Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veijer eindigt als negende na fraaie inhaalrace in Moto3

Veijer eindigt als negende na fraaie inhaalrace in Moto3

SILVERSTONE (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer heeft een fraaie inhaalrace op de Grote Prijs van Groot-Brittannië niet helemaal succesvol kunnen voltooien. De Nederlander, uitkomend in de Moto3, startte vanaf de 23e positie maar vocht zich naar een tweede plaats in de race. Twee ronden voor het einde ging hij echter bijna onderuit op het circuit van Silverstone. Uiteindelijk werd Veijer nog negende.

De Colombiaan David Alonso won de race, voor de Japanner Ayumu Sasaki en Spanjaard Daniel Holgado, die de leiding in het klassement voor de wereldtitel behoudt.

Veijer is in zijn debuutjaar in de lichtste WK-klasse bepaald geen onzichtbare coureur. Hij eindigde als zevende in de TT van Assen en werd zesde in de Grote Prijs van Italië. Ook startte de coureur uit Staphorst als vierde in de Grote Prijs en Duitsland en reed hij daar zelfs een ronde aan de leiding.

Veijer was redelijk tevreden over zijn race. "Ik heb best wel een goede race gereden, maar twee ronden voor het einde werd ik ingesloten", zei hij bij Ziggo Sport. "Ik raakte de achterkant van een motor en was plotseling de nummer laatst in de race. In de laatste ronde heb ik nog veel plaatsen gewonnen. Ik heb weer veel geleerd. Op naar de volgende race."

Meer uit Sport

Amerika weigert contributie aan antidopingbureau WADA te betalen

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.

49 minuten geleden
Sportpers dient klacht in bij Verheijen over 'persboycot' Leerdam

MILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.

1 uur geleden
Schaatsster Schulting zet meningen over dubbel programma opzij

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.

4 uur geleden
Vance prijst Meloni voor Italiaanse organisatie Olympische Spelen

MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.

6 uur geleden
Beune tegen Weidemann op 3000 meter, Groenewoud treft Wiklund

MILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.

7 uur geleden
Wielrenster Wiebes sprint naar tweede ritzege in UAE Tour

DUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.

7 uur geleden
Skiester Vonn voltooit trainingsrun ondanks kruisbandblessure

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.

7 uur geleden