Veerkrachtig RB Leipzig in blessuretijd langs Mönchengladbach
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft in de Bundesliga ternauwernood voorkomen dat de achterstand op Bayern München wat groter is geworden. De huidige nummer 2 knokte zich tegen Borussia Mönchengladbach terug van een achterstand van twee doelpunten en won in blessuretijd met 3-2. Bayern was eerder op de dag met 5-1 te sterk voor 1. FC Köln en heeft na 23 speelronden een voorsprong van 2 punten op Leipzig.
Mönchengladbach, dat woensdag in de eerste wedstrijd van de achtste finales van de Champions League met 2-0 verloor van Manchester City, kwam al in de 6e minuut op voorsprong door een benutte strafschop van Jonas Hofmann. De Franse aanvaller Marcus Thuram kopte in de 19e minuut de 0-2 binnen.
Het duurde lang voordat Leipzig, waar Justin Kluivert basisspeler was, iets terugdeed. Na een klein uur zorgde Christopher Nkunku voor de aansluitingstreffer, in de 66e minuut gevolgd door de gelijkmaker van Yussuf Poulsen.
Kluivert
Kluivert werd in de 76e minuut naar de kant gehaald. Alexander Sørloth, halverwege ingevallen, werd diep in blessuretijd matchwinner door de 3-2 te maken. De spelers van Mönchengladbach dachten dat de oud-speler van FC Groningen daarbij geduwd zou hebben, maar dat was volgens de scheidsrechter niet zwaar genoeg om te fluiten.
Voor Leipzig betekende het de vijfde achtereenvolgende overwinning in de competitie. Het elftal van trainer Julian Nagelsmann speelt begin april thuis tegen Bayern München.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
19 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
19 uur geleden