Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veenendaals vrachtwagenbedrijf GINAF Trucks failliet

Veenendaals vrachtwagenbedrijf GINAF Trucks failliet

VEENENDAAL (ANP) - De rechter heeft vrachtwagenbedrijf GINAF Trucks deze week failliet verklaard, blijkt uit een melding op rechtspraak.nl. De precieze aanleiding van het bankroet is niet direct bekend. Het bedrijf koerste dit jaar af op een miljoenenverlies en plande een reorganisatie, staat in het recentste jaarverslag van het bedrijf.

Het bedrijf ontstond in 1948 als het handels- en reparatiebedrijf Van Ginkel's Automobiel Fabrieken. Vervolgens specialiseerde GINAF zich in aanpassingen van trucks om ze geschikt te maken voor specifieke taken, bijvoorbeeld in het bouwtransport. Na een eerder faillissement in 2011 kwam het Veenendaalse bedrijf in handen van het Chinese CHTC, maar in 2020 nam de directie het bedrijf over. Eenmaal terug in Nederlandse handen legde de onderneming zich meer toe op het leveren van elektrische vrachtwagens.

Volgens gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK) waren zeventig mensen werkzaam bij het bedrijf, maar curator Robert van Faassen schat het aantal op "een goede vijftig". Hij kan op dit moment nog niets zeggen over de oorzaak achter het faillissement. "We onderzoeken allereerst de mogelijkheden om de productie voort te zetten en voor een doorstart", zegt hij.

Structureel verlies

De afgelopen jaren leed de onderneming structureel verlies, staat in het jaarverslag over 2023. Voor het lopende boekjaar verwachtte GINAF een negatief resultaat van 2 miljoen euro. Het eigen vermogen was eind vorig jaar 1,8 miljoen euro negatief, wat betekent dat de totale schulden veel hoger waren dan de waarde van alle bezittingen. Zonder nieuwe financiering van de aandeelhouder zou GINAF niet kunnen overleven, erkende het bedrijf in een toelichting op de jaarrekening.

Uit het jaarverslag en gegevens van de KVK komt ook naar voren dat de huidige eigenaar van GINAF een holdingbedrijf is waarvan Nadia Falk algemeen directeur is.

Alexander Falk

Zij is ook bestuurder bij de vastgoed- en transportfirma KIV Management uit Hamburg, blijkt uit gegevens van bedrijfsdataverzamelaar Company House. Ook is ze de echtgenote van internetondernemer Alexander Falk. Hij werd in 2008 veroordeeld tot een celstraf voor poging tot boekhoudfraude bij de verkoop van zijn internetbedrijf. Vier jaar geleden kreeg hij weer een celstraf opgelegd, voor het aanzetten tot geweld tegen een advocaat.

Curator Van Faassen zegt nog geen contact te hebben gelegd met de aandeelhouder van GINAF.

Meer uit Financieel

Werkgevers vragen leaserijders vaker goedkopere pomp op te zoeken

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.

4 minuten geleden
Groot deel visserij niet de zee op om hoge brandstofkosten

URK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.

1 uur geleden
Veerdiensten overwegen prijsverhoging door hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.

1 uur geleden
Farmaceuten zien concurrentiepositie 'iedere maand verslechteren'

DEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.

1 uur geleden
Beurzen eindigen hoger ondanks Iraanse ontkenning over gesprekken

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag halverwege de dag plots omhoog en sloten in de plus. Beleggers reageerden op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran. De feestvreugde op de beurs werd echter aan het einde van de handel getemperd toen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf de gesprekken ontkende en Trumps bewering bestempelde als nepnieuws.

2 uur geleden
Touringcarbedrijven vrezen klantverlies om hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Touringcarbedrijven vrezen klanten te verliezen als ze vragen om compensatie voor de gestegen brandstofprijzen. Dat meldt een woordvoerster van hun branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV). Touringcarbedrijven zijn bijvoorbeeld ondernemingen die leerlingen vervoeren voor schoolreisjes.

3 uur geleden
Air France schort vluchten Midden-Oosten en Tel Aviv langer op

PARIJS (ANP/RTR) - Air France heeft de opschorting van haar vluchten van en naar ⁠Dubai en Riyad verlengd tot en met 31 maart, en van en naar Tel⁠ Aviv en Beiroet tot en met 4 april. "Vanwege de veiligheidsomstandigheden op de bestemmingen en de sluiting van bepaalde luchtruimten is het bedrijf genoodzaakt de opschorting van haar vluchten te verlengen", maakte de luchtvaartmaatschappij maandag bekend.

3 uur geleden