Veertien Jordaniërs overleden tijdens hadj
AMMAN (ANP/RTR) - In Saudi-Arabië zijn veertien Jordaniërs overleden tijdens de hadj, meldt het Jordaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Zeventien landgenoten worden momenteel vermist.
Het ministerie meldde een dag eerder al een aantal sterfgevallen. Die Jordaniërs waren overleden na het oplopen van een zonnesteek. De temperaturen stijgen deze dagen tot wel 48 graden. Veel rituelen worden in de buitenlucht uitgevoerd. Op beelden is te zien dat veel pelgrims paraplu's dragen om zichzelf tegen de zon te beschermen.
De hadj, een van de grootste religieuze bijeenkomsten ter wereld, begon vrijdag en duurt tot begin volgende week. Dit jaar doen ongeveer 1,8 miljoen moslims mee aan de pelgrimstocht, evenveel als vorig jaar. De bedevaart is een van de vijf verplichte zuilen van het islamitische geloof. Moslims die gezond genoeg zijn om de hadj uit te voeren en deze kunnen veroorloven, moeten dat een keer doen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De eerste verkeersbrug tussen Noord-Korea en Rusland is maandag ceremonieel geopend. Volgens het Russische staatspersbureau TASS is het een teken dat de relatie tussen de twee landen sterker wordt.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een ex-topman van een chipbedrijf in België dat in 2024 failliet is gegaan, wordt verdacht van spionage voor China. Dat meldt het Belgische Openbaar Ministerie maandag. De Chinees-Belgische man werd in mei gearresteerd op het Brusselse vliegveld Zaventem, toen hij op een vlucht naar Beijing wilde stappen.
33 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De grote verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is een duidelijk signaal aan Berlijn en bondskanselier Friedrich Merz om veel meer te doen om de economie te stimuleren. Dat zegt de voorzitter van de belangenorganisatie voor middelgrote en kleine bedrijven in Duitsland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een bijeenkomst van een nieuwe defensiewerkgroep onder leiding van EU-buitenlandchef Kaja Kallas die deze week gepland stond, gaat niet door. Dat melden meerdere media, waaronder Politico.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - In Nepal wordt maandag een dag van nationale rouw gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke vloedgolf bijna twee weken terug. Toch organiseert de regering geen herdenkingen, omdat reddingswerkers bij zoekacties nog altijd hopen overlevenden te vinden.
1 uur geledenKFAR REMAN (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op het zuiden van Libanon in de nacht van zondag op maandag zijn zeker elf mensen omgekomen, melden Libanese media.
2 uur geledenPARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - In veel Europese landen wordt met zorg gekeken naar de verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. Ideologische bondgenoten vieren de overwinning, terwijl Franse en Poolse ministers spreken van een "zorgwekkend signaal".
2 uur geleden