Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsberaad bespreekt instroom en opvang van Oekraïners

Veiligheidsberaad bespreekt instroom en opvang van Oekraïners

UTRECHT (ANP) - Het Veiligheidsberaad vergadert maandagavond in Utrecht opnieuw over de opvang van Oekraïners. De burgemeesters van de 25 veiligheidsregio’s bespreken onder meer de instroom van vluchtelingen, het aantal opvangplekken dat nog moet worden geregeld en de financiële vergoeding van het Rijk, die nog niet rond is. Minister Dilan Yeşilgöz van Justitie en staatssecretaris Eric van der Burg van Asiel schuiven aan bij de vergadering.

De burgemeesters bespreken met elkaar waar zij tegenaan lopen in de praktijk. Zo proberen zij te voorkomen dat pandeigenaren met gemeenten voor de opvang van Oekraïners en met het COA voor de opvang van asielzoekers gesprekken voeren. Daarom hebben zij nu de coördinatie van de opvangplekken op zich genomen. Hierdoor komen ook de ‘reguliere’ vluchtelingen ter sprake tijdens het beraad, terwijl dit voorheen geen taak was voor gemeenten.

Ook vroegen gemeenten onlangs om hulp van ambtenaren van andere onderdelen van de overheid zoals bijvoorbeeld Rijkswaterstaat. Gemeenteambtenaren lopen over van het werk, aldus voorzitter Hubert Bruls.

Meer uit Binnenland

Celstraf en boete voor geweld tijdens jaarwisseling in Eindhoven

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.

55 minuten geleden
Ook donderdag rijden minder treinen door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.

1 uur geleden
Meer mensen verdacht van misdrijf bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.

1 uur geleden
Zuid-Holland en Zeeland terug naar code geel

DE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.

2 uur geleden
Twee keer zoveel mensen vroegen afgelopen dagen geld terug van NS

UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.

3 uur geleden
NS rijdt na 12.00 uur nog met uitgeklede winterdienstregeling

UTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.

3 uur geleden
KLM: vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen weer geleverd

SCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.

4 uur geleden