Veerman helpt PSV aan bekerzege op Telstar
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft donderdag met enige moeite de kwartfinales bereikt van de strijd om de KNVB-beker. De koploper van de Eredivisie was uiteindelijk te sterk voor eerstedivisionist Telstar, dat vroeg in de wedstrijd de leiding had genomen. Na een ruststand van 1-1 maakte Joey Veerman na ruim een uur de winnende treffer: 2-1. Het was het eerste doelpunt in Eindhovense dienst voor de Volendammer, die deze winter overkwam van sc Heerenveen.
In Eindhoven zijn de gedachten al bij zondag als Ajax op bezoek komt. Hoe trainer Roger Schmidt vooraf ook bezwoer dat er geen sprake zou zijn van onderschatting, tot de rust was vooral Telstar de dreigende ploeg in een leeg Philips Stadion. Ozan Kökcü zag zijn vrije trap, enigszins van richting veranderd nog naast het doel van Joël Drommel gaan, in de 17e minuut was het wel raak. Özgür Aktas kopte raak uit een hoekschop van Sven van Doorm. Drommel zat er, enigszins gehinderd, niet goed bij.
Na ruim een halfuur was het weer gelijk. Veerman, na zijn invalbeurt tegen FC Groningen voor het eerst in de basis, gaf een dieptepass op Bruma. De Portugese aanvaller omspeelde doelman Ronald Koeman, de zoon van de trainer en oud-international, en schoot raak.
Gakpo en Duan
Bruma hoefde na de rust niet meer terug te komen. Hetzelfde gold voor de jeugdige Fodé Fofana, die voor het eerst een basisplaats had. In hun plaats kwamen Cody Gakpo en Ritsu Doan.
Gakpo was al meteen dicht bij een treffer, aan de andere kant redde Drommel op een kopbal van opnieuw Aktas.
Na een uur was het dan toch 2-1. Veerman schoot raak vanaf de rand van het strafschopgebied. Niet veel later haalde Schmidt Mario Götze en Yorbe Vertessen naar de kant. Hun vervangers waren Eran Zahavi en Maxi Romero. Voor de Israëliër Zahavi waren het de eerste speelminuten na een knieblessure die hij in november opliep. Romero had zondag tegen FC Groningen (0-1-zege) voor het eerst sinds zijn komst in 2018 een basisplaats. Zahavi kopte in de slotfase nog van dichtbij tegen de paal.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Spanje en Argentinië heeft na de reguliere speeltijd nog geen winnaar opgeleverd. In East Rutherford bleven doelpunten uit (0-0), zodat een verlenging nodig is om tot een winnaar te komen. Als het ook na verlenging nog gelijk staat, volgt een strafschoppenserie.
28 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in het New York New Jersey Stadium waar zondag de WK-finale wordt gespeeld.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Jürgen Klopp is weer een stap dichter bij het bondscoachschap van de Duitse voetballers. De oud-trainer van Liverpool heeft een akkoord bereikt over een vertrek bij Red Bull, zijn huidige werkgever, waar hij hoofd voetbalzaken is.
4 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Spaanse oud-wereldkampioen Joan Capdevila (48) is toch bij de WK-finale in East Rutherford aanwezig. De voetballer dreigde de eindstrijd tussen Spanje en Argentinië te missen omdat hij geen inreisvisum kreeg. Capdevila vroeg daarna met succes via X om hulp bij de Amerikaanse president Donald Trump, de Spaanse minister van Sport en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Didier Deschamps hield een slecht gevoel over aan zijn laatste duel als bondscoach van Frankrijk. In de wedstrijd om de derde plaats op het wereldkampioenschap voetbal leidde Engeland halverwege al met 4-0 in Miami. Frankrijk kwam na rust bijna langszij, maar verloor met 6-4.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De ticketprijzen voor de WK-finale van zondag tussen titelverdediger Argentinië en Spanje blijven maar stijgen. De goedkoopste kaartjes kostten zaterdagmiddag 8400 euro, zo blijkt uit gegevens van TicketData.com. Afgelopen maandag werden er nog tickets voor ruim 5700 euro verkocht.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Arsène Wenger weet nog niet of de wedstrijden op het volgende WK halverwege beide helften een drinkpauze krijgen. "We moeten na dit WK analyseren wat de impact van deze beslissing was", zei het hoofd voetbalontwikkeling bij de FIFA tijdens een persconferentie.
1 dag geleden