Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veevoerbedrijf ForFarmers grote verliezer op Damrak

Veevoerbedrijf ForFarmers grote verliezer op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers was vrijdag een grote verliezer op de Amsterdamse beurs. De teleurstellende resultaten die de onderneming bekendmaakte, vielen niet goed bij beleggers. Verder was sprake van een tamelijk rustige beursdag, waarbij de belangrijkste beursgraadmeters in Europa niet ver van hun plek kwamen.

Bij de kleinere bedrijven aan het Damrak leverde ForFarmers meer dan 5 procent aan beurswaarde in. Topman Yoram Knoop sprak zelf van teleurstellende resultaten. Volgens hem was de strijd om marktaandeel tussen voerproducenten in de eerste jaarhelft "heftiger dan normaal". Ook werd het herstel van de prijzen volgens hem vertraagd door aanhoudende coronamaatregelen.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,1 procent lager op 774,83 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 1094,55 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen wonnen tot 0,4 procent. Beleggers wachten op nieuwe aanjagers nu het hoogtepunt van het over het algemeen sterke cijferseizoen achter de rug is. Ook blijven de zorgen over de economische impact van de Delta-variant van het coronavirus boven de markt hangen.

Aegon

Aegon zette de opmars voort dankzij de positieve kwartaalresultaten die de verzekeraar een dag eerder al bekendmaakte. Met een plus van 1,1 procent was de verzekeraar een van de sterkere stijgers bij de hoofdfondsen. Aegon won een dag eerder al ruim 7 procent dankzij een forse kwartaalwinst en een verhoging van het dividend. Ook heeft Brussel groen licht gegeven voor de verkoop van de Oost-Europese activiteiten van Aegon aan Vienna Insurance Group.

Koploper in de AEX was dit keer het doorgaans zeer beweeglijke winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield, dat 1,5 procent won. Supermarktconcern Ahold Delhaize noteerde ex dividend en verloor 1,8 procent. Techinvesteerder Prosus en chipbedrijf Besi stonden ook in de staartgroep met verliezen van 3,1 en 1,5 procent.

Zooplus

In Frankfurt werd Zooplus ruim 41 procent meer waard. De Amerikaanse investeerder Hellman & Friedman heeft een overnamebod gedaan op de Duitse onlinedierenwinkel. In Parijs kelderde Ipsen bijna 13 procent. De Franse farmaceut heeft een goedkeuringsaanvraag in de Verenigde Staten voor een mogelijke behandeling van een zeer zeldzame ziekte ingetrokken.

Adidas klom ruim 2 procent. De Duitse sportkledingfabrikant verkoopt zijn slecht presterende dochtermerk Reebok aan Authentic Brands Group (ABG). Dat bedrijf heeft onder meer al kledingmerken Forever 21 en Juicy Couture in handen. Met de deal is tot 2,1 miljard euro gemoeid. Adidas won donderdag ook al 2 procent nadat de deal vlak voor sluiting van de markt werd aangekondigd.

De euro was 1,1779 dollar waard tegen 1,1735 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent goedkoper op 68,74 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 70,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump verlaagt tarieven koffie, groenten, fruit en rundvlees

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.

1 uur geleden
Alibaba verliezer op Wall Street na beschuldigingen Witte Huis

NEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Franse toezichthouder vindt bij meer webshops verboden sekspoppen

PARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.

3 uur geleden
Amerikaanse investeerder ziet af van overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.

4 uur geleden
FT: Washington beschuldigt Alibaba van hulp aan Chinese leger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.

6 uur geleden
Ajax sluit na aandeelhoudersvergadering nipt lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.

8 uur geleden
China opnieuw kritisch op Nederlandse opstelling rond Nexperia

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.

9 uur geleden