Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VEH: systeem hypotheekrenteaftrek betaalt zichzelf

VEH: systeem hypotheekrenteaftrek betaalt zichzelf

AMERSFOORT (ANP) - Het is niet nodig om de hypotheekrenteaftrek helemaal af te schaffen, want huiseigenaren financieren het systeem op den duur helemaal zelf, stelt Vereniging Eigen Huis (VEH). De belangenvereniging voor huizenbezitters liet onderzoeksbureau SEO Economisch Onderzoek het systeem doorrekenen en daaruit blijkt dat het stelsel de overheid vanaf 2042 geen geld meer kost, maar juist oplevert. Dat komt door aanpassingen die al gemaakt zijn.

Zo werd al eerder de hypotheekrenteaftrek beperkt tot maximaal dertig jaar. Vanaf 2031 zijn er daarom huizenbezitters met een hypotheek die daar geen aanspraak meer op kunnen maken. Die mensen betalen nog wel het eigenwoningforfait, de belasting op huizenbezit. De inkomsten daarvan stijgen ook en daardoor kost het huidige stelsel van belastingen en aftrekregelingen steeds minder tot er vanaf 2042 zelfs geld binnenkomt voor de Staat.

Daarbij is SEO uitgegaan van een jaarlijkse stijging van de huizenprijzen van 2 procent. Als die stijging groter is, zoals nu, dan komt het omslagpunt eerder.

Bovendien helpt het systeem van hypotheekrenteaftrek volgens VEH onder meer starters op de woningmarkt als de rente stijgt. De extra aftrek kan die stijging helpen opvangen. VEH denkt ook niet dat de hypotheekrenteaftrek een opdrijvend effect heeft voor de huizenprijzen.

VEH wil vanwege de uitkomsten van het onderzoek dat er voorzichtig wordt gekeken naar het huidige systeem voordat er drastische wijzigingen worden doorgevoerd. De roep om de hypotheekrenteaftrek verder te beperken of zelfs af te schaffen is de laatste tijd toegenomen, ziet directeur belangenbehartiging van VEH Karsten Klein. Hij roept politieke partijen op "niet uit opportunisme overhaast te kiezen voor een nieuw stelsel".

Meer uit Financieel

Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

2 uur geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

2 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

3 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

5 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

6 uur geleden
Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op

DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.

6 uur geleden
Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

1 dag geleden