Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veerman helpt PSV aan bekerzege op Telstar

Veerman helpt PSV aan bekerzege op Telstar

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft donderdag met enige moeite de kwartfinales bereikt van de strijd om de KNVB-beker. De koploper van de Eredivisie was uiteindelijk te sterk voor eerstedivisionist Telstar, dat vroeg in de wedstrijd de leiding had genomen. Na een ruststand van 1-1 maakte Joey Veerman na ruim een uur de winnende treffer: 2-1. Het was het eerste doelpunt in Eindhovense dienst voor de Volendammer, die deze winter overkwam van sc Heerenveen.

In Eindhoven zijn de gedachten al bij zondag als Ajax op bezoek komt. Hoe trainer Roger Schmidt vooraf ook bezwoer dat er geen sprake zou zijn van onderschatting, tot de rust was vooral Telstar de dreigende ploeg in een leeg Philips Stadion. Ozan Kökcü zag zijn vrije trap, enigszins van richting veranderd nog naast het doel van Joël Drommel gaan, in de 17e minuut was het wel raak. Özgür Aktas kopte raak uit een hoekschop van Sven van Doorm. Drommel zat er, enigszins gehinderd, niet goed bij.

Na ruim een halfuur was het weer gelijk. Veerman, na zijn invalbeurt tegen FC Groningen voor het eerst in de basis, gaf een dieptepass op Bruma. De Portugese aanvaller omspeelde doelman Ronald Koeman, de zoon van de trainer en oud-international, en schoot raak.

Gakpo en Duan

Bruma hoefde na de rust niet meer terug te komen. Hetzelfde gold voor de jeugdige Fodé Fofana, die voor het eerst een basisplaats had. In hun plaats kwamen Cody Gakpo en Ritsu Doan.

Gakpo was al meteen dicht bij een treffer, aan de andere kant redde Drommel op een kopbal van opnieuw Aktas.

Na een uur was het dan toch 2-1. Veerman schoot raak vanaf de rand van het strafschopgebied. Niet veel later haalde Schmidt Mario Götze en Yorbe Vertessen naar de kant. Hun vervangers waren Eran Zahavi en Maxi Romero. Voor de Israëliër Zahavi waren het de eerste speelminuten na een knieblessure die hij in november opliep. Romero had zondag tegen FC Groningen (0-1-zege) voor het eerst sinds zijn komst in 2018 een basisplaats. Zahavi kopte in de slotfase nog van dichtbij tegen de paal.

Meer uit Voetbal

Trainer García ziet Ajax terecht van FC Twente verliezen

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."

1 uur geleden
Trainer Van den Brom wil Europees voetbal halen met FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."

1 uur geleden
Berghuis: Ajax verdient het zo ook niet

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."

1 uur geleden
FC Barcelona klopt tiental Atlético en loopt uit op Real Madrid

MADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.

2 uur geleden
Ajax verliest van FC Twente en zakt naar vijfde plaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.

2 uur geleden
NEC houdt zicht op plek twee dankzij zege op Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.

2 uur geleden
AZ wint moeiteloos van Fortuna in aanloop naar duel met Shakhtar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.

2 uur geleden