Veiligheidsberaad: 2800 kilo vuurwerk ingeleverd
DEN HAAG (ANP) - Tot nu toe is 2800 kilo aan vuurwerk ingeleverd, meldt het Veiligheidsberaad donderdag. Mensen konden de afgelopen dagen vuurwerk afgeven bij speciale punten, zonder een boete te krijgen. Om de zorg te ontlasten, is het afsteken van vuurwerk tijdens deze jaarwisseling verboden. Alleen vuurwerk in de lichtste categorie, zoals knalerwten en sterretjes, zijn nog toegestaan.
De politie heeft de afgelopen weken "een veelvoud" van de hoeveelheid ingeleverd vuurwerk in beslag genomen. Afgelopen maandag meldde de politie dat het dit jaar om meer dan 112.000 kilo gaat. Dat is bijna twee keer zoveel als in 2019. In week 51 (14 tot en met 20 december) werd er nog een 4300 kilo toegevoegd aan de vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie (OM).
De veiligheidsregio's die het Veiligheidsberaad vormen, zijn tevreden met de hoeveelheid ingeleverd vuurwerk. "Natuurlijk hebben we niet de illusie dat we met deze actie al het vuurwerk hebben opgehaald", zegt de Nijmeegse burgemeester en voorzitter van het Veiligheidsberaad Hubert Bruls. "Maar elke kilo die minder beschikbaar is deze jaarwisseling, helpt om de druk op de zorg en de hulpverleners te verlichten."
Hij roept iedereen op om op Oudejaarsavond zo veel mogelijk thuis te blijven en de jaarwisseling te vieren in kleine kring. "Laten we het samen nog even volhouden."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De ongeveer honderd boeren die zich hadden verzameld bij het provinciehuis van Gelderland hebben Arnhem verlaten. De trekkers die geparkeerd stonden op een plein in het centrum van de stad zijn toeterend weggereden, zag een ANP-verslaggever. Boeren luisterden naar speeches en hebben direct aan Statenleden hun zorgen kunnen overbrengen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij ongeregeldheden op het Malieveld in Den Haag zijn woensdag enkele mensen opgepakt. De politie laat weten dat er een waterkanon en pepperspray zijn ingezet.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag 17,5 jaar cel geëist tegen de 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel voor zijn prominente rol in de terroristische organisatie IS in zijn vaderland Syrië.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een groot aantal Nederlandse Europarlementariërs mist vooral concrete voorstellen in de jaarlijkse speech van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. PRO en BBB willen een koerswijziging van de Commissie, zo blijkt uit de eerste reacties op de State of the Union.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele exemplaren van een nog onuitgebracht boek over de Britse prinses Diana zijn in Nederland gestolen. Ze werden uit een vrachtwagen gehaald die op weg was van de drukkerij naar het magazijn. Uitgeverij Overamstel bevestigt dat na berichtgeving in Britse media.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag is het kort onrustig geweest na de veroordeling van de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Aanhangers van hem waren daar woensdagochtend samengekomen. Het Kosovotribunaal heeft Thaçi veroordeeld tot 25 jaar cel voor oorlogsmisdaden in de jaren 90.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Veertien verdachten die zijn opgepakt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van twee weken terug, blijven maximaal negentig dagen langer vastzitten. De rechtbank in Arnhem heeft dat woensdag laten weten. Geen enkele verdachte die nu voor de raadkamer is verschenen, komt vrij.
2 uur geleden