Veevoerbedrijf ForFarmers bezorgd over 'onzeker politiek klimaat'
LOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers deed het in de eerste jaarhelft beter dan het zelf had verwacht, maar kijkt niet vooruit naar de tweede helft van dit jaar. Het Lochemse bedrijf voert daarvoor onder meer het "onzeker politieke klimaat" in Nederland aan. De stikstofplannen van het kabinet kunnen zorgen voor een flinke afname van de veestapel en dat zou ForFarmers ook treffen. Behalve de stikstofcrisis zorgen ook de beschikbaarheid en prijzen van grondstoffen, energie en brandstof voor onzekerheid.
ForFarmers is een van de bedrijven die de grote boerenprotestmanifestatie in Stroe ondersteunde. Ook branchegenoten als AgriFirm en VanDrie Groep staan achter de boeren, al geven ze allemaal wel aan tegen escalaties te zijn.
Over de eerste zes maanden zegt ForFarmers nu een iets hogere bedrijfswinst (ebitda) te halen dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat komt omdat de gestegen kosten van grondstoffen, energie en brandstof in landen buiten Nederland beter doorberekend konden worden. Eerder ging ForFarmers nog uit van minder winst in de eerste helft van het jaar.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten overwegen minder Amerikaanse producten te kopen nu de politieke en economische spanningen tussen Europa en de Verenigde Staten oplopen. Dat meldt Onderneming.nl, een kennisplatform voor ondernemers, op basis van eigen onderzoek. Volgens een enquĂȘte onder een consumentenpanel van duizend Nederlanders overwegen vier op de tien van hen minder Amerikaanse producten aan te schaffen.
42 minuten geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - De grote Franse containervervoerder CMA CGM laat schepen het Suezkanaal in Egypte mijden in verband met "wereldwijde onzekerheden". Schepen gaan daarom via Zuid-Afrika. Eerder had CMA CGM juist plannen om vaker via Suez te varen nu de rust in de Rode Zee is teruggekeerd en de Jemenitische Houthi-rebellen geen aanvallen meer uitvoeren op schepen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schiphol en KLM laten onafhankelijk onderzoek doen naar de dagenlange verstoringen door het winterweer, begin deze maand. Dat meldt demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) aan de Kamer. Door sneeuwval werden veel vluchten geschrapt en moesten honderden mensen op de luchthaven overnachten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Meerdere vluchten naar Eindhoven Airport zijn omgeleid wegens slecht zicht. De landingsbaan is door mist niet goed zichtbaar voor aankomende vluchten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) krijgt vrijdag een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Daarbij gaat het om een verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten in een zogeheten directe plaatsing. Het gaat dan bijvoorbeeld om pensioenfondsen en andere grote investeringspartijen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bezit van cryptobeleggingen in Nederland is explosief gestegen, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Volgens de centrale bank bezaten Nederlandse bedrijven, instellingen en huishoudens eind 2020 nog voor zo'n 81 miljoen euro aan dergelijke beleggingen. In oktober vorig jaar was dit opgelopen tot 1,2 miljard euro.
3 uur geleden