Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VeiligheidNL: aanvraag lespakket over vuurwerk bijna verdubbeld

VeiligheidNL: aanvraag lespakket over vuurwerk bijna verdubbeld

DEN HAAG (ANP) - Het aantal aangevraagde gratis lespakketten over veilige omgang met vuurwerk is bijna verdubbeld. Volgens aanbieder VeiligheidNL werden in 2019 zo'n 1500 pakketten aangevraagd, dit jaar waren het er 2900. De afgelopen twee jaarwisselingen gold een vuurwerkverbod vanwege corona.

Het pakket is ontwikkeld in opdracht van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en is bedoeld voor basisschoolleerlingen van groep zeven en acht. Het bestaat onder meer uit een presentatie, een quiz en een huiswerkopdracht over vuurwerkveiligheid. Een verklaring voor de stijgende populariteit van het pakket kon een woordvoerder niet geven. "Al hebben we er wel meer aandacht aan besteed."

In combinatie met het pakket nodigen scholen ook agenten uit om voorlichting te geven. Hoe vaak dat gebeurde het afgelopen jaar en of daar een stijging te zien, was kon een woordvoerder van de korpsleiding niet zeggen. Het gaat vaak om lokale initiatieven waarbij een wijk- of jeugdagent wordt uitgenodigd, aldus de woordvoerder. "Vuurwerk heeft aantrekkingskracht op de jeugd, als we iets bij kunnen dragen aan de veiligheid dan doen we dat graag."

Tijdens de les worden onder meer actuele ontwikkelingen besproken. Dit jaar was er in het bijzonder aandacht voor een trend op TikTok waarbij jongeren categorie F1 vuurwerk, licht vuurwerk dat het hele jaar verkocht mag worden, uittrappen waardoor een knal of vlam ontstaat. Ook het bezit van zwaar illegaal vuurwerk bij jongeren kreeg extra aandacht.

Meer uit Binnenland

Weer protest bij concert Ye in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.

3 uur geleden
Staatscommissie: politiek te afzijdig tegenover discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Overheid en politiek houden zich te afzijdig als het gaat om discriminatie en racisme. Dat zei Joyce Sylvester, voorzitter van de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme, maandag bij de presentatie van haar eindrapport. "Wie de macht heeft om grenzen te stellen, en zwijgt wanneer mensen worden gediscrimineerd om wie zij zijn, houdt de status quo in stand."

7 uur geleden
Staatscommissie: aanbevelingen tegen discriminatie niet opgevolgd

DEN HAAG (ANP) - Aanbevelingen om discriminatie en racisme tegen te gaan zijn onvoldoende opgevolgd door de overheid. Dat stelt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme in haar eindrapport. Daarom is er volgens de commissie nog steeds sprake van wijdverbreide discriminatie bij de overheid. De commissie komt met tien aanbevelingen die "vragen om politieke moed, leiderschap, bestuurlijke en ambtelijke inzet en maatschappelijke betrokkenheid".

7 uur geleden
Asielzoekers te vol Ter Apel kunnen tot donderdag in Roden slapen

RODEN (ANP) - Er is nog steeds geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum bij Ter Apel kunnen slapen. Tot en met donderdagochtend hoeven zij niet buiten op het gras bij het azc te slapen, maar kunnen ze terecht in een sporthal van Sportcentrum De Hullen in het Drentse Roden.

8 uur geleden
Massaclaim om datalek bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe groep wil dat vrouwen een schadevergoeding krijgen van het laboratorium Clinical Diagnostics. Hackers hadden daar vorig jaar ingebroken, waarna ze de medische gegevens buitmaakten van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daarom start het Women's Rights Collective een massaclaim, waarvoor vrouwen zich nu kunnen aanmelden.

9 uur geleden
Overtuigend verhaal effectiviteit avondklok ontbrak, stelt Bruls

DEN HAAG (ANP) - Toen er begin 2021 werd gesproken over de invoer van een avondklok, ontbrak een overtuigend verhaal dat die coronamaatregel daadwerkelijk ging werken. Dat zei Hubert Bruls, sinds 2012 burgemeester van Nijmegen en destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

10 uur geleden
Kabinet wilde te snel versoepelen in coronatijd, stelt Bruls

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wilde in 2020 wel heel snel versoepelingen doorvoeren in het coronabeleid, stelde de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

11 uur geleden