Veerman kritisch op eigen spel: dit was gewoon niet goed
HAMBURG (ANP) - Joey Veerman hield geen goed gevoel over aan zijn eerste EK-wedstrijd. De middenvelder van PSV haalde tegen Polen (2-1 winst) niet zijn gebruikelijke niveau. "Ik was de eerste helft veel te slordig. Ballen die ik tussen de linies wilde geven, bleven haken. Het was gewoon niet goed. Af en toe heb je zo'n wedstrijd. Ik weet niet waar het aan lag. Of het door de spanning of druk kwam? Ik heb geen idee", vertelde Veerman in het Volksparkstadion.
Koeman liet Veerman staan en haalde hem na ruim een uur naar de kant. "De tweede helft pakte ik het denk ik beter op, maar ik had al een gele kaart op mijn naam staan", vervolgde Veerman. "Dat was trouwens geen geel. Ik tikte eerst de bal weg en daarna raakte ik zijn voet."
Over het spel van de ploeg was Veerman positiever. "We hebben veel kansen gehad, ook veel uitgespeelde. Het zou erger zijn als we ze niet creëren. Als we dat mee kunnen nemen en een stukje preciezer worden, ook in de afronding en de keuzes die we daarvoor maken en de passing, kan het denk ik een leuke wedstrijd worden", keek hij vooruit naar de ontmoeting met WK-finalist Frankrijk van vrijdag.
Invaller Wout Weghorst redde het Nederlands elftal met een doelpunt in de slotfase en kreeg na afloop in de kleedkamer applaus. Veerman: "Het is echt niet te geloven wat hij doet. Dit lukt hem vaker. Dit is een hele belangrijke zege, we zijn goed gestart. Uiteindelijk willen we tegen elke ploeg resultaat behalen."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
1 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
20 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
23 uur geleden