Veertiende Nederlandse titel hoogspringer Amels
APELDOORN (ANP) - Hoogspringer Douwe Amels heeft voor zevende keer de Nederlandse titel indoor veroverd. De 29-jarige Fries kwam in het Omnisport van Apeldoorn tot een hoogte van 2,20 meter. Drie pogingen om over de 2,26 te gaan, de limiet voor de EK indoor in het Poolse Torun (5-7 maart), mislukten.
"Er was een hele goede bij, met genoeg hoogte, dus dat is positief", zei Amels, die ook zevenvoudig Nederlands kampioen outdoor is en nu op veertien titels is gekomen. "Ik heb maar twee wedstrijden gesprongen deze winter en dat is net te weinig om alles op orde te krijgen. De focus gaat nu op het outdoorseizoen. Ik wil proberen me te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Tokio."
Amels heeft al jaren amper concurrentie bij het hoogspringen, maar zag tot zijn eigen genoegen dat twee 'jonkies' eraan komen en het zilver en brons behaalden. De 15-jarige Ridzerd Punt werd tweede met 2,07, de 16-jarige Jamie Sesay derde met dezelfde hoogte.
Menno Vloon greep met een sprong van 5,72 met overmacht het goud bij het polsstokhoogspringen. De Zaankanter is al zeker van deelname aan de EK indoor. Hij sprong eerder deze winter in Düsseldorf een Nederlands record van 5,81, waarmee hij zich ook kwalificeerde voor de Olympische Spelen in Tokio.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken kan zich opmaken voor de finale van het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. De winnares van het zilver bij het kogelstoten had in de kwalificaties genoeg aan één worp om de limiet van 62,50 te slechten. Ze noteerde 62,74 meter. De finale is vrijdag.
36 minuten geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) komt tijdens de kwalificatiewedstrijd bij de EK turnen in Zagreb in actie op de toestellen brug en balk. Dat blijkt uit de opstelling van de Nederlandse vrouwenploeg.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen (26) heeft zich op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de halve finales op de EK in Parijs. De Friezin noteerde met 1.58,00 de vierde tijd, achter de Tsjechische Barbora Seemanová die met 1.57,10 de snelste was.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren start met een geheel fitte en frisse selectie aan het WK hockey in eigen land. Volgens de 53-jarige trainer van de titelverdediger is zijn ploeg in vorm. "We hebben na de play-offs en de laatste wedstrijden in de Pro League even rust gehad en daarna stevig getraind. Nu zijn we aan het taperen en klaar voor zaterdag", kijkt hij uit naar de eerste groepswedstrijd in Amstelveen tegen Chili.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft de week voor de EK atletiek in Birmingham nog behoorlijk in de stress gezeten. De winnares van het goud op de 100 meter horden kreeg last van haar achillespees en twijfelde of ze wel zou kunnen meedoen.
11 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Elvis Afrifa heeft op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille gewonnen op de 100 meter. De 28-jarige sprinter liep naar de vierde plaats in de finale van het koningsnummer. Hij klokte 10,22, ruim boven zijn persoonlijk record van 10.06. De titel ging naar de Brit Romell Glave in 10,09.
14 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft op de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham het goud veroverd op de 100 meter horden. De fotofinish wees uit dat de 31-jarige Nederlandse atlete exact één duizendste van een seconde sneller was dan de Poolse Pia Skrzyszowska. Beide atletes kregen de tijd van 12,67 seconden achter hun naam.
14 uur geleden