Veerman hoopt op basisplaats bij Oranje voor duel met Duitsers
AMSTERDAM (ANP) - Met Joey Veerman als invaller kwam het Nederlands elftal nog driemaal tot scoren in het gewonnen oefenduel met Schotland (4-0). "Maar jullie willen natuurlijk van mij horen dat dit aan mij lag", lachte de middenvelder. "Volgens mij kwamen er nog wel meer invallers het veld in. Maar ik zal ongetwijfeld ook een rol hebben gespeeld."
Veerman kreeg geen basisplaats van de bondscoach. Ronald Koeman koos voor een middenveld met Georginio Wijnaldum, Tijjani Reijnders en Mats Wieffer. "Ik ben blij met alle minuten die ik bij Oranje krijg", zei Veerman in de perszaal van de Johan Cruijff ArenA. "Ik mag de laatste interlands vaak invallen. Dat is al mooi."
Veerman mocht in de 62e minuut de matig spelende Wieffer aflossen. De middenvelder van Feyenoord moest meteen naar de kant, nadat hij met knullig balverlies bijna een tegentreffer van Schotland had ingeleid.
Nederland oefent dinsdagavond tegen Duitsland in Frankfurt. De geblesseerde Frenkie de Jong is er dan nog niet bij. "Ik weet niet of ik dinsdag tegen Duitsland mag beginnen", zei Veerman die de voorzet gaf voor de derde treffer van de eveneens ingevallen Wout Weghorst. "Maar ik hoop van wel."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
9 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
14 uur geleden