Veiligheidsadviseur Trump belooft professionele overdracht
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Nationale Veiligheidsadviseur Robert O'Brien belooft een "professionele" machtsoverdracht van de regering-Trump aan het team van Joe Biden als blijkt dat de laatste de presidentsverkiezingen heeft gewonnen. Het is volgens hem duidelijk "dat het daar nu op lijkt".
President Donald Trump blijft zonder bewijs volhouden dat de verkiezingen frauduleus waren en dat hij de winnaar is. Overheidsdienst GSA heeft de winst van Biden ook nog niet erkend, waardoor die geen middelen krijgt en de machtsoverdracht wordt bemoeilijkt.
O'Brien zei op een veiligheidsforum dat hij had gehoopt op een nieuwe termijn van Trump, maar hij verzekerde dat hij zal samenwerken met de nieuwe regering. Biden en vicepresident Kamala Harris krijgen wat hem betreft de gelegenheid zich in te werken en hun beleid voor te bereiden.
Als de winst van het tweetal is bevestigd, dan zorgt de Nationale Veiligheidsraad voor een "heel professionele overdracht, daarover bestaat geen twijfel", aldus O'Brien. Volgens hem is Biden bezig een professioneel veiligheidsteam op te zetten.
Meer uit Buitenland
PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
1 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
9 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
10 uur geleden