Veilig Verkeer: automobilisten, mijd schoolzone
AMERSFOORT (ANP) - Veilig Verkeer Nederland roept automobilisten op om de directe omgeving van scholen zoveel mogelijk te mijden. De organisatie begint ook een campagne om die zones veiliger te krijgen.
Kinderen zouden zoveel mogelijk lopend of met de fiets naar school moeten worden gebracht, zo zal daarin worden benadrukt. Dat zou zelfs de norm moeten worden. "Lopend of fietsend naar school gaan, leidt tot minder verkeersdrukte rondom scholen en voor kinderen specifiek ook tot meer praktijkervaring", stelt Veilig Verkeer.
En het moet meestal goed te doen zijn. Uit onderzoek van Veilig Verkeer Nederland onder ruim 3300 ouders maakte de organisatie op dat 95 procent van alle basisschoolkinderen binnen een straal van 5 kilometer bij school vandaan woont. "En de gemiddelde afstand van een huis naar een basisschool is slechts 600 meter."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan om rechters te verbieden taakstraffen op te leggen bij geweld tegen hulpverleners, krijgt stevige kritiek van de Raad van State. Pas dit voorstel aan of dien het niet in, luidt de boodschap van de belangrijkste kabinetsadviseur aan het kabinet. Die vindt dat de bewegingsvrijheid van rechters en officieren van justitie te veel wordt ingeperkt door dit wetsvoorstel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Rijksmuseum heeft een nieuwe Rembrandt ontdekt. Het is het schilderij Het visioen van Zacharias in de tempel, uit 1633. Twee jaar diepgaand onderzoek heeft aangetoond dat het echt door Rembrandt is geschilderd, meldt het museum maandag.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Gedetineerden in de zwaarste gevangenisregimes kunnen hun advocaten weer ontvangen. Een groep van 46 advocaten heeft besloten hun staking op te schorten. Ze hervatten maandag hun bezoeken aan de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught en de vier Afdelingen voor Intensief Toezicht (AIT).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen voelden zich vaker onveilig in 2025 dan twee jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een bevolkingsonderzoek over veiligheid. Vorig jaar voelde 37 procent van de mensen zich weleens onveilig, bij het vorige peilmoment in 2023 was dat nog bijna 35 procent.
3 uur geleden