VEH: geef snel duidelijkheid over vergoeding schade Limburg
AMERSFOORT (ANP) - Verzekeraars en de overheid moeten bij de overstromingsschade in Limburg zo snel mogelijk duidelijk maken wat er vergoed wordt, door wie en wanneer. Dit bepleit belangenorganisatie van huizenbezitters Vereniging Eigen Huis (VEH). Volgens VEH maken inwoners zich zorgen dat gedupeerden "niet snel en adequaat" zekerheid krijgen over de vergoeding van de schade.
Ook zijn de honderden door VEH bevraagde leden in de regio bang dat de schade helemaal niet vergoed wordt. "Sommigen hebben daarbij het schrikbeeld van de afhandeling van de aardbevingsschade in Groningen voor ogen", schrijft de vereniging.
VEH wil daarom dat verzekeraars het centrale aanspreekpunt worden voor afhandeling van alle schades. Een soortgelijk model bestaat al in Spanje, zegt de organisatie. Verzekeraars moeten daarna met de overheid de rekening vereffenen. Daarvoor zou een schadeprotocol opgesteld moeten worden, met afspraken tussen de verzekeringsbranche en de overheid, zodat er duidelijkheid komt voor alle partijen.
Honderden miljoenen schade
Het gaat in Limburg om honderden miljoenen euro's schade. Het demissionaire kabinet heeft de wateroverlast in de zuidelijke provincie eerder tot ramp verklaard. Dat betekent dat mensen bij de rijksoverheid kunnen aankloppen met schade die de verzekering niet dekt.
Veel verzekeraars hebben eerder aangegeven de schade aan woningen en bedrijfspanden te dekken, meldde het Verbond van Verzekeraars. Dit geldt ook voor auto’s die casco of allrisk verzekerd zijn. Ook schade door bijvoorbeeld het uitvallen van voorzieningen zoals de elektriciteit valt over het algemeen onder de polisvoorwaarden. Het verbond verwacht geen problemen bij de verzekeraars om het geld uit te keren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van de aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Vorig jaar vlogen meer passagiers van en naar Rotterdam The Hague Airport. De luchthaven meldt dat 2,4 miljoen passagiers in 2025 gebruikmaakten van de luchthaven. Dat is een stijging van 5,2 procent vergeleken met 2024.
18 minuten geledenASTANA (ANP/RTR) - Kazachstan heeft Europa en de VS opgeroepen het transport van olie over de Zwarte Zee te helpen beschermen, meldt het Kazachse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Een dag eerder werden tankers met olie uit Kazachstan aan boord aangevallen door drones.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Chinese eigenaar van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft nooit geprobeerd dat bedrijf leeg te trekken of weg te sluizen naar China. Dat betoogden de advocaten namens Wingtech, het moederbedrijf van Nexperia dat eerder door de ondernemingskamer op afstand werd gezet.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de rendementen van vier warmteleveranciers. Uit een studie is volgens de toezichthouder gebleken dat zij in 2024 een hogere winst behaalden dan de toen geldende norm van 6,8 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Groene activistische beleggers vragen olie- en gasconcerns Shell en BP dit jaar op aandeelhoudersvergaderingen om uitleg te geven over de financiële risico's rond een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het is een poging van beleggerscollectief Follow This om meer steun te krijgen voor zijn aandeelhoudersresoluties die pleiten voor steviger klimaatbeleid in de olie-industrie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering pleit voor een onderzoek van de ondernemingskamer bij chipmaker Nexperia, waarmee ook de ingrepen van rechters bij het bedrijf blijven staan. Dat zeiden advocaten van de Staat, die als belanghebbende bij de rechtszaak is betrokken. De ondernemingskamer schorste in oktober de Chinese topman Wing Zhang en zette zijn bedrijf Wingtech op afstand als aandeelhouder vanwege vermoedens van mismanagement en belangenverstrengeling.
2 uur geleden