Veelvraat Foppen in kampioenschapsrecord naar titel 3000 meter
APELDOORN (ANP) - Mike Foppen heeft bij de Nederlandse kampioenschappen indooratletiek zijn titel op de 3000 meter met succes verdedigd. Hij won de race in het Omnisport van Apeldoorn in een kampioenschapsrecord van 7.52,97. Tim Verbaandert liep naar het zilver in 7.56,52, Filmon Tesfu behaalde brons in 8.01,86.
Maureen Koster greep met overmacht bij de vrouwen de titel op de langste indoorafstand. De Zuid-Hollandse won het goud in 8.56,69. Ze bleef Bo Ummels, die tweede werd in 9.12,95, ruim voor. Het brons was voor Diane van Es met 9.16,22.
Foppen verbeterde eerder deze winter al het Nederlands record op de 3000 meter indoor en zette het op 7.42,55. Met die tijd staat hij hoog op de Europese ranglijst, waardoor hij over twee weken een kandidaat is voor een medaille bij de EK indoor in Polen.
"Ik ben nog niet heel erg bezig met die EK indoor, komende vrijdag loop ik namelijk een 5000 meter in Toulon en het is de bedoeling dat ik me daar kwalificeer voor de Olympische Spelen in Tokio", zei de Nijmeegse atleet na afloop.
"Het is al heel vroeg in het seizoen een wedstrijd in de buitenlucht, maar ik heb er bewust voor gekozen. Hoe eerder ik die limiet heb, hoe beter. Dat geeft rust in je hoofd en dan kan ik ook rustig gaan opbouwen naar de Olympische Spelen."
Foppen twijfelde dan ook of hij wel de NK indoor zou lopen. "Maar ik ben blij dat ik het gedaan heb. Het is een mooie prikkel richting die 5000 meter van vrijdag. Ik zette twee ronden voor het einde nog even extra aan, omdat ik graag het kampioenschapsrecord wilde hebben. Als je eenmaal records in bezit hebt, word je een veelvraat en pak je wat je pakken kunt."
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
13 uur geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
14 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.
14 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.
14 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
1 dag geleden