Veelvraat Foppen in kampioenschapsrecord naar titel 3000 meter
APELDOORN (ANP) - Mike Foppen heeft bij de Nederlandse kampioenschappen indooratletiek zijn titel op de 3000 meter met succes verdedigd. Hij won de race in het Omnisport van Apeldoorn in een kampioenschapsrecord van 7.52,97. Tim Verbaandert liep naar het zilver in 7.56,52, Filmon Tesfu behaalde brons in 8.01,86.
Maureen Koster greep met overmacht bij de vrouwen de titel op de langste indoorafstand. De Zuid-Hollandse won het goud in 8.56,69. Ze bleef Bo Ummels, die tweede werd in 9.12,95, ruim voor. Het brons was voor Diane van Es met 9.16,22.
Foppen verbeterde eerder deze winter al het Nederlands record op de 3000 meter indoor en zette het op 7.42,55. Met die tijd staat hij hoog op de Europese ranglijst, waardoor hij over twee weken een kandidaat is voor een medaille bij de EK indoor in Polen.
"Ik ben nog niet heel erg bezig met die EK indoor, komende vrijdag loop ik namelijk een 5000 meter in Toulon en het is de bedoeling dat ik me daar kwalificeer voor de Olympische Spelen in Tokio", zei de Nijmeegse atleet na afloop.
"Het is al heel vroeg in het seizoen een wedstrijd in de buitenlucht, maar ik heb er bewust voor gekozen. Hoe eerder ik die limiet heb, hoe beter. Dat geeft rust in je hoofd en dan kan ik ook rustig gaan opbouwen naar de Olympische Spelen."
Foppen twijfelde dan ook of hij wel de NK indoor zou lopen. "Maar ik ben blij dat ik het gedaan heb. Het is een mooie prikkel richting die 5000 meter van vrijdag. Ik zette twee ronden voor het einde nog even extra aan, omdat ik graag het kampioenschapsrecord wilde hebben. Als je eenmaal records in bezit hebt, word je een veelvraat en pak je wat je pakken kunt."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
24 minuten geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
43 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
5 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
18 uur geleden