Veertiende Nederlandse titel op rij biljarter Klompenhouwer
ROSMALEN (ANP) - Biljarter Therese Klompenhouwer heeft voor de veertiende keer op rij de Nederlandse titel in het driebanden veroverd. De wereld- en Europees kampioene was in de finale veel te sterk voor Karina Jetten. De 38-jarige titelhoudster zegevierde met 30-11 in 20 beurten.
Het was de negende eindstrijd om de Nederlandse titel tussen Klompenhouwer en Jetten. "Ik heb natuurlijk wel zwaardere finales gespeeld tegen Karina. Maar ze heeft uiteindelijk toch weer een mooi toernooi gespeeld. We blijven gewoon de twee beste speelsters", concludeert Klompenhouwer.
Ze vindt het jammer dat er nog altijd relatief weinig tegenstand is in eigen land. "Ze breken niet door, jammer genoeg, ze moeten werken, want ze kunnen hun geld er niet mee verdienen. En ze blijven stilstaan op het niveau waarop ze al jaren spelen. Dus wat moeten we doen? Haal de jonge meiden van 10, 12 jaar van straat, maak ze enthousiast voor biljarten, geef ze training en hoop dat er weer zo één komt zoals ik het heb gedaan."
Klompenhouwer geniet als profbiljarter van het leven. "Ik reis de wereld rond en speel prachtige toernooien. Ik kan me eigenlijk niet voorstellen dat er niet meer meiden zijn die dit zouden willen."
Meer uit Sport
DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
36 minuten geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
10 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
14 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
16 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
19 uur geleden