Veerponten uit de vaart om hoogwater Maas
VIERLINGSBEEK (ANP) - Een aantal veerponten over de Maas in Midden- en Noord-Limburg is zaterdag uit de vaart genomen, vanwege de hoge waterstand van de Maas. Onder meer de veren tussen Kessel en Beesel en die tussen Vierlingsbeek en Bergen varen niet meer, totdat het water is gezakt. Bewoners van het gebied moeten nu flinke stukken omrijden om de rivier te kunnen oversteken.
Waterschap Limburg heeft pompen geplaatst in de gemeente Peel en Maas om overstromingen te voorkomen. De pompen staan bij de Kwistbeek in Helden en de Springbeek in Hout-Blerick. De waterstand in beken en riviertjes was al hoog, doordat het lang en veel heeft geregend. Nu de waterstand van de Maas weer is gestegen, kunnen de beken en zijrivieren niet voldoende water in de Maas lozen. Het schap houdt de Niers in Noord-Limburg en de Tungelroyse Beek en de Grote Molenbeek in Midden-Limburg scherp in de gaten, maar verwacht vooralsnog geen grote problemen. In diverse gemeenten zijn kades en wegen afgesloten, omdat de Maas buiten zijn oevers treedt.
In diverse gemeenten zijn kades en wegen afgesloten, omdat de Maas buiten zijn oevers treedt. Zo is in de regio Roermond de Lindenweg (verbindingsweg tussen Leeuwen en Asselt) dicht om het hoge water, meldt de gemeente. "Het hoge water vormt verder geen gevaar voor inwoners en we verwachten dat de overlast beperkt blijft tot het afsluiten van enkele wegen, omdat die (deels) onder water lopen", schrijft de gemeente Roermond.
Hard nodig
Volgens Rijkswaterstaat komt de huidige hoogwaterstand van de Maas ongeveer eens per jaar voor. De dienst heeft de stuwen in de regenrivier gestreken. Het regent niet meer hard in de Ardennen, zodat de waterstand maandag weer een flink eind gezakt zal zijn, denkt Rijkswaterstaat.
Dinsdag bereikt de Rijn bij Lobith het hoogste punt van meer dan 13 meter boven NAP, verwacht Rijkswaterstaat. Dat komt door veel regenwater uit het Duitse stroomgebied. Waterschap Rivierenland verwacht dat de uiterwaarden en lage kades dit weekeinde weer onder water lopen. Dat is deze winter al vier keer gebeurd. Het schap vraagt mensen die naar de watermassa gaan kijken om op de dijken te blijven. Dieren in de uiterwaarden hebben droge plekken daar hard nodig en moeten niet opgeschrikt worden.
Meer uit Binnenland
WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - Asielzoekers verblijven sinds woensdag in een tijdelijke noodopvang in Wijk bij Duurstede. Ze mogen daar tot eind augustus blijven. Nadat de Utrechtse gemeente eind mei had aangekondigd dat er een opvang zou komen, waren er meerdere ongeregeldheden. Zo werd het gemeentehuis enkele keren vernield.
35 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het is woensdag officieel de warmste 24 juni sinds het begin van de metingen in 1901, meldt Weeronline. De temperatuur in De Bilt steeg om 14.30 uur naar 32,8 graden en daarmee werd het oude record van 32,6 graden uit 2005 verbroken. Het is volgens het weerbureau het zevende datum-warmterecord van dit jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft woensdag de 39-jarige Paul V. veroordeeld tot 21 jaar cel voor het doden van zijn 30-jarige ex-partner Laura. De rechtbank acht bewezen dat de man haar op 29 januari 2024 heeft gewurgd met een hondenketting. V. heeft altijd ontkend en beweerd dat de vrouw zichzelf heeft omgebracht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep van 42 mensen met een werk- of studievisum uit Gaza is in Nederland aangekomen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft hen geholpen de Palestijnse kuststrook te verlaten. De Raad van State en de rechtbank Den Haag hadden eerder in een voorlopige voorziening geoordeeld dat het departement de Palestijnen moet helpen Gaza te verlaten.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Vanaf vrijdag geldt code oranje wegens extreme hitte ook in de noordelijke provincies Drenthe, Friesland en Groningen, meldt het KNMI. Op die dag is code geel van kracht op de Waddeneilanden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Opnieuw dreigen belangen van de industrie voor de gezondheid van burgers te gaan, stellen bezorgde omwonenden van Tata Steel voor de rechtbank in Den Haag. "En opnieuw dreigt de Staat verstrikt te raken in een zelfgesponnen web", zegt hun advocaat Channa Samkalden.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In Eindhoven is de hittekracht woensdag rond 12.30 uur opgelopen tot 10, het hoogste niveau. Niet eerder werd deze hittekracht daar bereikt. Volgens het KNMI komt hittekracht 10 sowieso zeer zelden voor. De laatste keer was op 14 augustus 2025 op het weerstation in het Limburgse Ell. Op meerdere stations is dit nog nooit gemeten, en op de meeste stations waar hittekracht 10 wel voorkwam, kwam dit slechts eens per vijf tot vijftien jaar voor. Rond 13.15 uur werd ook in onder andere Maastricht de 10 bereikt.
4 uur geleden