Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veertien mensen veroordeeld voor bestormen OPCW-gebouw Den Haag

Veertien mensen veroordeeld voor bestormen OPCW-gebouw Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Veertien mensen zijn vrijdag veroordeeld omdat ze in december 2021 betrokken waren bij een bestorming van het kantoor van de internationale Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) in Den Haag.

Tien verdachten kregen een celstraf van drie maanden voor het binnendringen van het gebouw. Vier anderen hadden daarbij een beveiliger van de OPCW geslagen en agenten geslagen en geduwd, stelde de rechtbank vast. Zij moeten nog een maand langer de gevangenis in. Twintig andere verdachten zijn vrijgesproken, omdat het niet duidelijk is geworden of ze in het gebouw zijn geweest of alleen op het terrein buiten.

De demonstranten drongen het gebouw van de OPCW binnen tijdens een protest van de Raad van Gemeenschappen uit Koerdistan. Ze demonstreerden onder meer tegen het vermeende gebruik van chemische wapens in Koerdische dorpen door Turkije.

Ladders

Bij het protest werden twee ladders tegen een metershoog hek rond het gebouw gezet. Demonstranten konden zo op het beschermde terrein komen. Vervolgens konden mensen via een geforceerde draaideur het gebouw in. Binnen braken ze andere beveiligde deuren open. Ongeveer honderd medewerkers sloten zichzelf op in hun kantoor.

De OPCW is in 1997 opgericht om chemische wapens uit te bannen. De organisatie kreeg daar in 2013 de Nobelprijs voor de Vrede voor. Vrijwel alle landen in de wereld zijn bij de organisatie aangesloten. Het hoofdkantoor staat aan de Johan de Wittlaan in Den Haag, tegenover het Catshuis en niet ver van het voormalige Joegoslavië-Tribunaal.

Meer uit Binnenland

OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

1 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

2 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

3 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

3 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

4 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

4 uur geleden
Verbouwing Leiden Centraal op komst, gaat 674 miljoen euro kosten

LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.

6 uur geleden