Veiligheidsadviseur Trump naar Rusland voor overwinningsparade
WASHINGTON (ANP/RTR) - De nationaal veiligheidsadviseur van de Amerikaanse president Donald Trump woont op 9 mei de Russische overwinningsparade voor de Tweede Wereldoorlog bij in Moskou. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur in Rusland bekendgemaakt.
Robert O'Brien gaat in plaats van Trump. De president was volgens bronnen van plan geweest zelf te gaan, maar liet zich overhalen door adviseurs om de parade te laten schieten. De betrekkingen tussen de VS en Rusland zijn niet goed op het moment na beschuldigingen van politieke bemoeienis en spionage over en weer.
De militaire parade wordt gehouden in bijzijn van president Vladimir Poetin en is bedoeld om de overwinning op de nazi's in de Tweede Wereldoorlog te vieren. Rusland laat altijd veel militair geschut zien.
In Rusland wordt gevreesd dat de parade moet worden geannuleerd door de uitbraak van het coronavirus, maar Poetin heeft verzekerd dat die doorgaat.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
1 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
1 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
2 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
4 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
6 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
6 uur geleden