Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veilig Thuis wil drempel voor contact verlagen met AI-tool

Veilig Thuis wil drempel voor contact verlagen met AI-tool

DEN HAAG (ANP) - Wie hulp zoekt vanwege een onveilige thuissituatie, kan vanaf maandag chatten met een AI-bot op de website van Veilig Thuis. De organisatie wil met de tool de drempel verlagen voor mensen om contact op te nemen met het meldpunt.

Per maand bezoeken zo'n 40.000 mensen de website van Veilig Thuis, zegt een woordvoerster. Daar kunnen ze onder meer chatten met hulpverleners voor advies. Veel mensen gaan 's avonds of 's nachts naar de site, legt de woordvoerster uit, maar de chatfunctie is alleen tijdens kantooruren beschikbaar.

De AI-tool kan mensen advies geven en vragen beantwoorden. Veilig Thuis hoopt dat dit ertoe leidt dat meer mensen uiteindelijk bellen met de organisatie, zodat hulpverleners hen verder kunnen helpen. De woordvoerster benadrukt dat zowel slachtoffers als plegers terechtkunnen bij Veilig Thuis om te praten over hun situatie. Chatten is anoniem.

Chatlijn 24 uur per dag

Onlangs stelden meerdere partijen uit de Tweede Kamer voor om een chatlijn te openen die 24 uur per dag beschikbaar is.

Veilig Thuis slaat geen informatie op uit de gesprekken. De tool is gevoed met onder meer onderzoek van Veilig Thuis zelf. De bot wordt de komende tijd doorlopend getraind door experts en ervaringsdeskundigen op speciale trainingsdagen. Het is de bedoeling dat de bot over ongeveer een jaar zo goed is, dat deze ook een vervanging kan zijn van menselijk contact met Veilig Thuis.

Onlangs stelden meerdere partijen uit de Tweede Kamer voor om een chatlijn te openen die 24 uur per dag beschikbaar is. Veilig Thuis was al langer bezig met de ontwikkeling van de AI-tool, aldus de woordvoerster.

Meer uit Binnenland

Keijzer door met wet tegen voorrang statushouders na kritiek RvS

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer (BBB) stuurt de wet om voorrang voor statushouders bij sociale huurwoningen te verbieden zo snel mogelijk naar de Tweede Kamer. Dat zegt ze in een reactie nadat de Raad van State haar maandag juist had geadviseerd de wet niet in te dienen.

15 minuten geleden
Omvang schade rellen rond Malieveld in Den Haag nog niet bekend

DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet bekend hoeveel schade zaterdag is aangericht bij de rellen rond het Malieveld in Den Haag. De omvang wordt nog in kaart gebracht, laat de gemeente maandag weten.

47 minuten geleden
PersVeilig: Haagse politie wil contact met gewonde journalisten

DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag wil in contact komen met de journalisten die gewond raakten bij de rellen op en rond het Malieveld. Dat zegt Peter ter Velde, projectleider van de organisatie PersVeilig. Bij het meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten kwamen tot nu toe acht meldingen binnen.

1 uur geleden
Meeste gesmokkelde eieren van papegaaiduikers gered

ROTTERDAM (ANP) - De meeste eieren van papegaaiduikers die de douane in juni in handbagage vond, zijn inmiddels uitgekomen. Het was onzeker of de eieren van de beschermde vogelsoort de smokkelroute hadden overleefd. Diergaarde Blijdorp zegt verheugd te zijn dat van 51 eieren uiteindelijk 42 puffins uit hun ei zijn gekomen.

1 uur geleden
Opnieuw iemand overleden bij ongeval in ruim schip Steinweg

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw is iemand overleden in een ruim van een schip bij havenbedrijf C. Steinweg Group. Dat bevestigt het bedrijf maandag, nadat de politie op X had gemeld dat een man is omgekomen bij een bedrijfsongeval. De arbeidsinspectie meldt dat hij is overleden bij het lossen van aluminiumblokken.

2 uur geleden
Burgemeester Gouda: velen geschrokken van dood 15-jarige jongen

GOUDA (ANP) - Volgens burgemeester Pieter Verhoeve van Gouda zijn "velen geschrokken" van het nieuws dat een 15-jarige jongen uit die plaats zondag is doodgeschoten door de politie. Dat zegt de burgemeester maandag op X. "Inmiddels heb ik de nabestaanden gecondoleerd", schrijft Verhoeve. Maandagochtend voert de burgemeester overleg met verschillende instanties over de nazorg.

2 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel weer twee keer boven 2000

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen twee nachten hebben weer meer dan 2000 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen. Dat is boven de limiet, en daarom moet het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) nog eens 100.000 euro aan dwangsommen betalen. De teller voor de afgelopen weken staat nu op 300.000 euro.

2 uur geleden