VEH: huiseigenaren ervaren problemen bij onderhoud warmtepomp
AMERSFOORT (ANP) - Veel huiseigenaren ondervinden problemen als zij onderhoud aan hun warmtepomp willen laten uitvoeren. Ze kunnen geen monteurs vinden of nieuwe eigenaren van een nieuwbouwwoning met warmtepomp worden aan hun lot overgelaten wat onderhoud betreft. Dat meldt de Vereniging Eigen Huis (VEH), die eerder dit jaar een meldpunt opende voor mensen met warmtepompen die onderhoudsproblemen ervaren.
Het meldpunt was vanaf 22 augustus dit jaar vier weken open. In die tijd ontving VEH bijna 2000 meldingen, voornamelijk over nieuwbouwwoningen. Vaak is er niets geregeld voor het onderhoud van de warmtepomp, waarbij aannemer en installateur naar elkaar wijzen. Uiteindelijk moet de woningeigenaar zelf een onderhoudsbedrijf zoeken, wat lastig blijkt. Daarbij spelen ook faillissementen van warmtepompfabrikanten een rol.
"Sommige huiseigenaren blijken jaren bezig te zijn met hun zoektocht naar een installateur of kunnen na een faillissement van de fabrikant niemand meer vinden of zitten na een storing letterlijk in de kou. Daar zijn we best van geschrokken", zegt directeur Cindy Kremer van VEH. "Daarom moeten consumenten duidelijke informatie ontvangen over het onderhoud van het apparaat en een aanbod krijgen voor een onderhoudscontract. Bij nieuwbouw moet de partij die de woning oplevert hiervoor zorgen."
Bovendien denken bouwers van nieuwbouwwoningen en installatiebedrijven niet altijd goed na over de plaatsing van de buitenunits van warmtepompen, stelt VEH. Sommige melders zeggen dat hun verzoek tot onderhoud wordt afgewezen omdat de warmtepomp niet goed bereikbaar is. "We hebben meldingen gekregen van huiseigenaren waarbij de buitenunit op het dak is geplaatst tussen de zonnepanelen. Dan is een hoogwerker nodig om het apparaat te onderhouden", legt Kremer uit. "Vind dan maar een bedrijf dat dit wil uitvoeren en tegen een acceptabele prijs."
VEH pleit daarom voor duidelijke richtlijnen over het benodigde onderhoud per type warmtepomp. Daarnaast moet de installatiebranche zorgen voor genoeg onderhoudspersoneel. Ook moet de overheid regels opstellen over de plaatsing van warmtepompen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
7 uur geleden