'Veilige zorg ondanks faillissement IJsselmeerziekenhuizen'
LELYSTAD (ANP) - Na het faillissement en bij de overname van de IJsselmeerziekenhuizen in 2018 is ondanks risico's sprake geweest van veilige zorg. Dat zegt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd in twee rapporten.
"Het faillissement leidde tot onrust en ingrijpende wijzigingen. Dat bracht risico’s met zich mee. Maar uit het onderzoek is gebleken dat de voorwaarden voor veilige zorg wel aanwezig waren. De inspectie heeft daarnaast geen calamiteiten geconstateerd. Dat er veilige zorg werd geleverd, is voor een groot deel te danken aan de professionaliteit, veerkracht en betrokkenheid van de zorgverleners", aldus de inspectie.
Zorgaanbieders die in financiële problemen komen moeten voortaan bijtijds nadenken over de risico’s voor de patiëntveiligheid en continuïteit van de zorg en de situatie afstemmen met de betrokkenen, aldus de inspectie.
In december stelde de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) dat het faillissement "chaotisch en ongecontroleerd" was verlopen en dat er wel sprake was van gevaar. Dat er geen ernstige incidenten waren, was volgens de raad inderdaad te danken aan de inzet en veerkracht van het ziekenhuispersoneel. De curatoren van de IJsselmeerziekenhuizen in Flevoland ontkenden toen dat patiënten gevaar hebben gelopen.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.
6 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".
1 week geledenROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."
2 weken geledenDÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.
2 weken geledenAKEN (ANP/DPA) - Een Duitse oud-verpleger wordt door aanklagers mogelijk gelinkt aan meer dan 120 andere verdachte sterfgevallen. De man kreeg vorig jaar een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten en 27 pogingen tot moord.
2 weken geledenNIZJNEKAMSK (ANP/RTR/AFP) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Nizjnekamsk zijn zeker 12 doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad. 39 mensen raakten gewond. Nizjnekamsk ligt in de regio Tatarstan, ruim duizend kilometer van de Oekraïense grens.
2 weken geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.
3 weken geleden