Veijer verrast bij TT van Assen met zevende plaats in Moto3
ASSEN (ANP) - Collin Veijer heeft verrast in zijn debuut bij de TT van Assen met de zevende plaats in de Moto3. De 18-jarige Staphorster kon de hele race mee in de voorste groep en finishte op minder dan een seconde achterstand van de Spaanse winnaar Jaume Masia.
Tien man reden de race op het zonovergoten circuit vanaf de start tot de finish bij elkaar. Veijer volgde de voorste rijders keurig op zijn Husqvarna. In de slotfase rukte hij even op naar de zesde plaats, maar die wist hij niet vast te houden.
Zijn Japanse teamgenoot Ayumu Sasaki, vorig jaar nog winnaar van de Moto3-race in Assen, reed naar de tweede plaats. De Turk Deniz Öncü werd derde.
Verliezer
De Spanjaard Daniel Holgado was de grote verliezer van de dag. De leider in het kampioenschap gleed vroeg in de race van de baan af, kon wel verder, maar eindigde als laatste. Hij behield desondanks de leiding in de WK-stand.
Veijer liet zaterdag na de kwalificaties weten dat hij stiekem droomde van het podium in zijn thuisrace. Zo ver kwam het niet, maar de jonge Nederlander toonde voor het oog van 100.000 toeschouwers op de tribunes wel lef door vanaf de negende startpositie meteen de aansluiting te vinden met de kopgroep. Hij leek af en toe moeite te hebben met de hoge snelheid vooraan, maar kon steeds de negende, tiende plek vasthouden.
Tegen het einde van de race schoof Veijer op naar voren. Hij maakte in de Ramshoek een mooie inhaalactie bij de Spanjaard David Muñoz en rook heel even aan een topklassering, maar in de laatste ronden viel hij toch nog terug. De zevende plaats is zijn op een na beste resultaat van dit seizoen. Hij wist eerder dit jaar in de Grote Prijs van Italië als zesde te finishen. In het kampioenschap klom hij naar de vijftiende plaats met 27 punten.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
2 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
6 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
13 uur geleden