Veiligheidsadviseur waarschuwt voor Russen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsadviseur en Rusland-expert Fiona Hill waarschuwt dat de Russische veiligheidsdiensten zich voorbereiden om zich te bemoeien met de Amerikaanse presidentsverkiezingen in 2020. "De Russische veiligheidsdiensten en hieraan verbonden organisaties maken zich klaar om zich weer in onze verkiezingen te mengen."
Daarvoor noemde ze het gevaarlijk dat meerdere Republikeinen de inmenging in de verkiezingen in 2016 van Rusland onzin noemden en Oekraïne hiervan de schuld geven. "Ik begrijp dat meerdere mensen in deze ruimte het idee hebben dat Rusland zich niet met de verkiezingen heeft bemoeid, maar dat het Oekraïne was. Het is gevaarlijk om deze verhalen verder te vertellen."
Hill zegt dat onenigheid in de binnenlandse politiek niet belangrijker is dan je beschermen tegen buitenlandse mogendheden.
Trump niet geïnteresseerd in oorlog
Hill is de belangrijkste getuige die donderdag wordt gehoord in het onderzoek naar de afzettingsprocedure over een 'quid pro quo'-voorstel dat president Donald Trump aan de Oekraïense president Volodimir Zelenski zou hebben gedaan. Trump zou de militaire steun aan Oekraïne alleen hervatten als Zelenski een onderzoek naar oud-vicepresident Joe Biden en diens zoon zou instellen.
Politiek medewerker David Holmes van de Amerikaanse ambassade in Oekraïne wordt donderdag ook gehoord. Hij zei dat Trump alleen geïnteresseerd was in "grote zaken zoals het onderzoek naar Joe en Hunter Biden". De oorlog in Oost-Oekraïne zou hij niet interessant vinden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen ligt "bovenop de stapel" als D66'er Eelco Eerenberg maandag begint als staatssecretaris van Financiën. De vervanger van Nathalie van Berkel - die zich deze week terugtrok na ophef over onjuistheden in haar cv - sprak dit vermoeden uit na zijn kennismaking met aanstaand premier Rob Jetten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) hoort graag "input" van partijen in de Tweede Kamer nu de planbureaus de kabinetsplannen hebben doorgerekend. "Dan kunnen we richting de zomer, als we de definitieve begroting van volgend jaar maken, daar goed naar kijken."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA investeert onderaan de streep toch niet in ontwikkelingssamenwerking. Hoewel er jaarlijks 257 miljoen euro voor wordt uitgetrokken, gaat ongeveer hetzelfde bedrag de komende jaren vanuit dat potje naar asielopvang. Het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving noemen het een "ombuiging" in de doorrekening.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas stopt als partijleider en fractievoorzitter van de BBB. Dat meldt de partij. Tweede Kamerlid Henk Vermeer volgt haar op. Van der Plas blijft wel actief als Kamerlid.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens SP-leider Jimmy Dijk is "precies het tegenovergestelde nodig" van de plannen van de nieuwe coalitie. "Geen doorbraak, alleen afbraak. Het is de wereld op z'n kop", schrijft hij op X met twee tabellen uit de doorrekening van het coalitieakkoord door het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - David van Weel, de aanstaande minister van Justitie en Veiligheid, hoopt op "meer harmonie" in het nieuwe kabinet dan in de vorige coalitie, waarvoor hij ook minister was. Volgens de VVD'er zijn de inhoudelijke verschillen nu minder groot dan tussen zijn partij en de vroegere coalitiepartners PVV, NSC en BBB.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Planbureau (CPB) ziet in de plannen van coalitiepartijen D66, VVD en CDA een "beperkte verruiming" van de hypotheekrenteaftrek. Het ging in de campagne veel over deze regeling die huizenbezitters bevoordeelt, en die D66 en CDA wilden afbouwen. Op papier verandert de coalitie niets aan de hypotheekrenteaftrek, maar door andere maatregelen gaat er toch meer geld naartoe.
8 uur geleden