VEH: geef snel duidelijkheid over vergoeding schade Limburg
AMERSFOORT (ANP) - Verzekeraars en de overheid moeten bij de overstromingsschade in Limburg zo snel mogelijk duidelijk maken wat er vergoed wordt, door wie en wanneer. Dit bepleit belangenorganisatie van huizenbezitters Vereniging Eigen Huis (VEH). Volgens VEH maken inwoners zich zorgen dat gedupeerden "niet snel en adequaat" zekerheid krijgen over de vergoeding van de schade.
Ook zijn de honderden door VEH bevraagde leden in de regio bang dat de schade helemaal niet vergoed wordt. "Sommigen hebben daarbij het schrikbeeld van de afhandeling van de aardbevingsschade in Groningen voor ogen", schrijft de vereniging.
VEH wil daarom dat verzekeraars het centrale aanspreekpunt worden voor afhandeling van alle schades. Een soortgelijk model bestaat al in Spanje, zegt de organisatie. Verzekeraars moeten daarna met de overheid de rekening vereffenen. Daarvoor zou een schadeprotocol opgesteld moeten worden, met afspraken tussen de verzekeringsbranche en de overheid, zodat er duidelijkheid komt voor alle partijen.
Honderden miljoenen schade
Het gaat in Limburg om honderden miljoenen euro's schade. Het demissionaire kabinet heeft de wateroverlast in de zuidelijke provincie eerder tot ramp verklaard. Dat betekent dat mensen bij de rijksoverheid kunnen aankloppen met schade die de verzekering niet dekt.
Veel verzekeraars hebben eerder aangegeven de schade aan woningen en bedrijfspanden te dekken, meldde het Verbond van Verzekeraars. Dit geldt ook voor auto’s die casco of allrisk verzekerd zijn. Ook schade door bijvoorbeeld het uitvallen van voorzieningen zoals de elektriciteit valt over het algemeen onder de polisvoorwaarden. Het verbond verwacht geen problemen bij de verzekeraars om het geld uit te keren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
7 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
9 uur geleden