Veertien mensen veroordeeld voor bestormen OPCW-gebouw Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Veertien mensen zijn vrijdag veroordeeld omdat ze in december 2021 betrokken waren bij een bestorming van het kantoor van de internationale Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) in Den Haag.
Tien verdachten kregen een celstraf van drie maanden voor het binnendringen van het gebouw. Vier anderen hadden daarbij een beveiliger van de OPCW geslagen en agenten geslagen en geduwd, stelde de rechtbank vast. Zij moeten nog een maand langer de gevangenis in. Twintig andere verdachten zijn vrijgesproken, omdat het niet duidelijk is geworden of ze in het gebouw zijn geweest of alleen op het terrein buiten.
De demonstranten drongen het gebouw van de OPCW binnen tijdens een protest van de Raad van Gemeenschappen uit Koerdistan. Ze demonstreerden onder meer tegen het vermeende gebruik van chemische wapens in Koerdische dorpen door Turkije.
Ladders
Bij het protest werden twee ladders tegen een metershoog hek rond het gebouw gezet. Demonstranten konden zo op het beschermde terrein komen. Vervolgens konden mensen via een geforceerde draaideur het gebouw in. Binnen braken ze andere beveiligde deuren open. Ongeveer honderd medewerkers sloten zichzelf op in hun kantoor.
De OPCW is in 1997 opgericht om chemische wapens uit te bannen. De organisatie kreeg daar in 2013 de Nobelprijs voor de Vrede voor. Vrijwel alle landen in de wereld zijn bij de organisatie aangesloten. Het hoofdkantoor staat aan de Johan de Wittlaan in Den Haag, tegenover het Catshuis en niet ver van het voormalige Joegoslavië-Tribunaal.
Meer uit Binnenland
HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
18 minuten geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
7 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
17 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geleden