
VeiligheidNL: alleen verlagen van geluidsgrens is niet genoeg
AMSTERDAM (ANP) - Het is niet genoeg om alleen het maximale versterkte geluidsniveau te verlagen naar 100 decibel. Mensen moeten ook oordoppen dragen om het geluid verder te dempen, zegt het kenniscentrum VeiligheidNL.
De grens voor het geluid bij versterkte optredens staat nu op 103 decibel. De Gezondheidsraad adviseert om de grens te verlagen, omdat dit bijdraagt "aan het verminderen van het risico op gehoorschade". Daarnaast raadt de raad aan om door te gaan met bijvoorbeeld het stimuleren van gehoorbescherming.
VeiligheidNL is het eens met het advies. "Reductie van dit maximale geluidsniveau leidt tot een directe verminderde belasting op het gehoor en draagt daarmee bij aan de preventie van gehoorschade", aldus het centrum. Dat voegt toe: "Daar waar het kan moet dit advies zeker opgevolgd worden, maar alleen deze eventuele verlaging is onvoldoende." Oordoppen of andere manieren om de oren te beschermen, moeten het geluid met minstens 12 decibel verlagen.
VeiligheidNL wil ook dat de oren van kinderen standaard worden gecontroleerd wanneer ze tussen 11 en 15 jaar zijn. Dan kan gehoorschade vroeg worden gevonden en kunnen kinderen voorzorgsmaatregelen nemen om te voorkomen dat hun klachten erger worden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Agenten staan vanaf maandag direct op de stoep na een melding van digitale criminaliteit, zoals bankhelpdeskfraude en identiteitsfraude. Volgens de politie krijgen slachtoffers daardoor sneller de juiste hulp en vergroot het de pakkans van daders. Ook kunnen agenten computers en telefoons veiligstellen en soms schade beperken als ze direct na het misdrijf ter plaatse zijn.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS plaatst vanaf 1 juni geen reisinformatie meer op X. Ook reageert de vervoerder dan niet meer op vragen van reizigers via het socialemediaplatform. Volgens de NS gebruiken steeds minder mensen X als klantenservice en is de chatfunctie op de NS-website daarvoor bovendien geschikter. Ook is het werk op X voor medewerkers van de klantenservice "veel minder aangenaam geworden doordat de toon op het platform verhard is", aldus de NS.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Een 18-jarige man uit Dordrecht is afgelopen donderdag aangehouden omdat hij al langere tijd doodsbedreigingen zou hebben geuit richting voetballer Noa Lang en zijn familie, meldt de politie maandag.
2 uur geledenFINSTERWOLDE (ANP) - De politie zoekt maandag verder naar de vermiste Jeffrey (10) en zijn zusje Emma (8) in de Carel Coenraadpolder bij het Groningse Finsterwolde. Daar werd sinds zondagavond ook al gezocht, maar de zoektocht leverde vooralsnog niets op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste 'focusflitser' van het land is sinds maandag actief, meldt het Openbaar Ministerie. Het gaat om een paal aan de Ypenburgse Stationsweg in Den Haag. Daarna volgen ook locaties in Utrecht en in de rest van het land.
4 uur geledenFINSTERWOLDE (ANP) - Jeffrey (10) en zijn zusje Emma (8) zijn niet gevonden bij een zoekactie in de Carel Coenraadpolder bij het Groningse Finsterwolde, meldt de politie maandagochtend. De twee kinderen zijn sinds zaterdagmiddag vermist en de politie heeft een amber alert uitgegeven. Vermoedelijk heeft hun vader hen ontvoerd.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden en oosten van het land komt plaatselijk dichte mist voor, meldt het KNMI. Voor de provincies Friesland, Groningen, Drenthe, Overijssel, Gelderland en Flevoland is code geel afgegeven.
7 uur geleden