Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veertien Jordaniërs overleden tijdens hadj

Veertien Jordaniërs overleden tijdens hadj

AMMAN (ANP/RTR) - In Saudi-Arabië zijn veertien Jordaniërs overleden tijdens de hadj, meldt het Jordaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Zeventien landgenoten worden momenteel vermist.

Het ministerie meldde een dag eerder al een aantal sterfgevallen. Die Jordaniërs waren overleden na het oplopen van een zonnesteek. De temperaturen stijgen deze dagen tot wel 48 graden. Veel rituelen worden in de buitenlucht uitgevoerd. Op beelden is te zien dat veel pelgrims paraplu's dragen om zichzelf tegen de zon te beschermen.

De hadj, een van de grootste religieuze bijeenkomsten ter wereld, begon vrijdag en duurt tot begin volgende week. Dit jaar doen ongeveer 1,8 miljoen moslims mee aan de pelgrimstocht, evenveel als vorig jaar. De bedevaart is een van de vijf verplichte zuilen van het islamitische geloof. Moslims die gezond genoeg zijn om de hadj uit te voeren en deze kunnen veroorloven, moeten dat een keer doen.

Meer uit Buitenland

Trump wil in plaats van concert op verjaardag VS zelf speechen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.

24 minuten geleden
Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

1 uur geleden
Libanees leger meldt gerichte Israëlische aanval op militairen

EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.

4 uur geleden
WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

6 uur geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

7 uur geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

8 uur geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

9 uur geleden