
VEH: nieuwbouwwoning voor veel mensen niet meer te betalen
AMERSFOORT (ANP) - Nieuwbouwwoningen zijn voor grote groepen mensen niet meer te betalen. Daarvoor waarschuwt de Vereniging Eigen Huis (VEH). De organisatie voor huiseigenaren wijst erop dat in de woningbouwplannen van het kabinet een bedrag van 355.000 euro, gelijk aan de grens van de Nationale Hypotheek Garantie, nog als betaalbaar wordt beschouwd. Maar dat is volgens de VEH voor veel huishoudens niet haalbaar.
Als voorbeeld berekent de vereniging de maximale hypotheek van een fulltime loodgieter en een parttime leerkracht. Die bedraagt net iets meer dan 280.000 euro. Voor een gemiddelde politieagent die samenwoont met een secretaresse die parttime werkt, ligt de maximale hypotheek op 272.000 euro. Een alleenstaande verpleegkundige komt niet verder dan krap 217.000 euro en een pas afgestudeerde academicus mag blij zijn als hij tot 167.000 euro kan lenen.
Volgens de VEH wordt het bouwen van betaalbare huizen nog een hele uitdaging. "Als de bouwproductie niet past bij de financiële mogelijkheden en woonwensen van de doelgroepen, dan wordt het woningtekort maar deels opgelost", zo klinkt het. Daarbij zou het kabinet ook de NHG-grens los moeten laten.
Uit een eerdere analyse van dagblad Trouw kwam al naar voren dat een nieuwbouwhuis van minder dan 200.000 euro al nergens meer te krijgen is. Ook onder de 3 ton zijn nieuwe huizen schaars geworden. Begin 2017 kostte 60 procent van de nieuw gebouwde huizen volgens de krant minder dan 300.000 euro, nu is dat nog 12 procent. Van het aanbod onder de 2 ton, destijds 15 procent, is helemaal niets meer over.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De technologische industrie in Nederland vindt het goed dat er meer duidelijkheid is nu de Verenigde Staten en de Europese Unie hun handelsakkoord hebben bekrachtigd. Dat heeft een woordvoerder van ondernemersorganisatie FME laten weten. Desondanks blijven er volgens FME "haken en ogen" aan de deal.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Walmart behoorde donderdag tot de grotere dalers op de beurzen in New York. De winst van 's werelds grootste retailer bleef voor het eerst in jaren onder de verwachtingen van kenners, wat een gestegen omzet overschaduwde. Het Amerikaanse winkelconcern zag de verzekeringsclaims, zijn juridische kosten en herstructureringskosten oplopen.
43 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/RTR) - Een consortium met het Noorse staatsfonds en de Nederlandse pensioenbelegger APG is van plan om medio september een bindend bod uit te brengen op een belang in het Duitse deel van netbeheerder TenneT. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van ingewijden. Of het meteen om een meerderheidsbelang gaat, is nog onduidelijk.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - De Nederlandse overheid maakt vliegen volgend jaar opnieuw duurder. De vliegbelasting gaat met 2,9 procent omhoog tot 30,25 euro, heeft brancheorganisatie ANVR berekend.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en de Europese Unie hebben donderdag een eerder bereikt handelsakkoord formeel bekrachtigd. Het akkoord, dat vorige maand al in grote lijnen werd overeengekomen, omvat onder meer een Amerikaanse invoerheffing van 15 procent op de meeste EU-producten, waaronder auto's, farmaceutische producten, halfgeleiders en hout. Meer details over het akkoord zijn nu bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schiphol weet over twee weken of de luchthaven zijn natuurvergunning terugkrijgt zolang een hoger beroep loopt tegen de vernietiging daarvan. De Raad van State (RvS) zal op 4 september uitspraak doen in een spoedprocedure die Schiphol had aangespannen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vier Israëlische bedrijven worden dit jaar niet toegelaten op de wapenbeurs in Rotterdam wegens zorgen over de veiligheid. Dat heeft directeur Hans Huigen van de Nederlandse Industrie voor Defensie en Veiligheid (NIDV) bevestigd na berichtgeving van de NOS. "We willen de beurs zo goed en ordentelijk mogelijk laten verlopen", aldus de directeur.
4 uur geleden