Veijer moet genoegen nemen met derde plaats in eindstand Moto3
MONTMELÓ (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is er bij de Grote Prijs van Barcelona niet in geslaagd de tweede plaats in de eindstand van de Moto3 te veroveren. De 19-jarige Nederlander besloot de laatste race van het seizoen op de teleurstellende tiende plaats, waardoor hij als derde eindigde in de eindstand.
Veijer deelde voor de race de tweede plaats met Daniel Holgado. De Spanjaard werd in eigen land tweede en pakte zodoende ook de tweede plaats in de eindrangschikking. De Colombiaan David Alonso, die al zeker was van de wereldtitel, won ook de laatste race.
Het was voor Veijer de laatste race in de Moto3. De Staphorster maakt volgend jaar de overstap naar de Moto2-klasse, waar hij gaat rijden voor het Red Bull KTM Ajo Moto2-team.
Het slotweekeinde is normaal gesproken in Valencia, maar door de zware overstromingen in die regio is het evenement verplaatst naar Circuit de Catalunya bij Barcelona.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Coach Jillert Anema van Merel Conijn was blij met het zilver van zijn schaatsster op de Spelen van Milaan, maar hij denkt dat ze eerder had kunnen versnellen. Conijn zette aan in de laatste drie ronden en maakte de achterstand op de Belgische Sandrine Tas goed. "Ze rekent pas in de laatste 30 meter af met Tas. Dat is niet nodig als je 31,4 in de slotronde rijdt", aldus de coach. "We zaten er heel dichtbij, maar goud winnen is heel lastig."
14 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale van de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de eerste kwartfinale direct de leiding en stond de eerste plaats niet meer af. Ze noteerde een olympisch record. Achter Velzeboer schaatste de Italiaanse Arianna Fontana naar de tweede plaats. Zij is daarmee ook zeker van de halve finale.
15 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft in de minuten dat ze haar eerste zilveren olympische medaille omgehangen kreeg, teruggedacht aan de afgelopen jaren waarin ze gezondheidsproblemen kende. "Dit is echt zo'n groot contrast met drie jaar geleden. Toen hebben ze tegen me gezegd dat ik er vier jaar uit zou liggen en we zitten nu op drie jaar", wees ze op haar zilveren medaille. "Het gaat dus goed."
31 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn is blij dat ze haar schaatsen heeft aangepast na haar tegenvallende rit op de 3000 meter van afgelopen zaterdag op de Spelen van Milaan. Met aangepast materiaal reed ze naar olympisch zilver op de 5000 meter, net achter de Italiaanse Francesca Lollobrigida en vlak voor de Noorse Ragne Wiklund.
58 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsers Jorrit Bergsma en Ted-Jan Bloemen zijn bij de Olympische Spelen in Milaan aan elkaar gekoppeld op de 10 kilometer. De twee routiniers van 40 en 39 jaar wonnen allebei olympisch goud op de langste afstand, Bergsma in 2014 in Sotsji en de voor Canada uitkomende Bloemen in 2018 in Pyeongchang.
59 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn is "heel blij" met haar zilveren medaille op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige schaatsster moest op de 5000 meter het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. "Ik heb heel even gedacht aan goud, maar ik denk dat ik hier heel blij mee mag zijn", zei ze tegen de NOS.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.
2 uur geleden