Veijer eindigt als negende na fraaie inhaalrace in Moto3
SILVERSTONE (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer heeft een fraaie inhaalrace op de Grote Prijs van Groot-Brittannië niet helemaal succesvol kunnen voltooien. De Nederlander, uitkomend in de Moto3, startte vanaf de 23e positie maar vocht zich naar een tweede plaats in de race. Twee ronden voor het einde ging hij echter bijna onderuit op het circuit van Silverstone. Uiteindelijk werd Veijer nog negende.
De Colombiaan David Alonso won de race, voor de Japanner Ayumu Sasaki en Spanjaard Daniel Holgado, die de leiding in het klassement voor de wereldtitel behoudt.
Veijer is in zijn debuutjaar in de lichtste WK-klasse bepaald geen onzichtbare coureur. Hij eindigde als zevende in de TT van Assen en werd zesde in de Grote Prijs van Italië. Ook startte de coureur uit Staphorst als vierde in de Grote Prijs en Duitsland en reed hij daar zelfs een ronde aan de leiding.
Veijer was redelijk tevreden over zijn race. "Ik heb best wel een goede race gereden, maar twee ronden voor het einde werd ik ingesloten", zei hij bij Ziggo Sport. "Ik raakte de achterkant van een motor en was plotseling de nummer laatst in de race. In de laatste ronde heb ik nog veel plaatsen gewonnen. Ik heb weer veel geleerd. Op naar de volgende race."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
18 uur geleden