VeiligheidNL: aanvraag lespakket over vuurwerk bijna verdubbeld
DEN HAAG (ANP) - Het aantal aangevraagde gratis lespakketten over veilige omgang met vuurwerk is bijna verdubbeld. Volgens aanbieder VeiligheidNL werden in 2019 zo'n 1500 pakketten aangevraagd, dit jaar waren het er 2900. De afgelopen twee jaarwisselingen gold een vuurwerkverbod vanwege corona.
Het pakket is ontwikkeld in opdracht van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en is bedoeld voor basisschoolleerlingen van groep zeven en acht. Het bestaat onder meer uit een presentatie, een quiz en een huiswerkopdracht over vuurwerkveiligheid. Een verklaring voor de stijgende populariteit van het pakket kon een woordvoerder niet geven. "Al hebben we er wel meer aandacht aan besteed."
In combinatie met het pakket nodigen scholen ook agenten uit om voorlichting te geven. Hoe vaak dat gebeurde het afgelopen jaar en of daar een stijging te zien, was kon een woordvoerder van de korpsleiding niet zeggen. Het gaat vaak om lokale initiatieven waarbij een wijk- of jeugdagent wordt uitgenodigd, aldus de woordvoerder. "Vuurwerk heeft aantrekkingskracht op de jeugd, als we iets bij kunnen dragen aan de veiligheid dan doen we dat graag."
Tijdens de les worden onder meer actuele ontwikkelingen besproken. Dit jaar was er in het bijzonder aandacht voor een trend op TikTok waarbij jongeren categorie F1 vuurwerk, licht vuurwerk dat het hele jaar verkocht mag worden, uittrappen waardoor een knal of vlam ontstaat. Ook het bezit van zwaar illegaal vuurwerk bij jongeren kreeg extra aandacht.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de goedkopere treinabonnementen voor de zomer te veel geld dreigen te kosten, wordt de verkoop stopgezet. Het budget van 118 miljoen euro mag niet worden overschreden, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft voorlopig geen dwangsom te betalen aan gedupeerden van de toeslagenaffaire die te lang wachten op een beslissing over schadevergoeding. De dwangsommen worden opgeschort tot 3 juni volgend jaar. Dat heeft de Raad van State woensdag bepaald.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil alternatieven voor het verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties bespreken met de Tweede Kamer. Op het voorstel voor zo'n verbod kwam veel kritiek, schrijven ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) en David van Weel (Justitie, VVD) in een Kamerbrief. Een woordvoerder van minister Heerma zegt nog niet of het wetsvoorstel definitief van de baan is.
2 uur geleden