Veerman kritisch op eigen spel: dit was gewoon niet goed
HAMBURG (ANP) - Joey Veerman hield geen goed gevoel over aan zijn eerste EK-wedstrijd. De middenvelder van PSV haalde tegen Polen (2-1 winst) niet zijn gebruikelijke niveau. "Ik was de eerste helft veel te slordig. Ballen die ik tussen de linies wilde geven, bleven haken. Het was gewoon niet goed. Af en toe heb je zo'n wedstrijd. Ik weet niet waar het aan lag. Of het door de spanning of druk kwam? Ik heb geen idee", vertelde Veerman in het Volksparkstadion.
Koeman liet Veerman staan en haalde hem na ruim een uur naar de kant. "De tweede helft pakte ik het denk ik beter op, maar ik had al een gele kaart op mijn naam staan", vervolgde Veerman. "Dat was trouwens geen geel. Ik tikte eerst de bal weg en daarna raakte ik zijn voet."
Over het spel van de ploeg was Veerman positiever. "We hebben veel kansen gehad, ook veel uitgespeelde. Het zou erger zijn als we ze niet creëren. Als we dat mee kunnen nemen en een stukje preciezer worden, ook in de afronding en de keuzes die we daarvoor maken en de passing, kan het denk ik een leuke wedstrijd worden", keek hij vooruit naar de ontmoeting met WK-finalist Frankrijk van vrijdag.
Invaller Wout Weghorst redde het Nederlands elftal met een doelpunt in de slotfase en kreeg na afloop in de kleedkamer applaus. Veerman: "Het is echt niet te geloven wat hij doet. Dit lukt hem vaker. Dit is een hele belangrijke zege, we zijn goed gestart. Uiteindelijk willen we tegen elke ploeg resultaat behalen."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Bij de komende thuiswedstrijd in de Eredivisie van SC Cambuur tegen NEC is weer uitpubliek welkom. Na overleg met de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) is daartoe besloten, meldt de club uit Leeuwarden. Ook worden er naar aanleiding van de ongeregeldheden van twee weken geleden tijdens het thuisduel met Feyenoord netten geplaatst rond het uitvak.
2 uur geledenFLORENCE (ANP/RTR) - Paolo Vanoli keert terug als trainer van Fiorentina. Hij is de opvolger van Fabio Grosso, die in juni werd aangesteld als opvolger van Vanoli. Grosso werd maandag, na drie nederlagen in de eerste drie competitiewedstrijden, alweer ontslagen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Supporters van Go Ahead Eagles kunnen het restant van de gestaakte wedstrijd tegen FC Utrecht in het supportershome van de club bekijken. Dat melden de Deventenaren maandag.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft trainer Carl Hoefkens ontslagen. Dat besluit volgt drie dagen na de nederlaag van 4-2 bij RKC Waalwijk in de eerste divisie. NAC, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, heeft na vijf speelronden 7 punten.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB zegt in navolging van veel andere Europese bonden nadrukkelijk het vertrouwen op in FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De bond bevestigde in een maandag uitgebrachte persverklaring geen steun te verlenen aan de kandidatuur van Infantino voor een nieuwe termijn als voorzitter van de mondiale bond.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona neemt extra veiligheidsmaatregelen rond de thuiswedstrijd van woensdag tegen Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje wil voorkomen dat fans van de club uit Rotterdam op tribunes zitten die bestemd zijn voor de aanhang van de thuisclub.
13 uur geleden