Veerman kritisch op eigen spel: dit was gewoon niet goed
HAMBURG (ANP) - Joey Veerman hield geen goed gevoel over aan zijn eerste EK-wedstrijd. De middenvelder van PSV haalde tegen Polen (2-1 winst) niet zijn gebruikelijke niveau. "Ik was de eerste helft veel te slordig. Ballen die ik tussen de linies wilde geven, bleven haken. Het was gewoon niet goed. Af en toe heb je zo'n wedstrijd. Ik weet niet waar het aan lag. Of het door de spanning of druk kwam? Ik heb geen idee", vertelde Veerman in het Volksparkstadion.
Koeman liet Veerman staan en haalde hem na ruim een uur naar de kant. "De tweede helft pakte ik het denk ik beter op, maar ik had al een gele kaart op mijn naam staan", vervolgde Veerman. "Dat was trouwens geen geel. Ik tikte eerst de bal weg en daarna raakte ik zijn voet."
Over het spel van de ploeg was Veerman positiever. "We hebben veel kansen gehad, ook veel uitgespeelde. Het zou erger zijn als we ze niet creëren. Als we dat mee kunnen nemen en een stukje preciezer worden, ook in de afronding en de keuzes die we daarvoor maken en de passing, kan het denk ik een leuke wedstrijd worden", keek hij vooruit naar de ontmoeting met WK-finalist Frankrijk van vrijdag.
Invaller Wout Weghorst redde het Nederlands elftal met een doelpunt in de slotfase en kreeg na afloop in de kleedkamer applaus. Veerman: "Het is echt niet te geloven wat hij doet. Dit lukt hem vaker. Dit is een hele belangrijke zege, we zijn goed gestart. Uiteindelijk willen we tegen elke ploeg resultaat behalen."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
7 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
10 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
12 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
14 uur geleden