Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsadviseur waarschuwt voor Russen

Veiligheidsadviseur waarschuwt voor Russen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsadviseur en Rusland-expert Fiona Hill waarschuwt dat de Russische veiligheidsdiensten zich voorbereiden om zich te bemoeien met de Amerikaanse presidentsverkiezingen in 2020. "De Russische veiligheidsdiensten en hieraan verbonden organisaties maken zich klaar om zich weer in onze verkiezingen te mengen."

Daarvoor noemde ze het gevaarlijk dat meerdere Republikeinen de inmenging in de verkiezingen in 2016 van Rusland onzin noemden en Oekraïne hiervan de schuld geven. "Ik begrijp dat meerdere mensen in deze ruimte het idee hebben dat Rusland zich niet met de verkiezingen heeft bemoeid, maar dat het Oekraïne was. Het is gevaarlijk om deze verhalen verder te vertellen."

Hill zegt dat onenigheid in de binnenlandse politiek niet belangrijker is dan je beschermen tegen buitenlandse mogendheden.

Trump niet geïnteresseerd in oorlog

Hill is de belangrijkste getuige die donderdag wordt gehoord in het onderzoek naar de afzettingsprocedure over een 'quid pro quo'-voorstel dat president Donald Trump aan de Oekraïense president Volodimir Zelenski zou hebben gedaan. Trump zou de militaire steun aan Oekraïne alleen hervatten als Zelenski een onderzoek naar oud-vicepresident Joe Biden en diens zoon zou instellen.

Politiek medewerker David Holmes van de Amerikaanse ambassade in Oekraïne wordt donderdag ook gehoord. Hij zei dat Trump alleen geïnteresseerd was in "grote zaken zoals het onderzoek naar Joe en Hunter Biden". De oorlog in Oost-Oekraïne zou hij niet interessant vinden.

Meer uit Politiek

BBB wil ondanks motie van wantrouwen verder praten met kabinet

DEN HAAG (ANP) - De BBB wil verder meepraten over de begroting, hoewel de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet heeft gesteund. Partijleider Henk Vermeer wil nog steeds ingaan op de uitnodiging voor gesprekken die premier Rob Jetten komende dagen zal versturen. Die vindt het op zijn beurt "raar" dat Vermeer alsnog aan tafel wil na steun voor de motie van wantrouwen.

27 minuten geleden
PvdD verwijt Jetten gebrek aan daadkracht bij beleid tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen (PvdD) vindt dat premier Rob Jetten te weinig maatregelen neemt tegen Israël. Sinds de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 doodde het Israëlische leger bijna 74.000 Palestijnen in Gaza. VN-experts concludeerden dat er sprake is van genocide.

5 uur geleden
Jetten open voor ideeën onderwijs en zorg, verwijst naar plannen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwijst tijdens inhoudelijke debatjes over onderwijs en zorg vooral naar kabinetsplannen. Hij vindt veel ideeën die worden geopperd wel goed, maar houdt zich op de vlakte over of daar dan ook iets mee gedaan wordt.

7 uur geleden
Jetten wil stikstofplannen niet afzwakken, verbetering kan wel

DEN HAAG (ANP) - De stikstofplannen worden niet afgezwakt als het aan premier Rob Jetten ligt. Dat zei hij desgevraagd tegen PRO-leider Jesse Klaver tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen. De grootste oppositiepartij heeft eerder geëist dat de plannen van landbouwminister Jaimi van Essen (D66) niet versoepeld worden, anders steunt PRO de plannen niet.

9 uur geleden
Jetten wil ook AI-veiligheidsinstituut in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten wil dat Nederland net als andere Europese landen ook een veiligheidsinstituut krijgt voor kunstmatige intelligentie (AI). Hij reageerde positief op een voorstel van Volt-leider Laurens Dassen. Jetten wil zoiets het liefst opzetten samen met landen als Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland, die al zo'n instantie hebben.

10 uur geleden
Jetten hoopt binnen een week op deal met oppositie over begroting

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten hoopt binnen een week een deal te kunnen sluiten met oppositiepartijen over de begroting. "Als het binnen een week lukt, zou dat fantastisch zijn", zei de premier bij de Algemene Politieke Beschouwingen. Jesse Klaver was daar niet van onder de indruk. "Als ik op Brad Pitt zou lijken, zou dat ook fantastisch zijn", reageerde de PRO-leider tot hilariteit van de Tweede Kamer.

10 uur geleden
Jetten: aan kabinet om duurzame gaspedaal vol in te trappen

DEN HAAG (ANP) - Het is aan het kabinet om het "duurzame gaspedaal" weer vol in te trappen, nadat er jarenlang "jojobeleid" is gevoerd. Dat zei premier Rob Jetten tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen na vragen van Christine Teunissen (PvdD).

11 uur geleden