Veijer verrast bij TT van Assen met zevende plaats in Moto3
ASSEN (ANP) - Collin Veijer heeft verrast in zijn debuut bij de TT van Assen met de zevende plaats in de Moto3. De 18-jarige Staphorster kon de hele race mee in de voorste groep en finishte op minder dan een seconde achterstand van de Spaanse winnaar Jaume Masia.
Tien man reden de race op het zonovergoten circuit vanaf de start tot de finish bij elkaar. Veijer volgde de voorste rijders keurig op zijn Husqvarna. In de slotfase rukte hij even op naar de zesde plaats, maar die wist hij niet vast te houden.
Zijn Japanse teamgenoot Ayumu Sasaki, vorig jaar nog winnaar van de Moto3-race in Assen, reed naar de tweede plaats. De Turk Deniz Öncü werd derde.
Verliezer
De Spanjaard Daniel Holgado was de grote verliezer van de dag. De leider in het kampioenschap gleed vroeg in de race van de baan af, kon wel verder, maar eindigde als laatste. Hij behield desondanks de leiding in de WK-stand.
Veijer liet zaterdag na de kwalificaties weten dat hij stiekem droomde van het podium in zijn thuisrace. Zo ver kwam het niet, maar de jonge Nederlander toonde voor het oog van 100.000 toeschouwers op de tribunes wel lef door vanaf de negende startpositie meteen de aansluiting te vinden met de kopgroep. Hij leek af en toe moeite te hebben met de hoge snelheid vooraan, maar kon steeds de negende, tiende plek vasthouden.
Tegen het einde van de race schoof Veijer op naar voren. Hij maakte in de Ramshoek een mooie inhaalactie bij de Spanjaard David Muñoz en rook heel even aan een topklassering, maar in de laatste ronden viel hij toch nog terug. De zevende plaats is zijn op een na beste resultaat van dit seizoen. Hij wist eerder dit jaar in de Grote Prijs van Italië als zesde te finishen. In het kampioenschap klom hij naar de vijftiende plaats met 27 punten.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
46 minuten geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 dag geleden