Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veertien mensen veroordeeld voor bestormen OPCW-gebouw Den Haag

Veertien mensen veroordeeld voor bestormen OPCW-gebouw Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Veertien mensen zijn vrijdag veroordeeld omdat ze in december 2021 betrokken waren bij een bestorming van het kantoor van de internationale Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) in Den Haag.

Tien verdachten kregen een celstraf van drie maanden voor het binnendringen van het gebouw. Vier anderen hadden daarbij een beveiliger van de OPCW geslagen en agenten geslagen en geduwd, stelde de rechtbank vast. Zij moeten nog een maand langer de gevangenis in. Twintig andere verdachten zijn vrijgesproken, omdat het niet duidelijk is geworden of ze in het gebouw zijn geweest of alleen op het terrein buiten.

De demonstranten drongen het gebouw van de OPCW binnen tijdens een protest van de Raad van Gemeenschappen uit Koerdistan. Ze demonstreerden onder meer tegen het vermeende gebruik van chemische wapens in Koerdische dorpen door Turkije.

Ladders

Bij het protest werden twee ladders tegen een metershoog hek rond het gebouw gezet. Demonstranten konden zo op het beschermde terrein komen. Vervolgens konden mensen via een geforceerde draaideur het gebouw in. Binnen braken ze andere beveiligde deuren open. Ongeveer honderd medewerkers sloten zichzelf op in hun kantoor.

De OPCW is in 1997 opgericht om chemische wapens uit te bannen. De organisatie kreeg daar in 2013 de Nobelprijs voor de Vrede voor. Vrijwel alle landen in de wereld zijn bij de organisatie aangesloten. Het hoofdkantoor staat aan de Johan de Wittlaan in Den Haag, tegenover het Catshuis en niet ver van het voormalige Joegoslavië-Tribunaal.

Meer uit Binnenland

Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

20 minuten geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

1 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

1 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

1 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

1 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

3 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

3 uur geleden