Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veenbrand in Overijssel onder controle

Veenbrand in Overijssel onder controle

WIERDEN (ANP) - De brand die in de nacht van donderdag op vrijdag uitbrak op een stuk veen tussen het Overijsselse Hoge Hexel en Wierden kreeg de brandweer rond 05.00 uur vrijdagochtend onder controle, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Wel heeft de brandweer nog even nodig om de resterende smeulbrandjes in het veen te blussen.

Een woordvoerder van de veiligheidsregio meldde eerder dat de brand op slecht begaanbaar terrein woedde, wat de situatie "complex" maakte. Het vuur kon niet met blusvoertuigen worden bereikt en moest te voet worden bestreden. Er werd daarom opgeschaald naar een zeer grote brand.

De brandweer is ondersteund door de handcrew, een specialistisch team dat helpt bij de bestrijding van grote natuurbranden. De woordvoerder vertelde dat bij de bluswerkzaamheden "veel water nodig is", wat bijdroeg aan de complexiteit van de situatie.

De voorlopige inschatting is dat het om een brand ging van zo'n 100 bij 100 meter in omvang.

Meer uit Binnenland

Onrustig op Malieveld na uitspraak tegen Kosovaarse oud-president

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag is het kort onrustig geweest na de veroordeling van de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Aanhangers van hem waren daar woensdagochtend samengekomen. Het Kosovotribunaal heeft Thaçi veroordeeld tot 25 jaar cel voor oorlogsmisdaden in de jaren 90.

15 minuten geleden
Eerste groep verdachten geweld Overasselt blijft 90 dagen vast

ARNHEM (ANP) - Veertien verdachten die zijn opgepakt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van twee weken terug, blijven negentig dagen langer vastzitten. De rechtbank in Arnhem heeft dat woensdag laten weten. Geen enkele verdachte die nu voor de raadkamer is verschenen, komt vrij.

33 minuten geleden
Steun én kritiek van Nederlandse EP'ers op EU-veiligheidsraad

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs reageren verdeeld op het voorstel om een Europese Veiligheidsraad voor defensie op te zetten. D66, Volt en CDA zijn voor, terwijl BBB, PVV en SGP er niets in zien. Dat blijkt uit de eerste reacties op de jaarlijkse toespraak van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Daarin kondigde ze woensdag de oprichting van een Europese Veiligheidsraad voor defensie aan, zonder verdere details bekend te maken.

34 minuten geleden
Woningen en bedrijven in Asten ontruimd vanwege giftig gas

ASTEN (ANP) - In een straal van 200 meter rondom een metaalbedrijf in Asten, in Noord-Brabant, zijn woningen en bedrijven ontruimd. Op woensdagochtend werd geconstateerd dat een bedrijfshal was gevuld met een bijtende en giftige stof, volgens een brandweerwoordvoerder. Die hal is nu gesloten. Het afhandelen zal nog minstens twee uur duren.

45 minuten geleden
Boeren verzamelen zich in Arnhem voor protest bij provinciehuis

ARNHEM (ANP) - Boeren hebben zich verzameld bij het provinciehuis van Gelderland in het centrum van Arnhem om te protesteren tegen de stikstofplannen van de provincie. Er staan trekkers geparkeerd, vele versierd met omgekeerde Nederlandse vlaggen. Tientallen aanwezigen staan bij een podium waar speeches van vertegenwoordigers van boerenactiegroepen nog niet zijn begonnen, ziet een ANP-verslaggever.

1 uur geleden
G4 luidt noodklok om daklozenproblematiek

DEN HAAG (ANP) - De burgemeesters van de vier grote steden (G4) zien de daklozenproblematiek in hun gemeente snel verslechteren. De hoeveelheid daklozen neemt "dramatisch snel toe" en daarbij ook het aantal meldingen van overlast. Er moeten concrete plannen komen om deze problemen op te lossen, schrijven Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag in een open brief aan het kabinet.

1 uur geleden
Burgemeester Rotterdam: bereikbaarheid wordt nog groter probleem

ROTTERDAM (ANP) - Bereikbaarheid wordt een nog groter probleem voor de regio Rotterdam. Dat zei burgemeester Carola Schouten tijdens het Miljoenenontbijt in Rotterdam. De burgemeester van Rotterdam ziet dat het kabinet in de miljoenennota een stap zet met investeringen in onderhoud, "maar het is bij lange na niet genoeg".

1 uur geleden