Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veertien gewonden door gevaarlijke stof bij bedrijf in Genemuiden

Veertien gewonden door gevaarlijke stof bij bedrijf in Genemuiden

GENEMUIDEN (ANP) - Bij het vrijkomen van een gevaarlijke stof bij een bedrijf in het Overijsselse Genemuiden zijn veertien gewonden gevallen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om dertien medewerkers en een brandweerman die ter plaatse gezondheidsklachten kreeg. De woordvoerster van de veiligheidsregio dacht in eerste instantie dat er elf gewonden waren, maar dat aantal ligt toch hoger.

In het bedrijf stond een heftruck waarvan de accu was drooggekookt. Toen medewerkers gezondheidsklachten kregen, zijn de hulpdiensten ingeschakeld. De medewerkers en een brandweerman worden onderzocht en behandeld in het ziekenhuis. De heftruck is uit het bedrijf aan de Kamperzeedijk gehaald en het hele gebouw is ontruimd. De gewonden hebben problemen met de ademhaling, zijn duizelig en misselijk en hebben hoofdpijn.

In het gebouw zijn metingen gedaan om te zien om welke gevaarlijke stof het gaat, maar dat is nog niet duidelijk. Het bloedonderzoek bij de medewerkers geeft hier later mogelijk meer duidelijkheid over. De veiligheidsregio maakt zich geen zorgen over de omgeving rondom het gebouw en zegt dat de situatie onder controle is. "Buiten in de frisse lucht is het veilig", aldus de veiligheidsregio.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis moet hulpverlening in Ter Apel stoppen om onveiligheid

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis stopt met de hulpverlening op het voorterrein van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Volgens de hulporganisatie kan dat voor zowel de hulpverleners als hulpvragers niet langer veilig.

7 minuten geleden
Milieuclubs verwijten Noord-Brabant gebruik van onjuiste cijfers

DEN BOSCH (ANP) - Drie milieuorganisaties beschuldigen de provincie Noord-Brabant ervan bewust onjuiste stikstofcijfers te gebruiken ter voorbereiding van een nieuwe natuurvergunning voor de RWE-biomassacentrale Amer in Geertruidenberg. De provincie zou de huidige uitstoot van stikstof en ammoniak op papier kunstmatig hoog maken, zodat het net lijkt alsof in de nieuwe situatie sprake is van een forse daling.

37 minuten geleden
Verhuurder van huis met slecht energielabel kan dwangsom krijgen

DEN HAAG (ANP) - Wie een huis verhuurt met energielabel E, F of G kan vanaf 2029 een dwangsom van de gemeente krijgen. Dat staat in een voorstel dat minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

1 uur geleden
De Jonge: hogere vaccinatiegraad was geen doel van toegangsbewijs

DEN HAAG (ANP) - Oud-zorgminister Hugo de Jonge ontkent dat het coronatoegangsbewijs (ctb) bedoeld was om mensen ertoe aan te zetten zich alsnog te laten vaccineren. Het doel was de samenleving zo veilig mogelijk weer te openen voor activiteiten, toen het aantal coronabesmettingen in 2021 was teruggelopen, zei hij tegen de parlementaire enquĂȘtecommissie corona.

1 uur geleden
Honderden miljoenen voor verbeteringen aan grote rivieren

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken bij de grote rivieren komen ingrijpende verbouwingen. Het kabinet laat onder meer extra geulen aanleggen in de uiterwaarden van de Waal tussen Millingen en Zaltbommel, staat in een brief die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Voor de plannen staat zo'n 800 miljoen euro klaar.

1 uur geleden
In heel Nederland verhoogd risico op natuurbranden

DEN HAAG (ANP) - Door aanhoudende hitte en droogte geldt sinds vrijdag in heel Nederland een verhoogd risico op natuurbranden. Die waarschuwing was al van kracht in het grootste deel van het land en is dat nu ook in de regio's Zeeland, Rotterdam-Rijnmond en Zuid-Holland-Zuid.

2 uur geleden
Russische dienst hackte camera's langs militaire routes

DEN HAAG (ANP) - Russen hebben in Nederland "een klein aantal" particuliere camera's gehackt langs routes waar militaire goederen worden vervoerd. De inlichtingendiensten AIVD en MIVD hebben de eigenaren gewaarschuwd zodat ze maatregelen konden nemen, meldt Defensie.

2 uur geleden