Veelvraat Foppen in kampioenschapsrecord naar titel 3000 meter
APELDOORN (ANP) - Mike Foppen heeft bij de Nederlandse kampioenschappen indooratletiek zijn titel op de 3000 meter met succes verdedigd. Hij won de race in het Omnisport van Apeldoorn in een kampioenschapsrecord van 7.52,97. Tim Verbaandert liep naar het zilver in 7.56,52, Filmon Tesfu behaalde brons in 8.01,86.
Maureen Koster greep met overmacht bij de vrouwen de titel op de langste indoorafstand. De Zuid-Hollandse won het goud in 8.56,69. Ze bleef Bo Ummels, die tweede werd in 9.12,95, ruim voor. Het brons was voor Diane van Es met 9.16,22.
Foppen verbeterde eerder deze winter al het Nederlands record op de 3000 meter indoor en zette het op 7.42,55. Met die tijd staat hij hoog op de Europese ranglijst, waardoor hij over twee weken een kandidaat is voor een medaille bij de EK indoor in Polen.
"Ik ben nog niet heel erg bezig met die EK indoor, komende vrijdag loop ik namelijk een 5000 meter in Toulon en het is de bedoeling dat ik me daar kwalificeer voor de Olympische Spelen in Tokio", zei de Nijmeegse atleet na afloop.
"Het is al heel vroeg in het seizoen een wedstrijd in de buitenlucht, maar ik heb er bewust voor gekozen. Hoe eerder ik die limiet heb, hoe beter. Dat geeft rust in je hoofd en dan kan ik ook rustig gaan opbouwen naar de Olympische Spelen."
Foppen twijfelde dan ook of hij wel de NK indoor zou lopen. "Maar ik ben blij dat ik het gedaan heb. Het is een mooie prikkel richting die 5000 meter van vrijdag. Ik zette twee ronden voor het einde nog even extra aan, omdat ik graag het kampioenschapsrecord wilde hebben. Als je eenmaal records in bezit hebt, word je een veelvraat en pak je wat je pakken kunt."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
23 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
30 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
48 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
1 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt na een slechte derde ronde op het KLM Open zijn caddie nog tijdens het toernooi te vervangen. De tweevoudig winnaar zakte op The International in Badhoevedorp ver weg in het klassement na een ronde van 75 slagen (4 boven het baangemiddelde).
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.
2 uur geleden