Veiligheidsberaad begrijpt extra maatregelen van kabinet
NIJMEGEN (ANP) - Het Veiligheidsberaad van de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio begrijpt dat het kabinet extra maatregelen neemt in de strijd tegen het coronavirus. "Maar we moeten blijven kijken naar de negatieve gevolgen van deze stevige maatregelen", aldus de voorzitter van het beraad, de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls, woensdagmiddag.
"Het kabinet is van mening dat het invoeren van een avondklok een proportionele maatregel is. Het Veiligheidsberaad geeft mee: hoe duidelijker de maatregel en hoe minder uitzonderingen, hoe duidelijker de boodschap en de uitleg en daarmee de handhaving", zegt Bruls. Lang niet alle burgemeesters zijn voorstander van de invoering van de avondklok. Bruls zelf noemde het vorige week "een heftige maatregel die de vrijheid van inwoners ernstig aantast."
Volgens Bruls is het momenteel een bijzondere tijd: de besmettingen nemen af maar tegelijkertijd neemt de aanwezigheid van de Britse mutatie in Nederland toe. "Dat vraagt om tijdig en stevig ingrijpen." Hoe de regels en daarmee de handhaving er precies uit gaan zien wordt volgens Bruls nog nader uitgewerkt. "Maar handhaving is een sluitstuk: laten we nu allemaal doorzetten en samen dit virus bestrijden, zodat we binnenkort hopelijk een positief perspectief hebben, mede dankzij het vaccineren", zo waarschuwt de beraadsvoorzitter.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.
43 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft maandag bij het begin van het driedaagse proces in de strafzaak rond de dubbele moord in het Drentse Weiteveen heftige beelden getoond van de moord op Ineke (44) en haar partner Sam (38). De beelden werden getoond op verzoek van het Openbaar Ministerie.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een volgende crisis moet volgens voormalig vicepremier Carola Schouten duidelijker worden welke afwegingen het kabinet maakt bij het nemen van maatregelen. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei ze dat het tijdens de coronacrisis soms onduidelijk was voor mensen waarom het kabinet bepaalde maatregelen nam.
57 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Alarmcentrale Eurocross zag deze zomervakantie het aantal hulpvragen "flink" toenemen. Natuurgeweld, scooterongelukken en mogelijke hondsdolheidbesmettingen vielen op als redenen om te bellen. Het aantal medische hulpvragen lag 11 procent hoger dan vorig jaar; het aantal pech- en schademeldingen in het buitenland steeg met zo'n 5 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij discussies over coronamaatregelen was in het kabinet soms te veel sprake van "maakbaarheidsdenken", zei toenmalig vicepremier Carola Schouten tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. "Als we op die manier gaan kijken, doet het niet helemaal recht aan de werkelijkheid."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Internationale studenten leveren over hun hele levensloop gemiddeld een positieve bijdrage aan de Nederlandse overheidsfinanciën. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) na een onderzoek. Deze uitkomst is in lijn met eerdere analyses van het CPB.
5 uur geleden