Veiligheidsadviseur VS vraagt Netanyahu kolonisten 'in te tomen'
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de verantwoordelijkheid om het extreme geweld van sommige kolonisten op de Westelijke Jordaanoever in te tomen. Dat zei de Amerikaanse veiligheidsadviseur Jake Sullivan tegen zondag nieuwszender CNN.
Sullivan noemde het "onaanvaardbaar" dat extremisten daar geweld gebruiken tegenover "onschuldige mensen". Ook president Joe Biden zei eerder deze week dat de joodse kolonisten die Palestijnen aanvallen "olie op het vuur gooien". Kolonisten zijn inwoners van Israëlische nederzettingen op erkend Palestijns gebied.
Door de oorlog tussen Israël en Hamas is het ook op de Westelijke Jordaanoever, het Palestijnse gebied ten noordoosten van Gaza, erg onrustig. Eerder deze week werd bekend dat in het gebied al zeker 95 Palestijnen zijn omgekomen na gevechten met Israëlische veiligheidsdiensten en met bewapende kolonisten.
Meer uit Buitenland
LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.
21 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.
23 minuten geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.
27 minuten geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.
29 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
7 uur geleden