VeiligheidNL: aanvraag lespakket over vuurwerk bijna verdubbeld
DEN HAAG (ANP) - Het aantal aangevraagde gratis lespakketten over veilige omgang met vuurwerk is bijna verdubbeld. Volgens aanbieder VeiligheidNL werden in 2019 zo'n 1500 pakketten aangevraagd, dit jaar waren het er 2900. De afgelopen twee jaarwisselingen gold een vuurwerkverbod vanwege corona.
Het pakket is ontwikkeld in opdracht van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en is bedoeld voor basisschoolleerlingen van groep zeven en acht. Het bestaat onder meer uit een presentatie, een quiz en een huiswerkopdracht over vuurwerkveiligheid. Een verklaring voor de stijgende populariteit van het pakket kon een woordvoerder niet geven. "Al hebben we er wel meer aandacht aan besteed."
In combinatie met het pakket nodigen scholen ook agenten uit om voorlichting te geven. Hoe vaak dat gebeurde het afgelopen jaar en of daar een stijging te zien, was kon een woordvoerder van de korpsleiding niet zeggen. Het gaat vaak om lokale initiatieven waarbij een wijk- of jeugdagent wordt uitgenodigd, aldus de woordvoerder. "Vuurwerk heeft aantrekkingskracht op de jeugd, als we iets bij kunnen dragen aan de veiligheid dan doen we dat graag."
Tijdens de les worden onder meer actuele ontwikkelingen besproken. Dit jaar was er in het bijzonder aandacht voor een trend op TikTok waarbij jongeren categorie F1 vuurwerk, licht vuurwerk dat het hele jaar verkocht mag worden, uittrappen waardoor een knal of vlam ontstaat. Ook het bezit van zwaar illegaal vuurwerk bij jongeren kreeg extra aandacht.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - Bij een steekpartij in een woning aan de Peelhof in het Noord-Brabantse Helmond zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee personen gewond geraakt. Het gaat om een man en een vrouw, meldt de politie. Het incident vond rond 02.30 uur plaats.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een groot deel van het land, behalve in het westen, komt in de nacht van vrijdag op zaterdag en zaterdagochtend plaatselijk dichte mist voor. Het KNMI heeft daarom voor alle provincies, behalve Limburg, Zeeland en Zuid- en Noord-Holland, code geel afgekondigd. De waarschuwing geldt tot 11.00 uur.
7 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - In de haven van het Zeeuwse Terneuzen is vrijdagavond brand uitgebroken op een schip. De brandweer heeft opgeschaald en is met drie blusvoertuigen en een hoogwerker aanwezig. Ook zetten brandweerlieden een speciaal blussysteem in dat werkt met ultrahoge druk om het vuur onder controle te krijgen.
7 uur geledenROZENBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een man doodgeschoten in Rozenburg (gemeente Rotterdam). Dat gebeurde rond 18.00 uur in een woning aan de Ruygeplaat. Agenten kwamen op een melding af en werden daar "geconfronteerd" met een man met een mes, aldus de politie.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen van elf jaar en tbs met dwangverpleging geëist in de zaak over de ernstige mishandeling van het Vlaardingse pleegmeisje (10). Het OM acht bewezen dat Johnny van den B. en Daisy W. hun pleegkind opzettelijk zwaar lichamelijk letsel hebben toegebracht. Dit zou zijn gebeurd tussen juni 2023 en 20 mei 2024, het moment waarop ze in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis belandde met tien botbreuken en hersenletsel.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen begint een onderzoek naar de gevolgen van het overheidsbeleid voor boeren. Het onderzoek richt zich op de afgelopen tien jaar en de ervaringen van boeren zullen centraal staan.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De boete voor de illegale verkoop van e-sigaretten is met 700 euro verhoogd tot 2040 euro voor een eerste overtreding, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer. Bij een volgende overtreding gaat de boete met 1000 euro omhoog naar 3060 euro.
17 uur geleden