Veiligheidsberaad en gemeenten praten met kabinet over asielcrisis
NIJMEGEN (ANP) - Vertegenwoordigers van het Veiligheidsberaad, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en het kabinet overleggen woensdag opnieuw over de crisis in de asielopvang. Dat meldt een woordvoerster van het Veiligheidsberaad. Het gesprek zal onder meer gaan over de aanwijzing door het kabinet van een hotel in Albergen als locatie voor de opvang van asielzoekers, zonder akkoord van de gemeente Tubbergen.
Voorzitter van het Veiligheidsberaad Hubert Bruls heeft vakantie. Daarom vervangt burgemeester van Utrecht Sharon Dijksma hem bij het overleg, dat digitaal is. Namens het kabinet nemen staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) en de ministers Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) en Hugo de Jonge (Ruimtelijke Ordening) deel aan het overleg. Dat begint rond 20 uur.
Van der Burg meldde vorige week dat de wensen van 'weigergemeenten' door het kabinet aan de kant worden geschoven als zij geen vergunning willen verlenen om een gebouw voor asielopvang aan te wijzen. In de gemeente Tubbergen, waar Albergen onder valt, is dat nu gebeurd. De gemeente heeft aangegeven "verrast" te zijn door de gang van zaken. Na de bekendmaking van de aanwijzing door het kabinet werd bij het hotel geprotesteerd.
Het gesprek tussen het Veiligheidsberaad, de gemeenten en het kabinet gaat ook over de ruim 5600 extra crisisnoodopvangplekken die de 25 veiligheidsregio's moeten regelen. Staatssecretaris Van der Burg deed dat verzoek onlangs aan de regio's. Bruls benadrukte toen dat de veiligheidsregio's al tegen de grenzen van het uitvoerbare aan lopen.
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - Onder de EU-ministers van Buitenlandse Zaken is brede steun om snel een nieuw sanctiepakket op te leggen aan Rusland, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Niet in de laatste plaats omdat de situatie voor Oekraïners onleefbaar is door de kou. Het is Oekraïne daarnaast niet duidelijk hoe serieus Rusland is in de onderhandelingen over vrede.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De partijleiders van D66, VVD en CDA hebben donderdag het coalitieakkoord helemaal afgemaakt. Zij hebben nog een paar "kleine aanpassingen" gemaakt na terugkoppeling uit de fracties. Die fracties hadden het akkoord woensdagavond al goedgekeurd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum van Digitalisering wil nog niets zeggen over mogelijk overheidsingrijpen rond de verkoop van Solvinity, het bedrijf achter DigiD. Hij wacht onderzoeken van twee toezichthouders af.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het wettelijk verplichten van stagevergoedingen is mogelijk, maar brengt ook "wezenlijke dilemma's" met zich mee, laat demissionair onderwijsminister Gouke Moes weten aan de Tweede Kamer. Een Kamermeerderheid wil zo'n wettelijke verplichting voor stagiairs, maar het definitieve besluit laat Moes over aan zijn opvolger.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het duurt "wel erg lang" om problemen in de strafrechtketen op te lossen, vindt ook demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD). Tegelijkertijd zei hij dat er hard aan wordt gewerkt, en kon hij de Tweede Kamer weinig meer beloven dan dat. De strafrechtketen bestaat uit alle organisaties die ervoor zorgen dat strafbare feiten worden opgespoord, berecht en bestraft.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) heeft er goede hoop op dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag ermee instemmen de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de Europese terrorismelijst te zetten. Met het dodelijke geweld tegen Iraanse demonstranten heeft het Iraanse regime "een behoorlijke grens" overschreden, zei hij voor het begin van de vergadering met zijn EU-collega's. Het is belangrijk om de ruggengraat van de Iraanse overheid als terroristische organisatie te beschouwen, zei hij in Brussel.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijleiders Rob Jetten (D66) en Dilan Yeşilgöz (VVD) en informateur Rianne Letschert balen dat er al is gelekt uit het hoofdlijnenakkoord dat ze samen met het CDA hebben gesloten. Ze weten niet waar het lek vandaan komt, maar hebben hun fracties er wel op aangesproken.
7 uur geleden