Veertiende Nederlandse titel hoogspringer Amels
APELDOORN (ANP) - Hoogspringer Douwe Amels heeft voor zevende keer de Nederlandse titel indoor veroverd. De 29-jarige Fries kwam in het Omnisport van Apeldoorn tot een hoogte van 2,20 meter. Drie pogingen om over de 2,26 te gaan, de limiet voor de EK indoor in het Poolse Torun (5-7 maart), mislukten.
"Er was een hele goede bij, met genoeg hoogte, dus dat is positief", zei Amels, die ook zevenvoudig Nederlands kampioen outdoor is en nu op veertien titels is gekomen. "Ik heb maar twee wedstrijden gesprongen deze winter en dat is net te weinig om alles op orde te krijgen. De focus gaat nu op het outdoorseizoen. Ik wil proberen me te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Tokio."
Amels heeft al jaren amper concurrentie bij het hoogspringen, maar zag tot zijn eigen genoegen dat twee 'jonkies' eraan komen en het zilver en brons behaalden. De 15-jarige Ridzerd Punt werd tweede met 2,07, de 16-jarige Jamie Sesay derde met dezelfde hoogte.
Menno Vloon greep met een sprong van 5,72 met overmacht het goud bij het polsstokhoogspringen. De Zaankanter is al zeker van deelname aan de EK indoor. Hij sprong eerder deze winter in Düsseldorf een Nederlands record van 5,81, waarmee hij zich ook kwalificeerde voor de Olympische Spelen in Tokio.
Meer uit Sport
OSLO (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder heeft na overwinningen in Shanghai en Stockholm geen derde zege kunnen boeken in de Diamond League. De Sportvrouw van het Jaar legde het bij de Bislett Games in Oslo af tegen de Amerikaanse Chase Jackson. Schilder stootte de 4 kilogram zware kogel naar 20,11 meter, goed voor de tweede plaats. Jackson won met een afstand van 20,74. De Canadese Sarah Mitton eindigde in Oslo als derde met een stoot van 19,89 meter.
9 minuten geledenBEIJING/TENERIFE (ANP/BELGA) - Beijing krijgt in 2028 een schaatsprimeur. De internationale schaatsunie ISU heeft bepaald dat in de Chinese hoofdstad de wereldkampioenschappen langebaanschaatsen, shorttrack, kunstrijden en synchroonschaatsen tegelijkertijd plaatsvinden. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat de vier schaatsdisciplines gezamenlijk in één stad samenkomen voor hun mondiale titelstrijd.
1 uur geledenMONTROND-LES-BAINS (ANP) - Quinn Simmons heeft de vierde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De 25-jarige Amerikaan van Lidl-Trek was in een sprint de snelste van een groep vluchters. In het Franse Montrond-les-Bains bleef hij Finn Fisher-Black (Red Bull-Bora-hansgrohe) uit Nieuw-Zeeland en de Fransman Mattéo Vercher van TotalEnergies op de streep net voor.
2 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Alexander Albon passeert in de komende Grote Prijs van Barcelona-Catalonië Nigel Mansell als coureur met de meeste races voor het Formule 1-team Williams. De Thai beleeft in Spanje zijn 96e start in de auto van Williams, één meer dan de 95 starts van Mansell. Als eerbetoon draagt Albon een replica van de helm die Mansell droeg in het seizoen 1992, toen de Brit de wereldtitel veroverde in een Williams.
3 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich ten koste van Botic van de Zandschulp geplaatst voor de tweede ronde van het grastoernooi van Rosmalen. Griekspoor won het duel tussen de twee beste spelers van Nederland met 6-2 6-7 (2) 6-4. De partij werd dinsdag gestaakt vanwege de regen bij een 2-0-voorsprong in de derde set in het voordeel van Griekspoor.
4 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is gestrand in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De mondiale nummer 125 verloor met 7-6 (5) 4-6 4-6 van de als vijfde geplaatste Oostenrijkse Anastasia Potapova. Zij treft de Turkse Zeynep Sönmez in de volgende ronde.
5 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard heeft een knappe zege geboekt in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De 17-jarige Nederlander, de nummer 779 van de wereldranglijst, versloeg de Chinees Wu Yibing met 6-3 2-6 6-4.
6 uur geleden