Veiligheidsadviseur Trump belooft professionele overdracht
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Nationale Veiligheidsadviseur Robert O'Brien belooft een "professionele" machtsoverdracht van de regering-Trump aan het team van Joe Biden als blijkt dat de laatste de presidentsverkiezingen heeft gewonnen. Het is volgens hem duidelijk "dat het daar nu op lijkt".
President Donald Trump blijft zonder bewijs volhouden dat de verkiezingen frauduleus waren en dat hij de winnaar is. Overheidsdienst GSA heeft de winst van Biden ook nog niet erkend, waardoor die geen middelen krijgt en de machtsoverdracht wordt bemoeilijkt.
O'Brien zei op een veiligheidsforum dat hij had gehoopt op een nieuwe termijn van Trump, maar hij verzekerde dat hij zal samenwerken met de nieuwe regering. Biden en vicepresident Kamala Harris krijgen wat hem betreft de gelegenheid zich in te werken en hun beleid voor te bereiden.
Als de winst van het tweetal is bevestigd, dan zorgt de Nationale Veiligheidsraad voor een "heel professionele overdracht, daarover bestaat geen twijfel", aldus O'Brien. Volgens hem is Biden bezig een professioneel veiligheidsteam op te zetten.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
20 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
21 uur geleden