Veenendaal handelde onrechtmatig met onderzoek naar moskee
VEENENDAAL (ANP) - De gemeente Veenendaal heeft onrechtmatig gehandeld met een onderzoek naar de stichting en moskee Taubah, oordeelt de rechtbank. Veenendaal liet zonder medeweten van Taubah het bedrijf NTA onderzoek doen naar de organisatie en haar gemeenschap en schond daarmee privacyrechten.
Meerdere gemeenten lieten NTA moslimgemeenschappen onderzoeken. Het is de eerste keer dat een rechtbank oordeelt over de rechtmatigheid van deze onderzoeken.
Veenendaal is aansprakelijk voor de schade die Taubah heeft geleden door het onderzoek. Wat die schade is, wordt volgens een advocaat van Taubah op een later moment bepaald.
De gemeente deelde het rapport bovendien zonder wederhoor met anderen. Uit e-mails blijkt dat het in elk geval om een aantal ministeries gaat. NRC en Bureau Spotlight schreven eerder dat het onderzoek naar onder meer de AIVD werd gestuurd. De gemeente ontkende dit tijdens de zitting eerder dit jaar niet. Veenendaal moet binnen dertig dagen aan de advocaten van Taubah laten weten met wie het rapport precies is gedeeld. Anders moet de gemeente 1000 euro per dag betalen, met een maximum van 25.000 euro.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.
51 minuten geledenROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.
3 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.
6 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de 29-jarige Hajar is omgebracht in een antikraakpand in de Amsterdamse wijk Buitenveldert. Een woordvoerder bevestigde een bericht hierover bij de lokale zender AT5.
8 uur geleden