Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Veilige zorg ondanks faillissement IJsselmeerziekenhuizen'

'Veilige zorg ondanks faillissement IJsselmeerziekenhuizen'

LELYSTAD (ANP) - Na het faillissement en bij de overname van de IJsselmeerziekenhuizen in 2018 is ondanks risico's sprake geweest van veilige zorg. Dat zegt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd in twee rapporten.

"Het faillissement leidde tot onrust en ingrijpende wijzigingen. Dat bracht risico’s met zich mee. Maar uit het onderzoek is gebleken dat de voorwaarden voor veilige zorg wel aanwezig waren. De inspectie heeft daarnaast geen calamiteiten geconstateerd. Dat er veilige zorg werd geleverd, is voor een groot deel te danken aan de professionaliteit, veerkracht en betrokkenheid van de zorgverleners", aldus de inspectie.

Zorgaanbieders die in financiële problemen komen moeten voortaan bijtijds nadenken over de risico’s voor de patiëntveiligheid en continuïteit van de zorg en de situatie afstemmen met de betrokkenen, aldus de inspectie.

In december stelde de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) dat het faillissement "chaotisch en ongecontroleerd" was verlopen en dat er wel sprake was van gevaar. Dat er geen ernstige incidenten waren, was volgens de raad inderdaad te danken aan de inzet en veerkracht van het ziekenhuispersoneel. De curatoren van de IJsselmeerziekenhuizen in Flevoland ontkenden toen dat patiënten gevaar hebben gelopen.

Meer uit Gezond

Minder opleidingsplekken gz-psychologen dan waar Kamer om vroeg

DEN HAAG (ANP) - Het aantal opleidingsplekken voor gezondheidszorgpsychologen (gz-psychologen) wordt verhoogd door minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg), maar niet zo veel als de Tweede Kamer wilde. De CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er jaarlijks 965 plekken moeten komen, terwijl een aangenomen voorstel van Lisa Vliegenthart (PRO) vroeg om 1240 plekken.

46 minuten geleden
Onderzoek: ruim helft vrouwen voelt zich niet gehoord in de zorg

DEN HAAG (ANP) - Twee op de drie vrouwen voelen zich weleens niet gehoord in de zorg, wanneer zij bijvoorbeeld symptomen aankaarten, om een doorverwijzing vragen of behandelopties bespreken met een arts. Dat komt naar voren in een representatief onderzoek van KiesKompas onder 14.000 vrouwen vanaf 16 jaar. Het rapport is op maandag aangeboden aan de Tweede Kamer.

6 uur geleden
VS willen meer informatie van Rusland na zorgen over pest

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Rusland aangespoord meer informatie te delen na de onrust over de dood van een laboratoriummedewerkster. Zij werkte in een instituut waar besmettelijke ziektes werden bestudeerd en over haar doodsoorzaak bestaat onduidelijkheid. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zei in IJsland dat zijn land alle ontwikkelingen nauwlettend volgt.

6 dagen geleden
België wil 'alcoholpoort' invoeren bij evenementen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De federale regering van België gaat een pilot uitvoeren met een 'alcoholpoort' bij een openbare parkeerplaats. Als dat proefproject slaagt, wil ze die alcoholpoorten invoeren bij een aantal openbare parkeerplaatsen en bij openbare evenementen. Doel is te voorkomen dat bestuurders met te veel alcohol de weg opgaan.

6 dagen geleden
Hermans vraagt Europese Commissie tabaksmarkt te 'bevriezen'

DEN HAAG (ANP) - Voorkom dat nieuwe producten met nicotine of stoffen die daarop lijken op de Europese markt komen. Die oproep voor een 'market freeze' doet minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) samen met zeven andere EU-lidstaten aan de Europese Commissie. "Zo voorkomen we dat jongeren verslaafd raken aan de vapes van de toekomst", schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.

6 dagen geleden
Meer dan 4000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.

1 week geleden
Met ebola besmette AzG-medewerker naar Nederland voor behandeling

AMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.

1 week geleden