Veerman kritisch op eigen spel: dit was gewoon niet goed
HAMBURG (ANP) - Joey Veerman hield geen goed gevoel over aan zijn eerste EK-wedstrijd. De middenvelder van PSV haalde tegen Polen (2-1 winst) niet zijn gebruikelijke niveau. "Ik was de eerste helft veel te slordig. Ballen die ik tussen de linies wilde geven, bleven haken. Het was gewoon niet goed. Af en toe heb je zo'n wedstrijd. Ik weet niet waar het aan lag. Of het door de spanning of druk kwam? Ik heb geen idee", vertelde Veerman in het Volksparkstadion.
Koeman liet Veerman staan en haalde hem na ruim een uur naar de kant. "De tweede helft pakte ik het denk ik beter op, maar ik had al een gele kaart op mijn naam staan", vervolgde Veerman. "Dat was trouwens geen geel. Ik tikte eerst de bal weg en daarna raakte ik zijn voet."
Over het spel van de ploeg was Veerman positiever. "We hebben veel kansen gehad, ook veel uitgespeelde. Het zou erger zijn als we ze niet creëren. Als we dat mee kunnen nemen en een stukje preciezer worden, ook in de afronding en de keuzes die we daarvoor maken en de passing, kan het denk ik een leuke wedstrijd worden", keek hij vooruit naar de ontmoeting met WK-finalist Frankrijk van vrijdag.
Invaller Wout Weghorst redde het Nederlands elftal met een doelpunt in de slotfase en kreeg na afloop in de kleedkamer applaus. Veerman: "Het is echt niet te geloven wat hij doet. Dit lukt hem vaker. Dit is een hele belangrijke zege, we zijn goed gestart. Uiteindelijk willen we tegen elke ploeg resultaat behalen."
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
20 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
23 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geleden