Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vegaburgerfabrikant Beyond Meat stijgt op lager Wall Street

Vegaburgerfabrikant Beyond Meat stijgt op lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - Beyond Meat is vrijdag omhooggeschoten op de aandelenbeurzen van New York. De fabrikant van vleesvervangers leed afgelopen kwartaal minder verlies dan analisten en beleggers hadden gevreesd, ondanks een stevige omzetdaling. De verkopen van de vegetarische alternatieven voor burgers en worstjes van het bedrijf zakten met meer dan 20 procent, maar vielen desondanks hoger uit dan voorzien. Het aandeel werd bijna 20 procent hoger gezet.

Alle aandacht ging echter uit naar de favoriete maatstaf voor de inflatie van de Amerikaanse Federal Reserve. Die viel in januari hoger uit dan verwacht. Door de aanhoudend hoge inflatie moet de Fed mogelijk langer doorgaan met het verhogen van de rente om de prijsstijgingen af te remmen. Bewegingen op de derivatenmarkten laten zien dat beleggers nu vrijwel zeker zijn van verdere stappen omhoog in maart, mei en juni door de centralebankenkoepel van de VS.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 1 procent lager op 32.828 punten. De brede S&P 500 zakte 1,1 procent tot 3967 punten en techbeurs Nasdaq verloor 1,4 procent tot 11.426 punten. De drie graadmeters koersen af op een weekverlies.

Boeing en Adobe

Boeing verloor 3,4 procent. De vliegtuigbouwer heeft de leveringen van zijn 787 Dreamliner moeten opschorten vanwege een probleem met de romp, meldde de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. Boeing liet weten door te gaan met de productie van de Dreamliner, terwijl het werkt aan het oplossen van het probleem.

Softwarebedrijf Adobe zakte ruim 6 procent. Volgens persbureau Bloomberg bereidt het Amerikaanse ministerie van Justitie een rechtszaak voor om de overname van startup Figma te blokkeren. Adobe kondigde vorig jaar aan Figma, een bedrijf dat platforms aanbiedt waarop softwareontwikkelaars kunnen samenwerken, voor 20 miljard dollar te willen kopen.

Warner Bros. Discovery en dollar- en oliekoers

Warner Bros. Discovery won een fractie. De resultaten van het entertainmentconcern over het afgelopen jaar vielen tegen. Vooral de inkomsten uit advertenties bij de tv-zenders van het concern liepen terug. Maar volgens topman David Zaslav heeft het concern wel een goede start van dit jaar gemaakt met de hitserie The Last of Us op streamingdienst HBO Max en de sterke verkopen van Harry Potter-computerspel Hogwarts Legacy.

De euro was 1,0549 dollar waard, tegenover 1,0592 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent goedkoper op 74,36 dollar per vat. Brentolie daalde 1,1 procent in prijs tot 81,31 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FNV bezorgd over inzet spoorpersoneel bij militair vervoer

UTRECHT (ANP) - FNV maakt zich zorgen over de gevolgen voor spoorpersoneel als militair vervoer over het spoor voorrang krijgt. De vakbond zegt dat machinisten, conducteurs, verkeersleiders en planners het risico lopen mee te moeten werken aan militaire transporten. "Deze mensen tekenen niet automatisch voor reservist", aldus vakbondsbestuurder Henri Janssen.

15 minuten geleden
Merz verwelkomt intrekken nieuwe importheffingen door Trump

DAVOS (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz spreekt van "stappen in de juiste richting" nu de Amerikaanse president Donald Trump de voorgenomen importheffingen om Groenland heeft geschrapt. Merz verwelkomt de stap van Trump, zei hij op het World Economic Forum in Davos.

16 minuten geleden
Handel gamebedrijf Ubisoft opgeschort op Franse beurs na koersval

PARIJS (ANP/AFP) - De handel in de aandelen van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is donderdag opgeschort op de beurs in Parijs, na een forse daling van de aandelenprijs. Het bedrijf is maker van gameseries als Assassin's Creed en Far Cry. De koersval volgde op de waarschuwing voor een fors verlies dit jaar.

56 minuten geleden
TenneT kiest energiecentrale Lelystad voor herstel stroomstoring

LELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.

1 uur geleden
AEX weer boven 1000 punten na intrekken tariefdreiging door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.

2 uur geleden
Franse minister: schrappen heffingen is eerste positieve teken

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiƫn Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.

2 uur geleden
Ondernemersorganisaties pleiten voor eensgezind optreden EU

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland zijn positief over het feit dat de Amerikaanse importheffingen, die 1 februari zouden ingaan, voorlopig van de baan zijn. De ondernemersorganisaties benadrukken het belang van een eensgezinde EU.

3 uur geleden