VeiligheidNL: alleen verlagen van geluidsgrens is niet genoeg
AMSTERDAM (ANP) - Het is niet genoeg om alleen het maximale versterkte geluidsniveau te verlagen naar 100 decibel. Mensen moeten ook oordoppen dragen om het geluid verder te dempen, zegt het kenniscentrum VeiligheidNL.
De grens voor het geluid bij versterkte optredens staat nu op 103 decibel. De Gezondheidsraad adviseert om de grens te verlagen, omdat dit bijdraagt "aan het verminderen van het risico op gehoorschade". Daarnaast raadt de raad aan om door te gaan met bijvoorbeeld het stimuleren van gehoorbescherming.
VeiligheidNL is het eens met het advies. "Reductie van dit maximale geluidsniveau leidt tot een directe verminderde belasting op het gehoor en draagt daarmee bij aan de preventie van gehoorschade", aldus het centrum. Dat voegt toe: "Daar waar het kan moet dit advies zeker opgevolgd worden, maar alleen deze eventuele verlaging is onvoldoende." Oordoppen of andere manieren om de oren te beschermen, moeten het geluid met minstens 12 decibel verlagen.
VeiligheidNL wil ook dat de oren van kinderen standaard worden gecontroleerd wanneer ze tussen 11 en 15 jaar zijn. Dan kan gehoorschade vroeg worden gevonden en kunnen kinderen voorzorgsmaatregelen nemen om te voorkomen dat hun klachten erger worden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
34 minuten geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
5 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
6 uur geleden