Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsadviseur Trump belooft professionele overdracht

Veiligheidsadviseur Trump belooft professionele overdracht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Nationale Veiligheidsadviseur Robert O'Brien belooft een "professionele" machtsoverdracht van de regering-Trump aan het team van Joe Biden als blijkt dat de laatste de presidentsverkiezingen heeft gewonnen. Het is volgens hem duidelijk "dat het daar nu op lijkt".

President Donald Trump blijft zonder bewijs volhouden dat de verkiezingen frauduleus waren en dat hij de winnaar is. Overheidsdienst GSA heeft de winst van Biden ook nog niet erkend, waardoor die geen middelen krijgt en de machtsoverdracht wordt bemoeilijkt.

O'Brien zei op een veiligheidsforum dat hij had gehoopt op een nieuwe termijn van Trump, maar hij verzekerde dat hij zal samenwerken met de nieuwe regering. Biden en vicepresident Kamala Harris krijgen wat hem betreft de gelegenheid zich in te werken en hun beleid voor te bereiden.

Als de winst van het tweetal is bevestigd, dan zorgt de Nationale Veiligheidsraad voor een "heel professionele overdracht, daarover bestaat geen twijfel", aldus O'Brien. Volgens hem is Biden bezig een professioneel veiligheidsteam op te zetten.

Meer uit Buitenland

Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

5 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

5 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

6 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

6 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

7 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

8 uur geleden
VS: tot 10 miljoen dollar voor gouden tip Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.

9 uur geleden