Veganworst stuwt omzet donutketen Dunkin'
CANTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffie- en broodjesketen Dunkin' heeft afgelopen kwartaal meer klanten in zijn winkels verwelkomd. In Amerikaanse filialen vond vooral het broodje veganworst gretig aftrek. Ook de gekoelde koffiedrankjes gingen veel over de counter. Mede dankzij de populariteit van die producten zag de onderneming, in Nederland vooral bekend om zijn donuts, de omzet groeien.
Het broodje plantaardige worst, gemaakt door producent van vleesvervangers Beyond Meat, werd bij zo'n 9000 vestigingen aan het menu toegevoegd. Dunkin' bestempelde de uitbreiding van de kaart als een groot succes. Verder betaalden investeringen in hogere kwaliteit sandwiches en hapjes zich volgens de onderneming uit. Dat gold ook voor de koffies. De keten schafte onder meer duurdere koffiemachines aan en onderwierp zijn personeel aan een speciale training.
Ook internationaal zette Dunkin' een hogere omzet in de boeken en dan vooral in het Midden-Oosten, Azië en Europa. De totale opbrengsten dikten uiteindelijk op jaarbasis met 5,1 procent aan tot 336 miljoen dollar. De winst viel eveneens hoger uit.
Meer uit Financieel
OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
56 minuten geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
59 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
2 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
2 uur geledenASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.
7 uur geleden