Veerman kritisch op eigen spel: dit was gewoon niet goed
HAMBURG (ANP) - Joey Veerman hield geen goed gevoel over aan zijn eerste EK-wedstrijd. De middenvelder van PSV haalde tegen Polen (2-1 winst) niet zijn gebruikelijke niveau. "Ik was de eerste helft veel te slordig. Ballen die ik tussen de linies wilde geven, bleven haken. Het was gewoon niet goed. Af en toe heb je zo'n wedstrijd. Ik weet niet waar het aan lag. Of het door de spanning of druk kwam? Ik heb geen idee", vertelde Veerman in het Volksparkstadion.
Koeman liet Veerman staan en haalde hem na ruim een uur naar de kant. "De tweede helft pakte ik het denk ik beter op, maar ik had al een gele kaart op mijn naam staan", vervolgde Veerman. "Dat was trouwens geen geel. Ik tikte eerst de bal weg en daarna raakte ik zijn voet."
Over het spel van de ploeg was Veerman positiever. "We hebben veel kansen gehad, ook veel uitgespeelde. Het zou erger zijn als we ze niet creëren. Als we dat mee kunnen nemen en een stukje preciezer worden, ook in de afronding en de keuzes die we daarvoor maken en de passing, kan het denk ik een leuke wedstrijd worden", keek hij vooruit naar de ontmoeting met WK-finalist Frankrijk van vrijdag.
Invaller Wout Weghorst redde het Nederlands elftal met een doelpunt in de slotfase en kreeg na afloop in de kleedkamer applaus. Veerman: "Het is echt niet te geloven wat hij doet. Dit lukt hem vaker. Dit is een hele belangrijke zege, we zijn goed gestart. Uiteindelijk willen we tegen elke ploeg resultaat behalen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
17 uur geleden