Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veerman herpakt zich na vroege wissel en kan op EK weer lachen

Veerman herpakt zich na vroege wissel en kan op EK weer lachen

MÜNCHEN (ANP) - Joey Veerman kon precies een week na zijn pijnlijke wissel op het EK weer lachen. De middenvelder van PSV viel in de achtste finale tegen Roemenië (3-0 winst) halverwege de tweede helft in en maakte bijna een doelpunt. "Met een curve had die bal er in gemoeten, maar dat gebeurde helaas niet. Ik ben blij dat ik weer minuten mocht maken en dat het EK voor mij nog niet is afgelopen", vertelde hij in de catacomben van de Allianz Arena in München.

Veerman startte in de eerste groepswedstrijd tegen Polen in de basis, maar kon niet imponeren. Na zijn wisselbeurt tegen de Fransen, deed Ronald Koeman in het laatste groepsduel met Oostenrijk toch weer een beroep op de Volendammer. Zo'n beetje alles ging mis bij Veerman, waarna de bondscoach hem al in de 35e minuut naar de kant haalde.

Bijna iedereen had de dagen na dat duel een mening over Veerman. De international was het liefst gelijk weer het veld opgestapt om het slechte gevoel zo snel mogelijk van zich af te spelen. Dat kon echter niet. Zoals gebruikelijk traint Koeman de dag na een wedstrijd met de reserves. Weer een dag later kreeg de gehele selectie vrijaf, omdat de achtste finale tegen Roemenië pas dinsdag was.

'Schakel alles uit'

"Het is fijn om snel weer het veld op te gaan. Nu zat je er wel twee dagen aan te denken natuurlijk", aldus Veerman, die niet met een ander gevoel trainde. "Eigenlijk was het de eerste training daarna alweer goed. Dat is ook de enige manier om er weer bovenop te komen. Door volle bak te trainen en de knop om te zetten. Zo simpel is het."

Veerman zegt zich bewust te hebben afgesloten voor reacties van mensen. "Wat er allemaal is gezegd en geschreven, heb ik niet voorbij zien komen. Ik heb voor mezelf gezegd: ik schakel gewoon alles uit. Het was gewoon meer voor mijzelf, dat ik het beter wil doen."

'Groeien'

Koeman steunde zijn middenvelder en maakte hem duidelijk dat zijn EK nog niet voorbij is. "De trainer zei voor de wedstrijd tegen Roemenië dat ik 'ready' moest zijn, dat hij op mij rekende. Dan zorg je gewoon dat je er klaar voor bent", zei Veerman, die bij zijn invalbeurt geen extra spanning voelde. "Toen ik in het veld kwam, stonden we met 1-0 voor. Je zag dat we kansen kregen als we de bal snel rond lieten gaan. Dan kun je wel crossballen en ballen achter de laatste lijn gaan geven, maar dat heeft de wedstrijd op dat moment niet nodig. De wedstrijd had 'rust' nodig."

Veerman ziet het vertrouwen bij Oranje na het zwakke optreden tegen Oostenrijk toenemen. "We hebben tegen Roemenië veel kansen gecreëerd en goed spel laten zien. Ik denk wel dat we groeien in het toernooi."

Meer uit Voetbal

Smaakmaker Raphinha langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.

4 uur geleden
Japanner Tashima stelt zich kandidaat voor voorzitterschap FIFA

TOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.

5 uur geleden
Klopp roept Füllkrug en Mohya op voor duels met Servië en Oranje

FRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.

6 uur geleden
Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."

6 uur geleden
Topscorer Kane verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.

9 uur geleden
Keeper Owono mist interlands na noodlottige botsing met De Miguel

MALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.

9 uur geleden
Oekraïne bespreekt financiering oorlog met VS en Europa

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.

16 uur geleden