Veerman helpt PSV aan bekerzege op Telstar
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft donderdag met enige moeite de kwartfinales bereikt van de strijd om de KNVB-beker. De koploper van de Eredivisie was uiteindelijk te sterk voor eerstedivisionist Telstar, dat vroeg in de wedstrijd de leiding had genomen. Na een ruststand van 1-1 maakte Joey Veerman na ruim een uur de winnende treffer: 2-1. Het was het eerste doelpunt in Eindhovense dienst voor de Volendammer, die deze winter overkwam van sc Heerenveen.
In Eindhoven zijn de gedachten al bij zondag als Ajax op bezoek komt. Hoe trainer Roger Schmidt vooraf ook bezwoer dat er geen sprake zou zijn van onderschatting, tot de rust was vooral Telstar de dreigende ploeg in een leeg Philips Stadion. Ozan Kökcü zag zijn vrije trap, enigszins van richting veranderd nog naast het doel van Joël Drommel gaan, in de 17e minuut was het wel raak. Özgür Aktas kopte raak uit een hoekschop van Sven van Doorm. Drommel zat er, enigszins gehinderd, niet goed bij.
Na ruim een halfuur was het weer gelijk. Veerman, na zijn invalbeurt tegen FC Groningen voor het eerst in de basis, gaf een dieptepass op Bruma. De Portugese aanvaller omspeelde doelman Ronald Koeman, de zoon van de trainer en oud-international, en schoot raak.
Gakpo en Duan
Bruma hoefde na de rust niet meer terug te komen. Hetzelfde gold voor de jeugdige Fodé Fofana, die voor het eerst een basisplaats had. In hun plaats kwamen Cody Gakpo en Ritsu Doan.
Gakpo was al meteen dicht bij een treffer, aan de andere kant redde Drommel op een kopbal van opnieuw Aktas.
Na een uur was het dan toch 2-1. Veerman schoot raak vanaf de rand van het strafschopgebied. Niet veel later haalde Schmidt Mario Götze en Yorbe Vertessen naar de kant. Hun vervangers waren Eran Zahavi en Maxi Romero. Voor de Israëliër Zahavi waren het de eerste speelminuten na een knieblessure die hij in november opliep. Romero had zondag tegen FC Groningen (0-1-zege) voor het eerst sinds zijn komst in 2018 een basisplaats. Zahavi kopte in de slotfase nog van dichtbij tegen de paal.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
5 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
10 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
14 uur geleden