Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veerman helpt PSV aan bekerzege op Telstar

Veerman helpt PSV aan bekerzege op Telstar

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft donderdag met enige moeite de kwartfinales bereikt van de strijd om de KNVB-beker. De koploper van de Eredivisie was uiteindelijk te sterk voor eerstedivisionist Telstar, dat vroeg in de wedstrijd de leiding had genomen. Na een ruststand van 1-1 maakte Joey Veerman na ruim een uur de winnende treffer: 2-1. Het was het eerste doelpunt in Eindhovense dienst voor de Volendammer, die deze winter overkwam van sc Heerenveen.

In Eindhoven zijn de gedachten al bij zondag als Ajax op bezoek komt. Hoe trainer Roger Schmidt vooraf ook bezwoer dat er geen sprake zou zijn van onderschatting, tot de rust was vooral Telstar de dreigende ploeg in een leeg Philips Stadion. Ozan Kökcü zag zijn vrije trap, enigszins van richting veranderd nog naast het doel van Joël Drommel gaan, in de 17e minuut was het wel raak. Özgür Aktas kopte raak uit een hoekschop van Sven van Doorm. Drommel zat er, enigszins gehinderd, niet goed bij.

Na ruim een halfuur was het weer gelijk. Veerman, na zijn invalbeurt tegen FC Groningen voor het eerst in de basis, gaf een dieptepass op Bruma. De Portugese aanvaller omspeelde doelman Ronald Koeman, de zoon van de trainer en oud-international, en schoot raak.

Gakpo en Duan

Bruma hoefde na de rust niet meer terug te komen. Hetzelfde gold voor de jeugdige Fodé Fofana, die voor het eerst een basisplaats had. In hun plaats kwamen Cody Gakpo en Ritsu Doan.

Gakpo was al meteen dicht bij een treffer, aan de andere kant redde Drommel op een kopbal van opnieuw Aktas.

Na een uur was het dan toch 2-1. Veerman schoot raak vanaf de rand van het strafschopgebied. Niet veel later haalde Schmidt Mario Götze en Yorbe Vertessen naar de kant. Hun vervangers waren Eran Zahavi en Maxi Romero. Voor de Israëliër Zahavi waren het de eerste speelminuten na een knieblessure die hij in november opliep. Romero had zondag tegen FC Groningen (0-1-zege) voor het eerst sinds zijn komst in 2018 een basisplaats. Zahavi kopte in de slotfase nog van dichtbij tegen de paal.

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

2 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

3 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

4 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

6 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

6 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

7 uur geleden