Veenendaals vrachtwagenbedrijf GINAF Trucks failliet
VEENENDAAL (ANP) - De rechter heeft vrachtwagenbedrijf GINAF Trucks deze week failliet verklaard, blijkt uit een melding op rechtspraak.nl. De precieze aanleiding van het bankroet is niet direct bekend. Het bedrijf koerste dit jaar af op een miljoenenverlies en plande een reorganisatie, staat in het recentste jaarverslag van het bedrijf.
Het bedrijf ontstond in 1948 als het handels- en reparatiebedrijf Van Ginkel's Automobiel Fabrieken. Vervolgens specialiseerde GINAF zich in aanpassingen van trucks om ze geschikt te maken voor specifieke taken, bijvoorbeeld in het bouwtransport. Na een eerder faillissement in 2011 kwam het Veenendaalse bedrijf in handen van het Chinese CHTC, maar in 2020 nam de directie het bedrijf over. Eenmaal terug in Nederlandse handen legde de onderneming zich meer toe op het leveren van elektrische vrachtwagens.
Volgens gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK) waren zeventig mensen werkzaam bij het bedrijf, maar curator Robert van Faassen schat het aantal op "een goede vijftig". Hij kan op dit moment nog niets zeggen over de oorzaak achter het faillissement. "We onderzoeken allereerst de mogelijkheden om de productie voort te zetten en voor een doorstart", zegt hij.
Structureel verlies
De afgelopen jaren leed de onderneming structureel verlies, staat in het jaarverslag over 2023. Voor het lopende boekjaar verwachtte GINAF een negatief resultaat van 2 miljoen euro. Het eigen vermogen was eind vorig jaar 1,8 miljoen euro negatief, wat betekent dat de totale schulden veel hoger waren dan de waarde van alle bezittingen. Zonder nieuwe financiering van de aandeelhouder zou GINAF niet kunnen overleven, erkende het bedrijf in een toelichting op de jaarrekening.
Uit het jaarverslag en gegevens van de KVK komt ook naar voren dat de huidige eigenaar van GINAF een holdingbedrijf is waarvan Nadia Falk algemeen directeur is.
Alexander Falk
Zij is ook bestuurder bij de vastgoed- en transportfirma KIV Management uit Hamburg, blijkt uit gegevens van bedrijfsdataverzamelaar Company House. Ook is ze de echtgenote van internetondernemer Alexander Falk. Hij werd in 2008 veroordeeld tot een celstraf voor poging tot boekhoudfraude bij de verkoop van zijn internetbedrijf. Vier jaar geleden kreeg hij weer een celstraf opgelegd, voor het aanzetten tot geweld tegen een advocaat.
Curator Van Faassen zegt nog geen contact te hebben gelegd met de aandeelhouder van GINAF.
Meer uit Financieel
MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.
2 uur geledenGRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
7 uur geleden