Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsadviseur Trump naar Rusland voor overwinningsparade

Veiligheidsadviseur Trump naar Rusland voor overwinningsparade

WASHINGTON (ANP/RTR) - De nationaal veiligheidsadviseur van de Amerikaanse president Donald Trump woont op 9 mei de Russische overwinningsparade voor de Tweede Wereldoorlog bij in Moskou. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur in Rusland bekendgemaakt.

Robert O'Brien gaat in plaats van Trump. De president was volgens bronnen van plan geweest zelf te gaan, maar liet zich overhalen door adviseurs om de parade te laten schieten. De betrekkingen tussen de VS en Rusland zijn niet goed op het moment na beschuldigingen van politieke bemoeienis en spionage over en weer.

De militaire parade wordt gehouden in bijzijn van president Vladimir Poetin en is bedoeld om de overwinning op de nazi's in de Tweede Wereldoorlog te vieren. Rusland laat altijd veel militair geschut zien.

In Rusland wordt gevreesd dat de parade moet worden geannuleerd door de uitbraak van het coronavirus, maar Poetin heeft verzekerd dat die doorgaat.

Meer uit Buitenland

Zelensky: belangrijke Russische fabriek getroffen

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

15 minuten geleden
Iran maakt melding van meer dan 1300 omgekomen burgers

NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.

2 uur geleden
EU dreigt met sancties als Biënnale van Venetië Rusland toelaat

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.

3 uur geleden
Trump waarschuwt Iran tegen mijnen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.

4 uur geleden
Axios: VS willen dat Israël oliesector Iran niet aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

5 uur geleden
Pentagon meldt 140 gewonde militairen door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.

5 uur geleden
Zelensky meldt inzet Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.

5 uur geleden