aanbestedingen. "Ik zet ze beide in een hok, ga erbij zitten en dan gaan we het oplossen", aldus Heinen. "Ik wil dit volgend jaar niet nog een keer horen."

8 uur geleden